ثبت رایگان کسب و کار

چگونه یک خانه مینیمالیستی بسازیم؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
Mina.Vahedi

آیا تا بحال فکر کرده اید که چگونه می توان یک خانه با سبک مینیمالیستی درست کنیم؟ مینیمالیسم یکی از دستاوردهای طراحی قرن بیستم است. طرحی کارآمد و در عین حال گیرا که تقریبا در هر موقعیتی شادی بخش است. با شلوغی کمتر و زیبایی ذاتی، هر قطعه از لوازم منزل یا کارهای هنری در خانه به تنهایی می درخشد.

بیشتر بدانید:سبک های دکوراسیون: معرفی انواع سبک ها

1- هر بار یک اتاق را تغییر دهید

چگونه یک خانه مینیمالیستی بسازیم؟

اگر تازه نقل مکان کرده اید، ساده سازی کل خانه به یکباره کار دشواری است. روی یک اتاق تمرکز کنید و این اتاق را مرکز آرامش خود قرار دهید. بعد از آن، ساده سازی اتاق بعدی و بعدی؛ این کار را برای بیرون خانه هم ادامه دهید.

2- از مبلمان شروع کنید

چگونه یک خانه مینیمالیستی بسازیم؟

بزرگترین لوازم در هر اتاقی مبلمان است. پس بهتر است ساده سازی هر اتاقی را با نگاهی به مبلمان آغاز کنیم. قطعه های کمتری از مبلمان بهتر است. ببینید کدام را می توانید حذف کنید بدون اینکه راحتی خانه از بین برود. به دنبال مبلمانی ساده و مسطح با رنگ هایی آرام باشید.

3- فقط بخش های ضروری را نگه دارید

چگونه یک خانه مینیمالیستی بسازیم؟

برای مبلمان یا هر وسیله دیگری در اتاق، از خود بپرسید آیا این وسیله واقعا ضروری است؟ اگر بدون آن می توان زندگی کرد آن را دور بیندازید. اتاق را محدود به لوازم ضروری کنید. شما همیشه می توانید در آینده چیزهای غیر ضروری را به اتاق اضافه کنید. کل طرح خانه را روی کاغذ بیاورید، به طوری که بتوان در ابتدا اجزای ضروری را حفظ کرد و بعد ها به دلخواه آیتم های دکوراسیون را اضافه کرد.

4- کف خانه

چگونه یک خانه مینیمالیستی بسازیم؟

به جز مبلمان که روی کف اتاق قرار می گیرد هیچ چیز دیگری نباید روی کف اتاق باشد. هیچ چیز نباید کف را شلوغ کند و هیچ چیز نباید روی آن باشد. وقتی که فقط مبلمان ضروری را نگه داشتید، همه چیز را از روی کف اتاق بردارید و آنها را خیرات کنید؛ دور بیندازید یا مکانی دور از دید برای آن پیدا کنید.

بیشتر بخوانید:دانستنی های فوق العاده برای انتخاب کفپوش

5- سطوح تمیز

چگونه یک خانه مینیمالیستی بسازیم؟

تمام سطوح صاف نیز باید خالی باشند. هیچ چیزی روی آنها قرار ندهید. فقط یک یا دو لوازم دکوراسیون ساده. این امر باعث می شود تمام لوازم دیگر با طرح مینیمالیستی همخوانی پیدا کند.

6- دیوارهای تمیز

چگونه یک خانه مینیمالیستی بسازیم؟

برخی افراد هر چیزی را روی دیوار آویزان می کنند. در طرح مینیمالیستی نمی توان چنین کاری کرد. دیوار خود را خالی کنید و فقط یک یا دو قطعه کار هنری روی آن باقی بگذارید.

مطالب بیشتر: دکوراسیون ماهرانه اتاق نشیمن سفید در سبک مینیمالیستی

7- خرت و پرت ها را دور از دید قرار دهید

این مطلب در موارد بالا هم گفته شد. شما باید هر چیزی که به آن نیاز پیدا خواهید کرد را، دور از چشم در کابینت یا در کشو، جاسازی کنید. قفسه ای برای قرار دادن کتابها و CD و DVD ها داشته باشید، ولی باز هم نباید زیاد باشند و فقط چند مورد دکوراسیون ساده نگه داشته شوند.

چگونه یک خانه مینیمالیستی بسازیم؟

تا اینجا به 7 مورد از ترفندهای ساختن یک سبک مینیمالیستی در خانه پرداختیم. اگر تمایل دارید تا اطلاعات تکمیلی این بحث را دریافت کنید، لطفا به مقاله "رازهای دکوراسیون در یک خانه مینیمالیستی" مراجعه نمائید. در قسمت دیدگاه ها حتما نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

 

منبع: wikihow | گروه تحریریه دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونسبک های دکوراسیونسبک مینیمالیستی
فضاها برحسب کاربردمسکونی
برچسب ها: 
سبک مینیمالیستی
سبک های دکوراسیون
چیدمان مبل

درباره نویسنده

نويسنده:Mina.Vahedi
عضو و نویسنده گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید