ثبت رایگان کسب و کار

چیدمان تجهیزات کافی شاپ و رستوران ها

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

اگر شما در فکر راه و اندازی یک آشپزخانه صنعتی از نوع فست فود، رستوران و کافی شاپ هستید، یکی از مهمترین و اساسی ترین موضوعاتی که باید به آن بپردازید، انتخاب و خرید تجهیزات مناسب، با کیفیت بالا و مدرن می باشد. قیمت تجهیزات کافی شاپ با کیفیت آنها در ارتباط است و هرچه کیفیت بیشتر باشد، نوشیدنی های بهتری تهیه می شوند.

با اینکه تجهیزات نقش مهمی در کیفیت غذا و نوشیدنی دارد اما تمام کار جذب مشتری را انجام نمی دهد. دکوراسیون و طرز چیدن وسایل و تجهیزات کافی شاپ نیز بسیار با اهمیت است.

اگر تجهیزات رستوران یا کافی شاپ در جای درست خود قرار گیرند بدون شک راندمان بالاتری دارند.

نحوه چیدمان تجهیزات آشپزخانه ای در رستوران ها، کافی شاپ ها و فست فودها بسیار اهمیت دارد. زمانی که به طراحی و چگونگی چیدمان تجهیزات آشپزخانه صنعتی می اندیشیم، عوامل مهمی را باید در طراحی نقشه ی چیدمان تجهیزات آشپزخانه صنعتی مد نظر قرار دهیم. با توجه به بازار رقابتی که در این مشاغل ظاهر شده است، هر روزه بر تعداد فست فودها و رستوران ها افزوده می شود.

این موضوع در واقع لازمه و اهمیت آگاهی دقیق صاحبان رستوران های صنعتی را نسبت به تمام جزییات دخیل در موفقیت رستوران ها، کافی شاپ ها و رستوران ها، آشکار می سازد. صاحبان رستوران ها، فست فودها و کافی شاپ ها می بایست از تمام جزییات و عوامل موفقیت کسب و کارشان مطلع باشند، و از تمام فرآیندها برای پیشرفت و بالا بردن کیفیت مواد غذایی و محصولاتشان استفاده نمایند، تا بتوانند سود و درآمد بیشتری را کسب کنند.

وقتی به چیدمان آشپزخانه صنعتی یا کافی شاپ خود می اندیشید، دو عامل مهم را در نظر بگیرید:

اهمیت چیدمان تجهیزات کافی شاپ

فضای مورد استفاده برای تجهیزات

فضای آشپزخانه ی رستوران ها، کافه ها و فست فودها، باید به اندازه ای بزرگ باشد، که برای لوازم و تجهیزات آشپزخانه ای فضا و جای کافی موجود باشد، تا پرسنل و کارکنان بتوانند به راحتی در آن فعالیت کنند و از لحاظ فضا در مضیقه نباشند.

این لوازم و تجهیزات شامل اجاق ها، فرها، سرخ کن ها، کباب پزها، ماشین ظرف شویی، سینک ها و قفسه ها هستند. فضای آشپزخانه باید به گونه ای طراحی شود که به تحقق اهداف رستوران کمک کند. پرسنل باید بتوانند در اوج استرس در فضای آشپزخانه، که همه در حال دویدن و تلاش هستند، بدون سختی و آسیب، از میان لوازم و تجهیزات رفت وآمد داشته باشند و احساس راحتی کنند.

در واقع آشپزخانه های فست فود، کافی شاپ و رستوران باید به گونه ای طراحی شوند که رفت و آمد کارکنانی را که مسئول تحویل سفارشات مشتری هستند، آسان کرده و هیچ گونه اختلال، بی نظمی و برخوردی در این میان رخ ندهد.

فضای ذخیره و نگهداری مواد غذایی

رستوران ها، کافی شاپ ها و رستورانها باید فضای کافی برای نگهداری و ذخیره مواد غذایی را داشته باشد. این فضا شامل تجهیزات برودتی (یخچال، فریزر و ...)، قفسه ها و کابینت های کافی برای ذخیره مواد غذایی می باشد. بهترین سرمایه گذاری برای موفقیت یک رستوران، تهیه یخچال و فریزر مجهز و جادار است، زیرا فاسد شدن مواد غذایی سبب خسارت های سنگین به رستوران ها می شود، و این به دلیل نبود سیستم های نگهداری مواد غذایی می باشد.

فضای نگهداری از مواد اولیه باید در گوشه ای از فضای آشپزخانه، و نزدیک به یکی از دیوارهایی باشد که از لوازم، تجهیزات پخت و آماده سازی، و رفت و آمدهای پرسنل به دور باشد.

برچسب ها: 
تجهزیات کافی شاپ
تجهیزات رستوران
دکوراسیون

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید