ثبت رایگان کسب و کار

چیدمان کوسن های زیبا روی مبل: راهنمای دکوراسیون مبلمان

شما اینجا هستید

نویسنده: 
Mina.Vahedi

در این مطلب می آموزید که چگونه، با این راهنمای دقیق و با جزئیات دکوراسیون مبلمان، به درستی مبلمان خود را با کوسن و بالش های مخصوص مبل، تزئین کنید. چه تفاوت کلی ای بالش ها و کوسن ها می توانند برای یک مبل و اتاق نشیمن ایجاد کنند.

چیدمان کوسن های زیبا روی مبل: راهنمای دکوراسیون مبلمان

این گالری مسیری است به سوی این هدف. مبل های زیر را بدون بالش و کوسن تصور کنید. بحث در مورد یک راه آسان و ارزان برای آراستگی عالی دکوراسیون اتاق نشیمن شما می باشد. هنگامی که برای چیدمان کوسن های مبل خود برنامه ریزی می کنید، این ایده ها و نکات زیر را به خاطر داشته باشید:

رنگ های بالش و کوسن در دکوراسیون مبلمان

شما می توانید به سمت یک طرح رنگی مطابق با مبل، طرح رنگ مشابه، و یا کاملا متفاوت بروید. هر کدام می توانند عالی به نظر برسند. اگر بزرگ و برجسته دوست دارید، به سمت رویکرد رنگ های متضاد بروید. اگر معمولی می خواهید، رنگ های مشابه انتخاب کنید. شاید بیشتر مردم از طرفداران بزرگ بالش ها و کوسن هایی که مطابق با رنگ و طرح مبل باشند، نیستند، اما خودش یک گزینه است.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون ماهرانه اتاق نشیمن سفید در سبک مینیمالیستی

چیدمان کوسن های زیبا روی مبل: راهنمای دکوراسیون مبلمان

کارایی یا زیبایی

بسیاری از بالش ها می توانند عالی بنظر برسند، اما عملی نیستند. هر بار که می نشینید، نیاز  دارید دوباره بالش ها را تنظیم کنید. اگر اتاق نشیمن شما یک نمونه ممتاز نمایشی است، بالش های بسیاری را انتخاب کرده و کارایی را برای ظاهر رها کنید. با این حال، اگر اتاقی است که معمولا از آن استفاده می کنید، به اندازه کافی بالش در نظر بگیرید که باعث راحت تر شدن مبل یا کاناپه شود.

حتما بخوانید: دکوراسیون مبلمان در نشیمن: نکات برتر چیدمان مبلمان

چیدمان کوسن های زیبا روی مبل: راهنمای دکوراسیون مبلمان

چیدمان بالش ها و کوسن ها روی مبل

چهار نوع چیدمان اصلی برای بالش و کوسن روی مبل وجود دارد، که عبارتند از:

 1. فقط گوشه ها: این در درجه اول برای کارایی است. شما یک یا دو بالش یا کوسن را در گوشه ها قرار می دهید و همین! به نظر می رسد هر مبلی می تواند از این روش بهره گیرد.

 2. خط دومینو: این یک خط متداخل از بالش هاست که نمایی مثل مهره های بازی دومینو ایجاد می کند. این دکوراسیون قابل توجه است اما در نهایت با تعداد زیادی بالش بر روی مبل ختم می شود.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون های اشتباه و چگونگی اجتناب از آنها

 1. لایه ای: شما می توانید بالش ها را بصورت لایه ای و همتراز با پشتی مبل، روی آن قرار دهید. این کار باعث ایجاد یک ظاهر تار و پود مانند می شود اما از آن مهم تر نمای الگویی مبل را بهبود می بخشد.

 2. هرمی: این لایه بندی بالش ها از پشتی مبل شروع شده و مانند یک هرم با لایه های بالش تا نزدیک لبه ی مبل می آمده و باریکتر می شوند. شما همچنین می توانید از چیدمان و آرایش هرمی با افکتی عالی در گوشه های مبل استفاده کنید.

چیدمان کوسن های زیبا روی مبل: راهنمای دکوراسیون مبلمان

اشکال بالش و کوسن مبل

یکی دیگر ملاحظات این است که بالش هایی که استفاده می کنید، چه شکلی هستند. رایج ترین ها، بالش های چهارخونه بوده که می توانید دایره ای، مستطیل و یا حتی از بالش های مثلثی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: ایده های فوق العاده ناب برای تزیین اتاق نشیمن به سبک ساحلی

چیدمان کوسن های زیبا روی مبل: راهنمای دکوراسیون مبلمان

الگوهای بالش و کوسن

این روزها هزاران الگو و طرح بالش و کوسن برای انتخاب وجود دارد. این موضوع گیج کننده است. الگوهای اصلی عبارتند از:

 • توپر
 • گلگلی
 • خالخالی
 • راه راه
 • نقوش هندسی
 • ماندالا
 • متن یا یک نوشته
 • اثر هنری

در این مقاله، انواع الگوها، طرح ها و چیدمان ها مورد بررسی قرار گرفتند. برای گرفتن ایده های زیبا از این انواع چیدمان و تکمیل شدن مبحث، حتما "انواع چیدمان بالش و کوسن روی مبل" را مطالعه کنید.

 

منبع: homestratosphere | گروه تحریریه دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونمبل و کاناپه
فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاها برحسب کاربردهتل و اقامتگاه
فضاهای داخلینشیمن
برچسب ها: 
دکوراسیون مبلمان
چیدمان بالش
چیدمان کوسن

درباره نویسنده

نويسنده:Mina.Vahedi
عضو و نویسنده گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید