ثبت رایگان کسب و کار

چگونگی مراقبت از سطوح حجمی استارون و سینک آشپزخانه

شما اینجا هستید

نویسنده: 
Negin.Fealegari

در مقاله "آشنایی با سنگ استارون" و دیگر مقاله های مرتبط با سنگ مصنوعی استارون، ویژگی ها و خصوصیات این نوع از ماده مورد بررسی قرار گرفته و معرفی کاملی از آن ارائه گردید. در این مقاله به نکات ضروری جهت حفظ و مراقبت از لوازم ساخته شده از استارون بحث خواهند شد. یکی از بهترین ویژگی های مربوط به سطوح استارون و سینک ها، دوام آنها است. اما حتی با دوام ترین چیزها نیازمند به یک مراقبت توام با عشق است. برای حفظ زیبایی سینک استارون یا سطح خود دستورالعمل زیر را دنبال کنید.

مراقبت و نگهداری رایج

تمیز کردن عمومی سطوح جامد استارون می تواند با دستمال کشیدن سطح با یک پارچه مرطوب و یا اسفنج انجام شود. سپس، سطح را با یک پارچه نرم و یا دستمال های حوله ای برای جلوگیری از لکه شدن، به ویژه در مناطقی که با آب سخت در تماس هستند، خشک کنید. برای لکه های اساسی، با یک محصول مبتنی بر آمونیاک تمیز کنید، مانند شیشه پاک کن های خانگی و یا پاک کننده های اسپری موجود تجاری برای محصولات سطوح جامد. برای جلوگیری از لکه شدن با یک پارچه یا دستمال حوله ای نرم، سطح را خشک کنید.

لکه های سمج و خش های جزیی

بیش از هفتاد رنگ از این نوع سطوح وجود دارد؛ بدلیل اینکه هر سطح استارون می تواند یک نوع متفاوتی از پرداخت کاری داشته باشد، مراقبت و نگه داری و روش های تمیز کردن بسته به نوع پرداخت کاری آن، متفاوت هستند. برای تعمیر خش های عمیق، تراشه یا سوختگی، هرگز خودتان اقدام نکنید. در این خصوص با سازنده یا نصاب خود برای گرفتن راهنمایی تماس بگیرید. 

مطلب پیشنهادی: سامسونگ فقط تلویزیون نمی سازد! (سنگ های استارون)

جلوگیری از آسیب

حرارت: سطوح حجمی استارون در مقایسه با سایر مواد برای کانتر آشپزخانه دارای خواص بسیار عالی و مقاوم در برابر حرارت هستند. با این حال، قرار گرفتن تابه داغ و لوازم مولد حرارت، مانند گوشت کباب کن الکتریکی یا سرخ کن های خیلی داغ، می توانند به سطح آسیب برسانند. همیشه از یک پد یا دستمال و یا یک سه پایه با پایه های لاستیکی برای محافظت از سطح استفاده کنید. همچنین از قرار دادن سطح در معرض درجه حرارت های شدیدا داغ دوری کنید.

مواد شیمیایی: از در معرض گذاشتن سطوح جامد در برابر مواد شیمیایی قوی، مانند پاک کننده های رنگ،استون و پاک کننده فر دوری کنید. سطوحی که در معرض این مواد شیمیایی قرار گرفته اند باید بدون معطلی با فشار آب تمیز شوند، چون این تماس ممکن است لکه هایی ایجاد کند که نیاز به تعمیرات گسترده داشته باشد. لاک را با پاک کننده های لاک ناخن بدون استون برطرف کرده و با فشار آب بشویید.

مطلب پیشنهادی: ساختن سبک فردی خود با سطوح جامد سامسونگ استارون

خش ها: هرگز به طور مستقیم روی یک سطح استارون چیزی برش ندهید و یا ریز ریز نکنید. همیشه از یک تخته گوشت استفاده کنید.

شکستگی ها:  از ایستادن بر روی کانترهای استارون و یا انداختن اشیاء سنگین بر روی سطح اجتناب کنید.

مراقبت و نگه داری از سینگ ها و کاسه های استارون 

سینک های استارون و کاسه ها نسبت به لکه دار شدن با غذاهای خانگی معمول، مایعات و ولوازم آرایشی بسیار مقاوم هستند. با این حال پس مانده های باقی مانده از مواد غذایی و مواد شیمیایی بر روی سطح با هوای خشک می تواند باعث ایجاد یک لکه سرسخت شود، مگر اینکه بلافاصله با آب شستشو داده شود.

مطلب پیشنهادی: انعطاف پذیری نامحدود طراحی با سنگ های مصنوعی استارون

مراقبت و نگهداری معمول

سطوح را به طور مرتب با اسکاچ نرم یا مواد شوینده ملایم مانند مایع ظرف شویی تمیز کنید. برای لکه های سخت و خش های جزیی، از سنباده های بسیار نرم استفاده کنید. سایش نرم در منطقه لکه دار شده با حرکت دایره وار و تمیز کردن با یک اسکاچ می تواند بسیار مفید باشد. کل سینک را بطور یکنواخت پرداخت کاری و براق کنید. سپس سطح را با آب بشویید. 

برای روشن و تمیز نگه داشتن سینک ها، گاهی اوقات (خیلی به ندرت) مایع سفید کننده با آب اعمال کنید؛ با دنبال کردن مراحل زیر:

•    1/4 سینک را با آب پر کنید و 1 تا 2 فنجان سفیدکننده به آن اضافه کنید.
•    بادقت (بدون پاشش) و سطح را با یک اسکاچ و اسفنج مالش دهید.
•    اجازه دهید به مدت 15 دقیقه باقی بماند، سپس تخلیه و شستشو کنید.

مطلب پیشنهادی: کاربرد سطوح استارون در آزمایشگاه ها و فروشگاه ها

جلوگیری از آسیب

سینک و کاسه های استارون بسیار بادوام هستند. با این حال، از دنبال کردن این دستورالعمل ها اطمینان حاصل کنید:

•    اجازه دهید وسایل پختنی داغ، قبل از قرار گرفتن روی سینک خنک شوند.
•    همیشه هنگام ریختن آب جوش و مایعات داغ داخل سینک، از آب سرد استفاده کنید.
•    هرگز سطح را در معرض مواد شیمیایی زننده (مانند پاک کننده رنگ، تربانتین، پاک کننده لاک ناخن (استون) ) یا محصولات تمیز کننده چاه فاضلاب، توالت و اجاق گاز، قرار ندهید. اگر مواد شیمیایی با سطح تماس پیدا کردند، بلافاصله آنها را، با استفاده از اقدامات ایمنی مناسب برای دوری از آسیب و زیان،  با آب شستشو دهید. 
•    از رها کردن و انداختن اشیاء سنگین بر روی سطح جلوگیری کنید.

در مطالب پیشنهادی عنوان شده در بین سطور مقاله، می توانید بطور کامل با ویژگی های استارون آشنا شده و نمونه کارهای انجام شده با این سنگ های مصنوعی را ببینید. در ادامه چند نمونه دیگر از این کارها را مشاهده خواهید کرد.

همانطور که بیان شد، سطوح استارون دارای دوام بالا هستند ولی برای اطمینان حاصل کردن از این امر، نیازمند به روش هایی برای نگهداری و حفظ آنها مورد نیاز است. در این مقاله این روش ها مورد بررسی قرار گرفتند. در قسمت دیدگاه ها منتظر نظرات و پیشنهادها و تجربیات شما در امر تمیز کردن و نگهداری این سطوح هستیم.

منبع: leezasurfaces | گروه تحریریه دکوملک

 

ابزار و طراحی دکوراسیونسنگ های دکوراسیون
فضاها برحسب کاربردبهداشت و درمان
فضاها برحسب کاربردرستوران و کافی شاپ
فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاهای داخلیآشپزخانه
فضاهای داخلیحمام و سرویس بهداشتی
برچسب ها: 
استارون
سنگ استارون
سنگ مصنوعی استارون

درباره نویسنده

نويسنده:Negin.Fealegari
عضو و نویسنده گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید