ثبت رایگان کسب و کار

5 نکته برای دکوراسیون در سبک مینیمالیستی

شما اینجا هستید

نویسنده: 
elahe

اگر شما با گفته لئوناردو داونچی موافق هستید که می گوید "سادگی اوج پیچیدگی است"، دکوراسیون با سبک مینیمالیستی در خانه، مال شما است. اگرچه ممکن است این سبک را کسل کننده تعبیر کنید ولی دکوراسیون مینیمالیستی خوب در واقع فریبنده بوده و دکوری است که باید آن را بدست آورد.

5 نکته برای دکوراسیون در سبک مینیمالیستی

1- ایجاد یک فضای تمیز برای سبک مینیمالیستی

شلوغی یکی از بزرگترین منابع استرس در فضای خانه است. انتخاب رویکرد مینیمالیستی نه تنها به خانه شما نظم می دهد، یک شور و شوق سازمان یافته و منظم در خانه شما ایجاد خواهد کرد. ابتدا باید وسیله ای که استفاده ندارد یا دیگر آنها را نمی خواهید دور بریزید. در نتیجه خانه ای با استرس کم تر خواهید داشت. تا جایی که می توانید پشت کابینت ها وسایل پنهان کنید (یا در باکس ها و سبدها). وسایل روی میز را روی یک سینی قرار دهید تا همه آنها را دور هم در فضای کوچک داشته باشید.

بیشتر بخوانید: ایده های مینیمالیستی برای اتاق غذاخوری در خانه های شیک و مدرن

5 نکته برای دکوراسیون در سبک مینیمالیستی

2- به داستان رنگ ها در طرح مینیمالیستی پایبند بمانید

تعداد زیادی رنگ و طرح، شلوغ بنظر می رسند و این حس را ایجاد می کنند که دیوار ها و وسایل شما ناهنجارند و فضای زندگی راحتی ندارید. انتخاب یک رنگ با زمینه رنگی می تواند هارمونی و نظم مینیمالیستی را به خانه شما بیاورد. اگر فضایی تک رنگ داشته باشید و از یک رنگ شاخص در تمامی وسایل مهم استفاده کنید، مهم است که بافت رنگی را تغییر دهید تا زیبایی و تضاد ایجاد شود. اگر بیش از یک رنگ دارید، به آن پایبند بمانید و از آن دور نشوید. آن را در سرتاسر محیط تکرار کرده تا همه چیز را با یک زمینه پایدار به هم مرتبط کنید.

حتما بخوانید: رازهای دکوراسیون در یک خانه مینیمالیستی

5 نکته برای دکوراسیون در سبک مینیمالیستی

3- تعادل، کلید طرح مینیمالیستی است

در طراحی مینیمال توجه به تعادل بسیار مهم است. بالش ها قاب عکس ها و لامپ ها را بصورت دوتایی و متقارن یا در یک سمت و غیر متقارن بکار ببرید. این باعث ایجاد اختلافی فاحش در نحوه درک شما از محیط می شود. اگر درک این مطلب برای شما دشوار است با یک طراح دکوراسیون داخلی مشورت کنید یا یک جستجوی اینترنتی برای دکوراسیون مینیمال خانه یا ایده های خاص دکوراسیون مینیمالیستی انجام دهید. سایت طراحی دکوراسیون دکوملک نیز دارای ایده های بسیار ناب و جذابی می باشد. می توانید برای کسب این ایده ها به بخش سبک مینیمالیستی بروید.

مطلب پیشنهادی: ایده های دکوراسیون اتاق های نشیمن مینیمالیستی خیره کننده

5 نکته برای دکوراسیون در سبک مینیمالیستی

4- از طریق یک نکته توجه در دکوراسیون، کنترل مینیمالیستی بدست آورید

کاناپه خود را دوست دارید؟ آن را در اتاق نشیمن به مرکز توجه تبدیل کنید. همیشه یک نقطه توجه داشته باشید، از جمله یک قطعه از مبلمان که در وسط قرار داده شده و همه وسایل دور آن قرار گرفته اند. برای پیروی اصول مینیمالیستی، طراح داخلی توصیه می کند که اتاق خود را بعنوان یک شبکه در نظر بگیرید و متوجه خطوط افقی و عمودی آن باشید که از طریق مبلمان و وسایل و رنگ ها در اتاق ایجاد می شوند. کنترل این المان می تواند بسیار قدرتمند باشد.

پیشنهاد ویژه: ایده هایی برای طراحی اتاق خواب های سفید مینیمالیستی

5 نکته برای دکوراسیون در سبک مینیمالیستی

5- المان های مشابه بکار ببرید تا یک بیان مینیمالیستی برجسته داشته باشید

بجای پراکندگی دکوراسیون خانه در قفسه ها و کشو ها روی دیوار ها، وسایل مشابه را در یک منطقه بکار ببرید. مثلا قاب عکس های مشابه یک گروه از وسایل مشابه را با هم بکار ببرید. "در تعداد، قدرت قرار گرفته و یک سری وسایل مشابه، بیانی برجسته و اصلاح شده دارند"، این بیان طراح دکوراسیون داخلی است.

بیشتر بدانید: چگونه یک خانه مینیمالیستی بسازیم؟

5 نکته برای دکوراسیون در سبک مینیمالیستی

5 نکته برای دکوراسیون در سبک مینیمالیستی

5 نکته برای دکوراسیون در سبک مینیمالیستی

5 نکته برای دکوراسیون در سبک مینیمالیستی

در این مقاله پنج مورد از ویژگی های یک سبک مینیمالیستی بحث شدند. در قسمت دیدگاه ها می توانید به نکات این مطلب اضافه کرده و اطلاعات ارائه شده را تکمیل نمائید. لطفا در همین بخش نظرات و پیشنهادات خود را نیز عنوان کنید.

بیشتر مطالعه کنید: دکوراسیون ماهرانه اتاق نشیمن سفید در سبک مینیمالیستی

 

منبع: sheknows | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونسبک های دکوراسیونسبک مینیمالیستی
فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاهای داخلینشیمن
برچسب ها: 
دکوراسیون داخلی
سبک مینیمالیستی
سبک های دکوراسیون

درباره نویسنده

نويسنده:elahe
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید