ثبت رایگان کسب و کار

10 نکته طراحی بیرونی یک خانه که ضروری است همه بدانند (قسمت دوم)

شما اینجا هستید

نویسنده: 
M0hAmAd aLi
در بخش اول مقاله "10 نکته طراحی بیرونی یک خانه که ضروری است همه بدانند (قسمت اول)"، به پنج نکته اساسی در مورد دکوراسیون بیرونی خانه اشاره شد. در این مقاله قصد داریم 5 مورد دیگر را مورد بررسی قرار داده تا خوانندگان عزیز بتوانند بهترین ایده ها و راهنمایی ها را گرفته و محیطی دنج و گرم برای خود و خانوادشان بیافرینند.
 

6) چگونگی انتخاب درب پارکینگ

ممکن است بعضی ها فکر کنند درب پارکینگ به عنوان بخشی از سبک دکوراسیون خانه به حساب نمی آید، اما آنها اشتباه می کنند. تولید کننده درب، وین دالتون، پیشنهاد می کند که خریداران از طریق اینترنت و آنلاین به قسمت آموزش چگونگی انتخاب درب پارکینگ، قبل از انتخاب یک درب بروند.
گذشته از سبک طراحی، شما نیاز به بدست آوردن دانش در مورد خواص عایقی درب ها، ویژگی های ایمنی، حد دوام مواد، ضمانت نامه ها و هزینه دارید.
هنگامی که شما گرد و خاک و کثیف کاری های بنایی را پشت سر گذاشتید، آن زمان شما می توانید سرگرم تصمیم گیری برای سبکی بشوید که به بهترین وجه متناسب با طراحی خانه تان باشد. این که چه درب فولاد کلاسیک تمیزی باشد و یا یک طرح خانه گرم و نرم، گزینه های بی پایانی برای انتخاب وجود دارد.

7) چه پنجره هایی بهترین نما را دارند

درست مثل درب پارکینگ، پنجره خانه شما بسیار بیشتر از قابلیت های یک پنجره هستند؛ آنها مانند روح خانه تان هستند. نور درخشان را در تمام لحظات در داخل آن چهار دیوار به اشتراک می گذارد. ما می توانیم راهنمایی های متعددی برای انتخاب نوع پنجره متناسب برای خانه تان را تقدیم کنیم.
اولین و مهمترین نکته این است که پنجره هایی که انتخاب می کنید نیاز به دوام دارند. در مرحله دوم، پنجره های شما باید شخصیت خانه تان را منعکس کند. خانه های مدرن با پنجره های وسیع و بزرگ از کف تا سقف به بهترین نحو دیده می شوند، در حالی که یک خانه سنتی ممکن است با پنجره های مستطیلی سفید و متقارن بهتر به نظر برسد.
دیگر عواملی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از: درجه UV، حفظ حریم خصوصی، تهویه مناسب، سهولت در تمیز کردن و نماهای فضای باز. به منظور باز کردن روح خانه خود با استفاده از پنجره ای با دوام، زیبا و جذاب، همه گزینه ها را در نظر بگیرید.

8) طراحی شگفت انگیز ورودی

شایع ترین سوال: درب ورودی را چه رنگی باید نقاشی کنم؟ همانطور که در بخش های بالایی ذکر شد، ترکیب رنگ، انتخاب 2 سایه رنگ یا ته رنگ از طیف همان رنگ، بهترین راه حل برای رنگ های تمیز بیرونی و پهلویی است. سپس یک رنگ سومی باید برای درب ورودی انتخاب شود.
شما می توانید با اضافه کردن یک رنگ متضاد که در مقابل چرخه ی رنگِ تر و تمیز و پهلویی هست، کار خود را با جلوه تر نشان دهید؛ و یا می توانید یک سایه رنگ سوم روشن تر یا تیره تر انتخاب کنید تا نمای پهلویی را بهتر نشان دهد. برای اینکه ورودی خود را برجسته و عالی کنید، بهتر است یک رنگ تیره تر و یا یک سایه ی جسورانه تر از بقیه رنگ های خانه خود، انتخاب کنید.
گذشته از رنگ، بسیاری از ویژگی های دیگر است که می تواند ورودی شما تازه کرده و با سبک خانه تان حرف بزند! نورپردازی و روشنایی، گیاهان، دستگیره درب، کوبه درب، بشقاب ضربه درب، و ایوان محل استقرار، همه به جذابیت کلی ورودی شما اضافه می کنند.

9) محوطه سازی ضروری است

محوطه سازی خانه خیلی فراتر از کاشتن تنها یک درخت در حیاط جلویی است. غالبا گیاهان و درختانی که بخوبی جایگذاری شده اند، جذابیتی فک انداز به خانه شما می افزایند؛ و آن را در میان بقیه خانه های همسایه برجسته تر می کند.
این مساله دشوار است که چه گیاهانی را می توان برای محوطه سازی انتخاب کرد، بنابراین پیشنهاد می شود در مورد خاک و گیاهان بومی آن محله تحقیق کنید. کارکنان گلخانه معمولا در گونه های گیاهی بسیار آگاه هستند؛ آنها می دانند که چه گیاهانی در آن محل بهتر عمل می آیند، و حتی می توانند یک نقشه محوطه سازی برای حیاط خانه تان به شما ارائه دهند.
همین امروز آستین های خود را بالا بزنید و شروع به ساختن محوطه سر سبز و با شکوه خود کنید. به یاد داشته باشید برای توسعه دادن و کاشتن گیاهان و پر کردن محوطه سرسبزتان، نیاز به زمان طولانی دارید. پس صبر یک امر ضروری است. هر چه زودتر شروع کنید، بهتر است.

10) خانه خود را نورانی کنید

اجازه ندهید خانه شما در تاریکی پژمرده و محو شود. نور مناسب، برترین مورد برای ایمنی خانه و جذابیت در شب است. در کنار وسایل نورانی آشکاری که سوار بر درگاه ورودی و درب های پارکینگ هستند، چراغ های دیگری در فضای باز باید وجود داشته باشند که در اطراف خانه قرار داده شوند.
چراغ هایی را انتخاب کنید که مناسب سبک خانه تان باشد. خانه های سنتی با لوستر فانوسی آویزان با بالاسری ورودی پوشیده، یا در طرفین پارکینگ، عالی به نظر می رسند. چراغ های فولادی زاویه دار جذابیت خاصی به ورودی خانه های مدرن می دهند. سپس شما باید در نظر بگیرید که چه وسایل و لوازم دیگری در خانه می تواند برخی از زمان شب را از نور استفاده کند.

تصویر زیر خانه ای را نشان می دهد که به خوبی نورپردازی و چراغانی شده است؛ در این خانه چراغ هایی بکار گرفته شده اند که روی بلندی پله های سنگی قرار گرفته و به ورودی ختم می شوند (اضافه کردن یک ویژگی ایمنی خوب و جذابیت دیداری). چراغ های گلدانی در زیر تمام خطوط سقف وجود داشته و فانوس ها در کنار پارکینگ واقع شده اند.

در حالی که طراحی بیرونی خانه یک فرایند پیچیده بوده و مملو از تصمیم گیری و انتخاب است، تسلیم نشوید. یک خانه ی به خوبی طراحی شده می تواند با صبر و کمی کمک به دست آید. در طول فرایند طراحی، پیشنهاد می کنیم به دنبال تمام 10 راهنمایی که در دکوملک با توجه به رنگ، مواد، فرم و عملکرد، تعادل و تقارن، روشنایی، درب ها، محوطه سازی، پنجره ها و سقف سازی ارائه شده است، باشید.
به یاد داشته باشید که بسیاری از ابزارهای آنلاین در دسترس است که می تواند به شما یک تصویر مجازی از آنچه طراحی تان می تواند بشود، بدهد. همیشه بهتر است قبل از اینکه سرمایه گذاری مالی نهایی را انجام دهید، آن را ببینید و عاشقش باشید.
چه ویژگی های بیرونی مورد علاقه شما هستند؟ آیا شما ویژگی های منحصر به فردی سراغ دارید که با نمای بیرونی خانه تان آمیخته شود؟

 

 

منبع: freshome

فضاها برحسب کاربردخانه باغ
فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاهای خارجی (بیرونی)نماهای خارجینمای مسکونی
برچسب ها: 
دکوراسیون
مسکونی
نمای بیرونی

درباره نویسنده

نويسنده:M0hAmAd aLi
مدیر گروه تحریریه سایت دکوملک

افزودن دیدگاه جدید