ثبت رایگان کسب و کار

25 ایده و طرح برتر دکوراسیون اتاق رسانه و سینمای خانگی

شما اینجا هستید

نویسنده: 
zahra.gh

نکات عمومی متخصصان برای ایجاد یک طرح سینمای خانگی و دکوراسیون اتاق رسانه، در یک اتاق مجزا یا در اتاق نشیمن، و ایده های تئاتر مبتکرانه خانگی در این مطلب مورد بررسی قرار می گیرند.برای تبدیل یک اتاق خاص به یک سینمای خانگی یا اتاق رسانه که در آن فیلم های مورد علاقه تان را با خانواده و دوستان ببینید، تصمیمات زیادی وجود دارد که باید بگیرید و در مورد اینکه در کدام اتاق باید بمانید تصمیم گیری کنید.

25 ایده و طرح  برتر دکوراسیون اتاق رسانه و سینمای خانگی

برای دیدن یک فیلم سینمایی یا فوتبال همراه با دوستان، می توانید به بهترین شکل از این کار لذت ببرید. تکنولوژی سرگرمی چیزی است که تقریبا همه می توانند از عهده هزینه آن برآیند. هرکسی که فضای کافی داشته باشد می تواند یک طراحی دنج برای سینمای خانگی داشته که با دوستانش از آن لذت ببرد. هر چند، باید به چند قانون اصولی توجه داشت.

25 ایده و طرح  برتر دکوراسیون اتاق رسانه و سینمای خانگی

طراحی سینمای خانگی: مجزا یا ترکیبی؟

همه مردم یک اتاق مجزا ندارند که بتوان آن را به اتاق رسانه تبدیل کرد. اغلب، دکوراسیون این اتاق می تواند در اتاق نشیمن باشد، بدون آنکه با پارتیشن خاصی جدا شده باشد. موقع خرید سیستم پخش خانگی باید حداقل فضایی را برای آن قرار دهید. قانون این است: هرچه فضا کوچکتر باشد، تلویزیون باید کوچکتر باشد. طراحی سینمای خانگی همچنین باید با اتاق تناسب داشته باشد.

25 ایده و طرح  برتر دکوراسیون اتاق رسانه و سینمای خانگی

بیشتر بخوانید: 5 نکته برای دکوراسیون اطراف تلویزیون در اتاق رسانه

طراحی اتاق رسانه فقط یک تلویزیون نیست، بلکه مبلمان مناسب، نورپردازی و عایق صوتی را هم شامل می شود. اگر استریو با اسپیکر اضافی هم داشته باشید می توانید از صدای عالی محیط لذت ببرید. مجموعه مبلمان کامل برای راحتی بهتر، ضروری است.

25 ایده و طرح  برتر دکوراسیون اتاق رسانه و سینمای خانگی

نکات تخصصی برای دکوراسیون اتاق رسانه و سینمای خانگی

 سیستم های سینمای خانگی مدرن سرگرمی کاملی فراهم می کنند. شدت رنگ، باس، روشنایی، شرایط نوری و فاصله میان محل نشستن و صفحه تلویزیون در هر موردی سلیقه ای می باشند. در حالت ایده آل، این فاصله باید حدود سه برابر قطر صفحه تلویزیون باشد. تلویزیون را مقابل پنجره قرار ندهید، نور در طول روز منعکس شده و هیچ چیزی از فیلم را نخواهید دید. مدل های جدید سنسور تلویزیون وجود دارند که کنتراست و روشنایی صفحه را با شرایط متغیر نور تنظیم می کنند. باید در طراحی به این نکات توجه داشته باشید.

بیشتر بدانید: راهنمای خرید بهترین میز تلویزیون برای اتاق رسانه

25 ایده و طرح  برتر دکوراسیون اتاق رسانه و سینمای خانگی

اغلب، برخی از افراد ترجیح می دهند «جو سینمای بیرون» را انتخاب کنند، که با انتخاب شرایط عالی برای سقف می توان براحتی آن را ایجاد کرد. با رنگ آبی و همه رنگ های دیگر که ما را به یاد ستاره ها می اندازد این کار را انجام دهید. حتما سعی کنید به طراحی و دکوراسیون مطلوب برای سینمای خانگی بپردازید که به جو آرام و دلخواه شما کمک کند. پنجره های بزرگ یا پوسترهای بزرگ روی دیوار اتاق سینمای خانگی به شما کمک می کنند حس کنید در یک دنیای جادویی هستید.

حتما بخوانید: اسرار و روانشناسی رنگ آبی

25 ایده و طرح  برتر دکوراسیون اتاق رسانه و سینمای خانگی

جو روستیک، جنبه دیگری است که در ایده های خود باید به آن توجه داشته باشید. با طراحی چنین جوی، کودکان حس می کنند در یک دنیای کاملا جدید هستند. می توانید با دیوار های چوبی و نورپردازی ویژه یا ساختار اتاقک زیر شیروانی، به این هدف دست پیدا کنید.

مطلب پیشنهادی: اتاق خواب روستیک خود را خودتان بسازید

25 ایده و طرح  برتر دکوراسیون اتاق رسانه و سینمای خانگی

ایده های سینمای خانگی: زمینه و مبلمان

آیا اتاقی می خواهید که برای شب های رمانتیک مناسب باشد؟ می توانید سیاه و قرمز را در دکوراسیون این اتاق با هم ترکیب کنید. این اولین قدم است. همچنین می توانید چوب بیشتر با پرده های قرمز و ترکیب های جالب بکار ببرید. با لوازم طلایی، نمایی چشم نواز خواهید داشت.

شما همچنین می توانید در طراحی اتاق رسانه خود به احساس تکنولوژی بالا هم دستیابی پیدا کنید. برای این کار کاناپه سفید چرمی بکار ببرید. در فضای زیر، استفاده از بالش سفید کوچک، نمایی راحت و دوستانه ایجاد کرده است.

پیشنهاد ویژه: چگونه یک میز تلویزیون مناسب برای اتاق رسانه خود انتخاب کنیم؟

25 ایده و طرح  برتر دکوراسیون اتاق رسانه و سینمای خانگی

آیا دکوراسیون اتاق رسانه متنوع می خواهید؟ باید به تک تک جزئیات طرح بپردازید. اصلاحات متعددی در ساختار فضا انجام دهید. برای این کار نیاز به یک قهوه خوری کوچک، بازی ویدئویی، کاسه و ظرف و صندلی راحت دارید، تا قطعا بهترین محیط سرگرمی را داشته باشید.

حتما مطالعه نمایید: چطور رنگ مناسب را برای اتاق رسانه خود انتخاب کنیم؟

25 ایده و طرح  برتر دکوراسیون اتاق رسانه و سینمای خانگی

یک فضای کوچک در کنار نشیمن هم میتواند اتاق رسانه شما به حساب آید. اگر چنین فضایی را در خانه خود ایجاد کرده اید، می توانید عکس ها و ایده های خود را در قسمت دیدگاه ها آپلود نمائید. نظرات و پیشنهادات خود را نیز لطفا در همین قسمت عنوان نمائید.

 

منبع: decorpuzzle | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاهای داخلیاتاق رسانه
برچسب ها: 
اتاق رسانه
ایده اتاق رسانه
دکوراسیون اتاق رسانه
سینمای خانگی

درباره نویسنده

نويسنده:zahra.gh
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید