ثبت رایگان کسب و کار

کدام غذاهای فست فود ارزش خوراکی بیشتری دارند؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

معمولا طراحی داخلی فست فود به گونه ای برنامه ریزی می شود که اگر گرسنه هم نباشید اشتهایتان باز شود و غذایی سفارش دهید. اما از آنجایی که فست فود ها چندان هم از نظر ارزش غذایی مورد تایید پزشکان نیستند بهتر است در خوردن آنها زیاده روی نکنید.

یکی از باورهایی که همه امروزه به آن ایمان دارند خاصیت چاق کنندگی غذاهای فست فودی است. اما با این وجود آنقدر ظاهر و بوی این غذاها جذاب اند که سلامتی به کلی از یاد میرود.

البته همه نوع فست فودی مضر نسیتند برخی از این غذاها هستند که از نظر مقوی بودن و سالم بودن در رده بهتری قرار می گیرند. در ادامه برخی از این نوع غذا ها را نام خواهیم برد.

ساندویچ های برگر

مواد نگهدارنده در انواع همبرگرها کمتر ازز سوسیس و کالباس استفاده می شود از این رو ساندوچ برگر در رده بهتری نسبت به دیگر غذاها قرار می گیرند.

پیتزای مخصوص

معمولا در پیتزاهای مخصوص همه چیز به چشم میخورد که یکی از غذاهای چاق کننده است. سوسیس و کالباس که ماده اصلی پیتزای مخصوص را شکل می دهند خودشان به اندازه کافی مواد نگه دارنده دارند و حسابی چاق کننده اند. اما در این بین مواد دیگری چون سبزیجات و گوشت قرمز و فلفل نیز به چشم میخورد که ارزش غذایی بالایی دارند اما در هر صورت چاق کننده است.

فست فود

دوبل برگر

متخصصان تغذیه میزان مصرف روزانه گوشت قرمز را برای هر فرد بین 80 تا 100 گرم اعلام کرده اند در حالی که یکی دوبل برگر تقریبا 180 گرم گوشت در خود دارد که این گوشت اضافی نیز خودش چربی زا است.

قارچ برگر

ساندویچ قارچ اصولا ارزش غذایی خوبی دارد اگر مواد تشکیل شده با کیفیت باشند. همه به مزایای قارچ آگاهیم ولی توجه داشته باشید که مصرف قارچ اصلا جای خالی گوشت را در رژیم غذایی پر نمی کند!

پیتزای سبزی ها

یکی از فست فود های سالم که میشود روی آن حساب باز کرد پیتزای سبزیجات است. اگر به سلامتی اهمیت میدهید همین سبزیجات را به پیتزای مخصوص ترجیح می دهید.

پیتزای مرغ و قارچ - پیتزای قارچ و گوشت

با یک درجه تخفیف نسبت به پیتزای سبزی ها، بهترین نوع پیتزا به شمار می آید. فقط افرادی که نسبت به مصرف گوشت قرمز محدودیت یا حساسیت دارند باید در مصرف این نوع پیتزا محتاط باشند. اما به طور کلی چون مصرف گوشت بخشی از یک رژیم غذایی سالم است، فرد می تواند گوشت مورد نیاز روزانه خود را از این طریق به دست بیاورد.

برچسب ها: 
غذای سالم
غذای فست فودی
فست فود

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید