ثبت رایگان کسب و کار

گل و گیاه های خانگی ضروری که هوا را تمیز می کنند

شما اینجا هستید

نویسنده: 
elahe

در طراحی دکوراسیون هر خانه ای، یکی از مهمترین موارد، گل و گیاه خانگی است. چه بهتر که این گیاهان علاوه بر زیبایی، هوای خانه ما را نیز تصفیه کنند. در این مقاله به تشریح اینگونه گیاه ها پرداخته شده است.

ما به هوایی که در خانه تنفس می کنیم خیلی نمی اندیشیم. متاسفانه، سموم ناخواسته خیلی زیادی در محیط زندگی ما کمین کرده اند. هرچند تصفیه کننده های هوا باعث خالص شدن و سم زدایی هوا می شوند، ولی این دستگاه ها گران و پر سر و صدا هستند.

گل و گیاه های خانگی ضروری که هوا را تمیز می کنند

خوشبختانه، انواع زیادی از گیاهان وجود دارند که می توان از آنها برای تمیز کردن هوای اطراف بصورت موثر و کار آمد استفاده کرد. نیازی به گفتن نیست که یک گیاه سبز دکوراسیون زیبایی در خانه ایجاد کرده که بهتر از ظاهر یک دستگاه تصفیه هوا خواهد بود.در ادامه، ما 9 گیاه خانگی با نقشی دوگانه را لیست کرده ایم. این گیاهان یک سبک دکوراسیون در هر خانه ای بوده و هوای سمی که می تواند شما و خانواده تان را مریض کند را تمیز خواهد کرد.

بیشتر بدانید: با این ایده های قابل ستایش، میز بهاری تان را خودتان بچینید

گیاه پیچک

مزایای پیچک: این گیاه، حداکثر خالص سازی هوا را در میان همه ی گیاهان خانگی دارد و نمایی زیبا و همیشگی با رشد خوب و سرریز شدن از گلدان ایجاد خواهد کرد. برای افرادی دارای حیوان خانگی عالی خواهد بود. چرا که این گیاه مواد سمی و حشره کش ها را ازهوا خارج می کند. هر چند، شما باید به دلیل سمی بودن این گیاه برای حیوانات، آن را در گلدان و دور از حیوانات خانگی و کنجکاوی آن ها قرار دهید.

گل و گیاه های خانگی ضروری که هوا را تمیز می کنند

چگونه از آن مراقبت کنیم: پیچک در خاک مرطوب بهترین رشد را دارد. می خواهید آن را به یکی از دوستانتان بدهید؟ یک بخش کوچک از آن بریده و دوباره در خاک بکارید، به همین سادگی؛

حتما بخوانید: راه هايی خلاقانه برای دکوراسیون و ایجاد بهترین حیاط خلوت کوچک

درخت یا گیاه كائوچو

مزایای گیاه كائوچو: اگر چه نام گیاه كائوچو چندان تمیز کننده به نظر نمی رسد ولی این گیاه در پاکسازی هوا از طریق حذف مواد شیمیایی و آلاینده، عالی عمل کرده و برگ های ضخیم و پهن و صاف آن نمایی منحصر به فرد ایجاد و تا قد 8 فوت رشد می کند.

گل و گیاه های خانگی ضروری که هوا را تمیز می کنند

چگونه از آن مراقبت کنیم: مراقبت از این گیاه ساده بوده، به نور غیر مستقیم خورشید نیاز دارد (پشت پرده). وقتی که خاک آن خشک شد نیازمند آبیاری است، البته نه آبیاری بیش از حد. زرد شدن برگ ها نشان می دهد که آب زیاد بوده است. این گیاه برای سگ ها و گربه ها مسموم کننده است.

پیشنهاد ویژه: ایده هایی واقعا جذاب برای اینکه خودتان گلهای باغچه ای ارزان بسازید

نخل خانمی (Lady Palm)

مزایا: با نمایی استوایی و بسیار زیبا (شبیه به انگشت)، حذف کننده ی سمومی چون فرمالدهید، زایلن، آمونیاک و تولوئن بوده، که فقط چند مورد محدود از مزایای این گیاه زیبا به شمار می رود.

گل و گیاه های خانگی ضروری که هوا را تمیز می کنند

نحوه ی مراقبت: این گیاه به نور غیر مستقیم خورشید و دمای مناسب احتیاج دارد (60 تا 80 درجه). نیازی به کود خاک نداشته و باید هر دو سال یکبار خاک آن را عوض کرد.

مطلب پیشنهادی: 16 ایده تزیین باغ های باشکوه و جذاب

بامبو پالم

مزایا: تقریبا تمام سموم مشابه با موارد مربوط به لیدی پالم را حذف می کند. همچنین به عنوان یک رطوبت زدای طبیعی عمل می کند. این گیاه در فنگ شویی اهمیت داشته و با یک آرزوی خاص یا شانس خوب، ارتباط دارد.

نحوه ی مراقبت: نیاز به نور غیر مستقیم داشته و در دمای مناسب و خاک غنی رشد می کند. وقتی که خاک در حال خشک شدن بود با آب خالص و در دمای اتاق آن را آبیاری کنید. زیر گلدانی باید محفظه تخلیه داشته باشد. آب راکد برای این گیاه مضر است.

گل و گیاه های خانگی ضروری که هوا را تمیز می کنند

در این مطلب چهار نوع از گیاهان خانگی که می توانند هوا را تصفیه کنند، مورد بررسی قرار گرفتند. لطفا اگر پیشنهادی برای گیاهان دیگر یا طریقه نگهداری اینگونه گیاهان دارید، در قسمت دیدگاه ها بیان نمائید. در ادامه مطلب با گیاهان بیشتری که تصفیه کننده هوا هستند، آشنا شوید.

ادامه مطلب: گل و گیاه آپارتمانی، تصفیه کننده های هوای بدون صدا و زیبا

 

منبع: freshome | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

سبک زندگیگل و گیاه آپارتمانی
برچسب ها: 
تصفیه کننده هوا
گل و گیاهان آپارتمانی
گیاه خانگی

درباره نویسنده

نويسنده:elahe
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید