ثبت رایگان کسب و کار

کدام بهتر است میز و صدلی چوب یا MDF؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

همانطور که می دانید میز و صندلی نهار خوری نه تنها به شیک بودن منزل کمک می کنند بلکه از نظر سلامتی توسط پزشکان توصیه می شوند. اما تفاوت قیمت میز و صندلی چوبی و سایر مواد مثل MDF یا پلاستیک این سوال را پیش می آورد که کدام بهتر است؟

از آنجایی که زمان خرید میز و صندلی گزینه های زیادی پیش رو قرار می گیرند اکثر مشتری ها سردرگم می شوند و سر اینکه کدام بهتر و به صرفه تر است دچار تردید می شوند و در نهایت هم از خریدشان راضی نیستند.

میز ناهار خوری چوبی

میز و صندلی چوبی یکی از پر مصرفترین ها هستند که استقامت خوبی هم دارند. در برخی موارد پایه ها به سطح بالایی میز پیچ می شوند و برخی اوقات به وسیله چسب اینکار انجام می شود. باید گفت پیچ و مهره استقامت بیشتری نسبت به چسب دارد.

اگرچه چوب بسیار مقاوم است اما در برابر رطوبت اینگونه نیست و جهت استفاده در آشپزخانه که بیشتر با آب سرو کار دارد چندان مناسب نیست. اینگونه میز و صندلی ها در پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرند.

اگر بخواهید مزایا و معایب چوب را بسنجید برتری از آن مزایا است.  زیبایی فوق العاده، عمر بالا، رنگ شدن کامل، کیفیت عالی از مزایای میز و صندلی های چوبی هستند و معایب مهم آن مقاومت کم در برابر رطوبت است.

میز ناهار خوری MDF

یکی دیگر از مواد رایج برای میز و صندلی خانگی MDF است که سطح بالایی از سفارشات را در پی دارد. 

اگرچه این جنس خودش از مشتقات چوب است اما هیچوقت طرح هایی که روی چوب قابل اجرا هستند بر روی MDF اجرا نمی شوند. اگر چه این نوع میز و صندلی ها نیز در برابر رطوبت ضعف دارند اما نسبت به چوب در رده بهتری قرار می گیرند خصوصا آنکه با روکش PVC تزیین شده باشند.

در کل میز و صندلی MDF قیمت پایین تری نسبتبه چوب دارند اما به اندازه چوب طرح های متفاوت ندارنمد همچنین استحکام چوب بیشتر است.

فضاهای داخلیآشپزخانه
برچسب ها: 
MDF
میز و صندلی
چوب

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید