ثبت رایگان کسب و کار

چگونه یک فرش مناسب برای کف خانه خود انتخاب کنیم؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
zahra.gh

این مطلب راهنمای خوبی است برای اینکه بدانیم چگونه یک فرش مطلوب و مناسب برای کف فضای زندگی خود انتخاب کنیم. همانطور که در قسمت اول این مقاله (دکوراسیون کف و راهنمای انتخاب فرش) اشاره شد، در انتخاب فرش می بایست دانش اولیه را در مورد عملکرد بافت، رنگ و الگو داشته باشید. این مطلب کمک بزرگی است در جهت ارتقاء دانش فرش.

چگونه یک فرش مناسب برای کف خانه خود انتخاب کنیم؟

قدرت الگو

الگو هم مانند رنگ یک ابزار قدرتمند در دکوراسیون بوده که توانایی آن بدون مرز است. می توان از آن برای بسط دادن ابعاد یک اتاق، تعریف بخش هایی در خانه یا تقویت ظاهر یک اتاق استفاده کرد. بهترین قانون برای الگو، انتخاب زمینه بوده و سپس طرح روی این زمینه ساخته می شود. فرش ها با الگوهای گلدار، نواردار و الگوهای هندسی به اتاق ظاهری می بخشد که می تواند رویکرد دکوراسیون را نمایان سازد.

مطلب پیشنهادی: 7 اشتباه در انتخاب فرش که هرگز نباید مرتکب آن ها شوید

چگونه یک فرش مناسب برای کف خانه خود انتخاب کنیم؟

چگونه یک فرش مناسب برای کف خانه خود انتخاب کنیم؟

از روی الگو می توان مبلمان و وسایلی که با شکل و رنگ فرش همخوانی داشته باشد را انتخاب کرد. در هم آمیختن الگو ها ظاهری فریبنده به خانه می بخشد. به یاد داشته باشید اگر الگو ها از طریق فرم رابطه داشته باشند (یا از طریق رنگ و بافت )، درهم آمیختن الگو ها موفق تر خواهد بود. برای اطمینان از اینکه با الگوی انتخابی احساس راحتی می کنید یا نه، قبل از آنکه فرشی را بخرید چند نمونه فرش را به خانه بیاورید. بخشی از الگو می تواند نمایی کاملا متفاوت در اتاق شما داشته باشد.

حتما ببینید: مدل قالیچه های شیک برای اتاق نشیمن

کودکان و حیوانات خانگی

از آنجا که حیوانات خانگی هم مثل کودکان در معرض حوادث هستند، شما تمایل خواهید داشت فرشی که دارید راحت تمیز شود . نایلون های (کاراستون ) در زمان تولید بهترین مقاومت را نسبت به لکه پیدا می کنند. بنابراین نیازی نیست نگران اتفاقات روزمره در خانه باشید. اگر سلیقه شما به چیزهای طبیعی نزدیک تر است، بهترین انتخاب مقاوم به چرک برای شما پشم است. پشم (کاراستون) با ویژگی های ضد لکه تولید می شوند و بنابراین برتری طبیعی دارند. ساختار ناهموار فیبرهای پشم کثیفی را روی خود نگه می دارد و جارو کردن را راحت تر می کند.

چگونه یک فرش مناسب برای کف خانه خود انتخاب کنیم؟

اگر چه شما نمی توانید جلوی کثیف شدن را بگیرید، اما می توانید رنگ ها و الگو هایی انتخاب کنید که در پنهان کردن آلودگی های روزمره بهتر عمل کنند. الگوهای چند رنگ برای شما که حیوان خانگی یا فرزند خردسالی در خانه دارید گزینه خوبی خواهند بود. اگر به دنبال یک فرش تک رنگ هستید به یاد داشته باشید که رنگ های روشن بیش از سایر رنگ ها کثیفی را نشان داده و رنگ های تیره بیشتر پرز و گرد غبار و موی حیوان را نشان می دهند. اگر حیوانی دارید که موهایش می ریزد، می توانید رنگ فرش را با رنگ موی حیوان منطبق کنید. اگر چه این راه کمی خنده دار است ولی کمک خواهد کرد تا خانه شما تمیز تر به نظر برسد.

چگونه یک فرش مناسب برای کف خانه خود انتخاب کنیم؟

سر و صدا هم عامل دیگری است که در صورت داشتن کودک و حیوان خانگی باید به آن توجه کنید. اگر کف اتاق سطح سختی داشته باشد صدا را انعکاس خواهد داد. استفاده از بافت های (پوش) از جمله فرش های (کاراستون)  و پرده و روکش مبلمان، به جذب امواج صدا کمک کرده و خانه شما به محلی آرام تر و آسایش بخش تری تبدیل می کند.

مطالب بیشتر: چگونه پاک کننده های جادویی بسازیم؟

برای انتخاب فرش و قالیچه خوب، می توانید به قسمت مطلوب مراجعه نمائید. لطفا چنانچه نظر و پیشنهادی در این رابطه دارید، حتما در قسمت دیدگاه ها عنوان کنید.

 

منبع: karastan | گروه تحریریه دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونفرش، موکت و قالیچه
فضاهای داخلینشیمن
فضاهای داخلیکف
برچسب ها: 
انتخاب فرش
فرش
قالیچه
لکه گیری
مبلمان
موکت

درباره نویسنده

نويسنده:zahra.gh
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید