ثبت رایگان کسب و کار

10 نکته طراحی بیرونی یک خانه که ضروری است همه بدانند (قسمت اول)

شما اینجا هستید

نویسنده: 
M0hAmAd aLi

در حالی که همه ما یک خانه تماشایی و جذاب که در میان بقیه خانه ها برجسته باشد، داشته باشیم، یک خانه نیز می خواهیم که با محیط اطراف، محله و همسایه های خود همرنگ و همسان باشد. طراحی خارجی یک خانه می تواند یک فرایند پیچیده ای از انتخاب رنگ ها، مواد، متعادل بودن اشکال و خطها باشد و کاری برای طراحان تازه کار نیست.

آیا تا به حال در شگفت بوده اید که چه چیز نمای بیرونی یک خانه را از نظر دیداری جذاب می کند؟ چرا در خیابان خانه های خاصی وجود دارند که شما را از ادامه مسیر خود بازداشته و ناگهان غرق در هیبت و زیبایی آن می شوید؟ این موضوع فراتر از یک احتمال است که کسانی که خانه های فک انداز (!) دارند برخی از اصول طراحی کلیدی را دنبال کرده اند. بله، هر طراحی، داخلی و یا خارجی، نیاز دارد تا از برخی از "قوانین" ساده طراحی به منظور بهترین نتیجه نهایی که جذاب بودن دیداری طرح است، پیروی کند.

 

بیایید به 10 اصول اساسی طراحی بیرونی نگاهی بیندازیم که کمک خواهد کرد خانه خود را تبدیل به یک پناهگاه امن کنید.

1) بالانس اشکال با تقارن

مانند تمام انواع طراحی، توازن و تقارن نقش مهمی در دستیابی به یک فضای به خوبی طراحی شده بازی می کند. نمای بیرونی هر خانه به بعضی از صورت های ظاهر تعادل و تقارن نیاز دارد تا چشم نواز و به درستی طراحی شده به نظر رسد.
خواه جذابیت چشم نواز از یک خانه متقارن باشد، که در آن درب در مرکز بوده و پنجره ها از دو پهلو به یک اندازه هستند، یا یک خانه که در آن تعادل از طریق خطوط پشت بام حاصل شده یا  پنجره های جلو امده زیر سقف ساختمان که به صورت مساوی در میان نمای بیرونی قرار داده شده اند، به دست آمده باشند.
راه های متعددی برای رسیدن به یک نمای بیرونی خانه متناسب وجود دارد. برخی از آنها از طریق تقارن آشکار بوده، در حالی که دیگر راه ها به آن واضحی نیستند. در هر صورت، یک خانه به درستی طراحی شده یک نمای بیرونی دارد که متناسب و متعادل می باشد.

2) شکل دادن به عملکرد استنباط شده

لوئیس سالیوان، اصطلاح شکل دادن به عملکرد استنباط شده را ابداع کرد. اساسا، این عبارت به این معنی است که هدف از ساختمان باید نقطه شروع طراحی باشد؛ یعنی از همان ابتدای ساخت باید بدانیم که چه انتظاراتی از ساختمان و خانه خود داریم. هدف از خانه شما چیست؟ شما چه برنامه ای دارید تا برای خانه خود استفاده کنید؟ همه نیازهای خانواده خود را در نظر بگیرید و سپس تصمیم بگیرید چه چیز در خانه شما به منظور تطبیق و برآورده شدن آن نیازها، مورد نیاز است.
نمای خارجی خانه شما شکل طرح های داخلی آن که شما انتخاب کرده اید را تقلید می کنند. شاید یک هنرمند هستید که پنجره های بزرگ را انتخاب کرده اید، چون شما نیاز به نور طبیعی برای نقاشی و خلق طبیعت دارید. همیشه به یاد داشته باشید که طراحی داخلی شما نمای خارجی را به همان صورت، تحت تاثیر قرار می دهد.

 3) مواد و بافت خانه

با مجموعه ای از گزینه ها، بسیار دشوار است که تصمیم بگیریم چه موادی را باید در قسمت بیرونی خانه استفاده کنیم. از میان توفال چوبی یا سیمانی با رنگ قرمز مایل به زرد، پهلویی وینیل، آلومینیوم، آجر، چوب، گچ، فولاد ... چگونه انتخاب کنیم؟
بهترین کار این است که دوام را با زیبایی به تعادل برسانیم. البته، می خواهید نمای بیرونی منزل شما، سبک شخصی شما را منعکس کند. آیا شما یک انسان شهری هستید؟ پس ممکن است سنگ و چوب سرو نیاز دارید. آیا شما یک مینیمالیست مدرن (کسی که خرسند است که تقاضاهایش برآورده شود) هستید؟ پس شما ممکن است خطوط فولاد براق و یا پنل های چوب ساده را ترجیح دهید.
به منظور جلوگیری از اشتباهات پرهزینه، همیشه بهترین کار مشورت با یک معمار طراحی ماهر است. همچنین تعداد زیادی از ابزار های بصری آنلاین موجود هست که می تواند به شما کمک تا ببینید مواد انتخاب شده شما، قبل از سرمایه گذاری مالی نهایی، چه شکلی خواهند بود.

4) ترکیب رنگ های بیرونی

اوه، گنجینه از انتخاب رنگ ها! چگونه تصمیم بگیرید که چه رنگی مناسب برای نمای خارجی خانه شماست؟ آیا جسورانه عمل می کنید یا بصورت پایه انتخاب می کنید؟ همانطور که در تمام دکوراسیون ها مشاهده می شود، انتخاب رنگ حیاتی است. می تواند معایب را مخفی کند و یا زمانی که ضعیف انجام می شود، توجه را به نقص ها و معایب جلب کند.
شروین ویلیامز پیشنهاد می دهد که یک رویکرد امن و موثر برای قرار دادن رنگ، انتخاب دو ته رنگ یا سایه رنگ از همان طیف رنگی بصورت چند درجه متفاوت است. در نهایت، یا رنگ روشن تر و یا تیره تر می تواند برای بدنه مورد استفاده قرار گیرد. یک رنگ متضاد نیز می تواند درب ها را متمایز نشان دهد.
رنگ می تواند بعنوان خصوصیات بسیاری از نمای بیرونی خانه ایفای نقش کند. رواق ورودی خانه خود را رنگ سفید تازه روشن تازه به منظور جلب چشم به در ورودی دنج وگرم نقاشی کنید؛ و یا با رنگ تیره در بالا و یک رنگ روشن تر در پایین، خانه بیش از حد بلند خود را کوتاه تر نشان دهید. راه هایی که رنگ می تواند چشم را فریب داده و با آن در جهات مثبت بازی کند بی پایان است!

5) نحوه انتخاب صحیح پشت بام

پشت بام با دوام الزامی است. انتخاب یک پشت بام برای خانه، فراتر از تصمیم گیری فقط برای رنگ و زیبایی است. بسیاری گزینه های ساخت و ساز با هزینه ها و شرایط زندگی مختلف وجود دارد. مواد مانند تخته سنگ و کاشی ممکن است ایده آل به نظر برسند، اما به یاد داشته باشید که آنها بسیار سنگین هستند. بنابراین مطمئن شوید که خانه شما می تواند بار را تحمل کند. پوشش آسفالت به نظر می رسد شایع ترین انتخاب به دلیل هزینه پایین تر و نصب آسان تر نسبت به دیگر انواع پوشش باشد. با کمال تعجب، چوب هم یک گزینه قابل اطمینان با همان حد دوام (25 سال) مثل پوشش آسفالت است. تخته سنگ و فلز انتخاب های پرهزینه و سنگینی هستند، اما ممکن است برای برخی از طرح ها انتخاب خوبی باشند.
در حالی که انتخاب های متعددی وجود دارد، همه آنها با بودجه و طرح خانه جور در نمی آیند. همیشه هزینه، دوام، وزن و آنچه سبک خانه شما را به بهترین وجه جلوه می دهد را در نظر بگیرید.

 

 

منیع: freshome

 

فضاها برحسب کاربردخانه باغ
فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاهای خارجی (بیرونی)نماهای خارجینمای مسکونی
برچسب ها: 
طراحی بیرونی
طراحی خارجی
نمای بیرونی

درباره نویسنده

نويسنده:M0hAmAd aLi
مدیر گروه تحریریه سایت دکوملک

افزودن دیدگاه جدید