ثبت رایگان کسب و کار

چگونه یک منوی کافی شاپ مناسب و مشتری پسند طراحی کنیم؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

برای تهیه منوی کافی شاپ باید چندین فاکتور را مورد توجه قرار داد از این رو یکی از کارهای نه چندان آسانی که هنگام راه اندازی کافی شاپتان باید انجام دهید مشخص کردن و طراحی منوی کافی شاپ است. اگر بگوییم طراحی داخلی کافی شاپ هم به منوی آن بستگی دارد بیراه نگفته ایم!

همانطور که میدانید طراحی داخلی کافی شاپ باید بیانگر و معرف خدماتی باشد که در آنجا عرضه می شود از این رو طراحی منوی کافی شاپ از مهمترین کارهایی است که باید پیش از هر چیزی صورت گیرد و در زمان انجام این کار به فاکتورهایی که در ادامه خواهد آمد توجه شود.

منوی کافی شاپ

طراحی منوی کافی شاپ بر اساس نوشیدنی ها

اولین موردی که باید حسابی به آن فکر کنید و برایش برنامه ریزی کنید نوشیدنی هایتان هستند. به این فکر کنید که چه چیزهایی را می توانید هر روز تهیه کنید و چه چیزهایی را نه. اینکه مشتری از منوتان چیزی را سفارش دهد و شما نتوانید آن را سرو کنید چندان خوشایند نیست. چنین چیزهایی را می توانید روی یک بورد کوچک به عنوان منوی روز مشخص کنید.

چند دسته از نوشیدنی هایی که باید در منوتان بگنجانید این ها هستند:

ــ نوشیدنی هایی که بر پایه اسپرسو هستند (امریکانو، لاته، کاپوچینو،ماکیاتو و …)
ــ قهوه های دمی مثل فرنچ پرس و …
ــ نوشیدنی های گرم دیگر مانند چای، انواع دم نوش، هات چاکلت و …
ــ نوشیدنی های سرد مانند شیک ها، اسموتی ها، آبمیوه ها، کوکتل ها و …
ــ نوشیدنی های فصلی، جایی که می توانید خلاقیت بیشتری به خرج دهید و طعم ها و حس و حال های هیجان انگیزتری به منوتان اضافه کنید. اگر بخواهید منوتان را هر فصل عوض نکنید شاید بد نباشد که نوشیدنی های این بخش را هم کنار منوی روزتان روی یک برد اضافه کنید.

طراحی منوی کافی شاپ

طراحی منوی کافی شاپ بر پاییه تقاضا

حواستان باشد که کافی شاپ های اطراف چه چیزهایی سرو می کنند و مشتری ها بیشتر طرفدار کدام یکی ها هستند. همیشه حواستان باشد که چه چیزهایی به تازگی محبوبیت پیدا کرده اند تا بتوانید منوی خودتان را به روز نگه دارید. گاهی خود شما هم ممکن است چیزهایی به منویتان اضافه کنید که به دنبال خود محبوبیت بیاورند و کافه های دیگر ناچار به اضافه کردن آن ها در منوشان شوند.

طراحی منوی کافی شاپ طبق هزینه ها

قیمت هر آنچه که سرو می کنید مهم است و باید با هویت کافی شاپتان نیز هم خوانی داشته باشد. طبیعتا یک کافی شاپ خودمانی و جوان پسند باید به متوسط و معقول بودن قیمت هایش بیشتر دقت کند تا یک کافی شاپ لوکس و بالا شهری! قیمت همواره می تواند بسته به بازار هدف شما یک عامل رقابتی بین شما و کافی شاپ های دیگر باشد. این بدیهی است که باید قیمت گذاری بر اساس هزینه ای انجام پذیرد که شما برای هر واحد از چیزهایی که سرو می کنید باید خرج کنید. این وسط آن چه که باید روی آن مانور دهید سود هر واحد است.

برچسب ها: 
دکوراسیون
طراحی داخلی
کافی شاپ

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید