ثبت رایگان کسب و کار

اصول راه اندازی رستوران: نکات نورپردازی برای جذاب تر کردن رستوران های شما

شما اینجا هستید

نویسنده: 
سمیرا

نورپردازی و استراتژی طراحی نور یکی از نکات کلیدی ست که در اصول راه اندازی رستوران جای می گیرد. اکثر مشتریان ادعا می کنند که روشنایی باعث افزایش اشتهای آن ها می شود و تقریبا تمام آن ها متفق القول هستند که سبک نورپردازی رستوران در میزان اشتهای آن ها تاثیر مستقیم دارد.

برخی از رستوران ها در طراحی داخلی رستوران از نورهای گرم استفاده می کنند و برخی دیگر نورپردازی ملایم و حال و هوای گرفته را ترجیح می دهند.

این رستوران ها احتمالا گروه مشتریان و بازار هدف متفاوتی را دنبال می کنند!

برخی از رستوران ها با طراحی و نورپردازی عاشقانه و رمانتیک فضایی مناسب برای قرارها دو نفره و شام های رمانتیک فراهم می آورند و برخی دیگر به ویژه در طراحی داخلی فست فودها، به نورهای کاملا روشن و شاد روی می آورند که برای خانواده ها عالی به نظر می رسد.

اما شما قرار است کدام سبک از نورپردازی را برای رستوران خود انتخاب کرده و استراتژی طراحی نور رستورانتان چطور خواهد بود؟

نکاتی که در زیر آورده شده اند به شما در طراحی نورپردازی رستوران کمک خواهند کرد.

طراحی داخلی رستوران | چراغ های بارانی در نورپردازی

استفاده از چراغ های بارانی اثر قدرتمندی روی نورپردازی رستوران خواهند گذاشت. شما با استفاده از چراغ های بارانی خلق و خوی مشتریانتان را سر ذوق خواهید آورد و اگر آن ها گرفته و یا خموده باشند، این سبک نورپردازی کمی خوشحالشان خواهد ساخت و با دور کردن افکار منفی اشتهای آن ها را حسابی باز می کند.

استفاده از لامپ های LED در طراحی نورپردازی رستوران

بسیاری از ساختمان های تجاری و مراکز کسب و کار از جمله رستوران ها و فست فودها امروزه به استفاده از چراغ های LED روی آورده اند. LED در حال حاضر لامپ های جایگزین برای سیستم های روشنایی قدیمی به شمار می روند و ضمن صرفه جویی در مصرف برق، نور مناسبی نیز دارند.

چراغ های LED قابلیت تنظیم نور را دارند و شما می توانید با استفاده از این چراغ ها نور محیط رستورانی خود را در زمان های مختلف به میزان های متفاوتی تنظیم کنید.

ممکن است زمانی بخواهید تم رویایی به رستورانتان بخشیده و زمانی دیگر روشنایی کامل احتیاج داشته باشید.

استفاده از پنجره های متعدد در سالن رستوران

اما نور طبیعی خورشید یکی دیگر از ابزارهایی ست که در اصول نورپردازی و طراحی داخلی رستوران می توان از آن بهره گرفت. مشاور طراحی رستوران حتما به شما خواهد گفت که چطور می توانید با استفاده از پنجره ها در ساعات روز نورپردازی داخلی سالن رستورانتان را مدیریت کنید.

حتی برای ساعات شب نیز این پنجره ها می توانند تاثیر زیادی در سبک نورپردازی داخلی رستوران ایفا نمایند.

استفاده از لوسترهای کوتاه و بلند

شما ممکن است بخواهید نورپردازی رستورانتان را کاملا ملایم و کم نور نگاه دارید؛ اما برای احترام به حقوق مشتریان لازم است که روی میزها و درست جایی که غذای مشتریان رستوران قرار خواهد گرفت از لوسترهایی بلند و پرنورتر استفاده کنید که روی میز را روشن سازند. بلندی این لوسترها سبب می شود که نور آن ها به دیگر نقاط تابش پیدا نکرده و بتوانید همان سبک کم نوری را با لوسترهای کوتاه حفظ کنید.

منبع: www. cbmcinc.com

 

برچسب ها: 
اصول راه اندازی رستوران، راه اندازی رستوران، طراحی داخلی رستوران، نورپردازی رستوران

درباره نویسنده

نويسنده:سمیرا

دیدگاه‌ها

Мобильный, выездной шиномонтаж в Москве круглосуточно!
Мегафон: +7(495)908-97-71
Мтс: +7(915)448-25-25
Хранение шин.
1. Шиномонтажные работы.
2. Снятие секреток.
3. Переобувка шин.
4. Ремонт проколов и порезов.
Выездной шиномонтаж 24 часа в Москве и МО.
Звоните!

افزودن دیدگاه جدید