ثبت رایگان کسب و کار

کف اتاق خود را شیک کنید: دکوراسیون با فرش

شما اینجا هستید

نویسنده: 
Negin.Fealegari

به کف خالی اتاق یک بازسازی سریع و آسان بدهید. دکوملک نکات زیر را در مورد دکوراسیون با فرش از نظر طراحان برتر را پیشنهاد می کند. این نکات می توانند راهنمایی عالی در جهت بهبود و زیبایی اتاق شما داشته باشند.

صحنه مرکزی

کف اتاق خود را شیک کنید: دکوراسیون با فرش

فرش ممکن است فرعی در نظر گرفته شود ولی می تواند مبنای یک محیط پر زرق و برق باشد. اغلب فرش ها از نظر الگو، رنگ و هزینه با محدودیت روبرو هستند. بنابراین می توانید از طرح آن شروع کرده و سپس به بافت و رنگ بروید. دیوید اسکات، یک طراح فرش می گوید فرش باید روح اتاق شما بوده و زمینه رنگی مبلمان و لوازم دیگر هم باید با آن مرتبط باشند.

مطلب ویژه: قالیچه های قدیمی و آنتیک در سبک سنتی

خانواده دوستانه

کف اتاق خود را شیک کنید: دکوراسیون با فرش

کودکان و حیوانات خانگی قطعا باعث کثیفی و خرابی خواهند شد. پس در زمان تصمیم گیری در مورد رنگ و به ویژه جنس نخ فرش این نکته را در ذهن داشته باشید. طبق گفته دیوید اسکات، قانون شماره یک دکوراسیون کف، با در نظر گرفتن سبک زندگی، فرش خود را انتخاب کنید. اگر کودک یا حیوان خانگی دارید، حتما از انواع پشمی استفاده کنید که راحت تمیز می شوند و الگوهایی دارند که برخی آلودگی های اجتناب ناپذیر در زندگی روزمره را مخفی می کنند.

بیشتر بدانید: مدل قالیچه های شیک برای اتاق نشیمن

اندازه دقیق

کف اتاق خود را شیک کنید: دکوراسیون با فرش

سلیا برلینر ، طراح فرش می گوید: "فرش را کمی کوچکتر از فضای احاطه شده توسط مبلمان انتخاب کرده باید به اندازه کافی آزاد باشد". طراح دیگری به نام جنیفر دانیر می گوید "اندازه ی فرش به مبلمان بستگی دارد". او ترجیح می دهد دو پایه جلویی مبل یا صندلی روی فرش قرار بگیرد.

الگو های خام

کف اتاق خود را شیک کنید: دکوراسیون با فرش

منطقه دکوراسیون شده خود را تقسیم بندی کنید. آندریا آروام روسو براین باور است که یک فرش خوب می تواند ترکیب کلی اتاق را حفظ کرده و چیزی غیر منتظره به اتاق وارد کند؛ یا توده ای از رنگ به اتاق اضافه کند. نگران استفاده از یک رنگ یا یک الگوی شلوغ نباشید. در برابر دیوار های سفید، کف و صندلی ها، فرش با طرح راه راه یک شوک رنگی است و کانون توجه این اتاق می شود.

مطلب ویژه: دکوراسیون کف و راهنمای انتخاب فرش

افزودنی های رنگی

کف اتاق خود را شیک کنید: دکوراسیون با فرش

دیوارها و مبلمان بی اثر باعث می شوند یک فرش ساده و تک رنگ کانون مرکزی توجه شود. به گفته ی جنیفر دونیر، استفاده از فرش، راه جالبی برای اضافه کردن رنگ به اتاق است. اگر نمی خواهید یک رنگ قوی در مبلمان یا پرده ها داشته باشید، فرش به خانه شما گرما داده و می تواند در یک فضای بزرگتر، بخش های مختلف را مجزا کند. یک فرش با تنوع رنگ زیاد می تواند بخش نشیمن را از بقیه اتاق جدا کند.

مطالب بیشتر: ایده های طراحی دكوراسيون با رنگ های متنوع برای اتاق نشیمن (پذیرایی)

همه ی شکل ها و اندازه ها

کف اتاق خود را شیک کنید: دکوراسیون با فرش

آیا اتاق نشیمن دراز و باریک دارید؟ فرش ها در همه شکل ها و اندازه ها و برای هر محیطی وجود دارند. آندریا آروم روسو می گوید: "شکل یک فرش به مبلمان و شکل و اندازه اتاق وابسته است. در اتاق غذاخوری استفاده از یک مدل مستطیلی همراه با یک میز طویل، یک مدل شش گوش با میز مربعی و یا یک مدل گرد یا یک میز گرد و مناسب خواهند بود". وی در این اتاق نشیمن از مدل مستطیلی استفاده کرده تا انعکاس دهنده شکل دراز محیط باشد.

تعریف فضاهای مجزا

کف اتاق خود را شیک کنید: دکوراسیون با فرش

محیط خود را محدود به یک فرش نکنید. در این استودیو و سالن یوگا، آندریاس کار المبوس و شرکت طراحی "فروما" از دو فرش برای تعریف فضاهای مجزا در این محیط بسیار بزرگ استفاده کرده اند. این دو کفپوش باید مکمل هم بوده و با هم تناسب داشته باشند. سلینا برلینر می گوید: "چندین فرش در یک اتاق بزرگ هیچ مشکلی ندارند. اگر اتاقی بسیار بزرگ دارید، قرار دادن آنها، محیط های متعددی ایجاد خواهد کرد که فضا را علامت گذاری کرده و نظم و یکپارچگی به کل طرح می دهد".

یکپارچگی در رنگ

کف اتاق خود را شیک کنید: دکوراسیون با فرش

سلینا برلینر از فرش خنثی (بی اثر) برای کاهش شدت رنگ میزها و کاناپه استفاده کرده است. الگوی قرمز فرش به مدرن بودن محیط کمک کرده و طرح رنگ را انعکاس می دهد. آن را می توان به عنوان ابزاری برای ایجاد یکپارچگی در زمینه ی رنگ و یا برای ایجاد حالت رفتاری و اضافه کردن شخصیت به محیط استفاده کرد.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون کف: 7 اشتباه در انتخاب فرش که هرگز نباید مرتکب آن ها شوید

حدود کف اتاق

کف اتاق خود را شیک کنید: دکوراسیون با فرش

وقتی که می خواهید در یک اتاق فرش پهن کنید، کل کف اتاق را نپوشانید. حتما کمی از کف را خالی بگذارید. به گفته جنیفر دونیر معمولا حدود نه اینچ از ستون را موقع فرش کردن خالی می گذارم. به گفته ی دیوید اسکات برای نشان دادن کف اتاق و مشخص کردن حدود، 12 اینچ را خالی بگذارید.

حس الهام بخش

کف اتاق خود را شیک کنید: دکوراسیون با فرش

این اداره ی خانگی پر از خلاقیت است. طراح سلیا برلینر پیشنهاد داده است تا یک فرش جالب به این فضا اضافه شده تا حس الهام بخشی ایجاد شود. اگر نیاز به رنگ یا بافت دارید، چیزی را در زیر پا اضافه کنید. فرش به یک اتاق حس راحتی گرما و شخصیت می بخشد.

حتما بخوانید: چگونه فرشی مناسب برای کف خانه خود انتخاب کنیم؟

اثر لایه ای

کف اتاق خود را شیک کنید: دکوراسیون با فرش

یک گرایش جدید را امتحان کنید: فرش چند لایه. چند لایه کردن راه جالبی برای افزودن تنوع رنگ و بافت به محیط می باشد. این مدل ها باید با هم و با مبلمان تناسب داشته باشند، این گفته ی طراح آمی بابیر است که: "مطمئن شوید که اثر لایه بندی قابل مشاهده خواهد بود، بدین منظور فرش زیری باید از زیر فرش بالایی بیرون بزند".

 

منبع: hgtv | گروه تحریریه دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونفرش، موکت و قالیچه
فضاهای داخلیکف
برچسب ها: 
دکوراسیون فرش
فرش و قالیچه
کف

درباره نویسنده

نويسنده:Negin.Fealegari
عضو و نویسنده گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید