ثبت رایگان کسب و کار

چگونه پرده مناسبی را برای پنجره انتخاب کنیم؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
elahe

موقع دکوراسیون، در اتاق معمولا یک مورد فراموش می شود: ملزومات پنجره. تا به به این موضوع اندیشیده اید که چگونه باید پرده ای مناسب برای پنجره خود انتخاب کرد؟ اغلب مردم بدون فکر پرده می خرند، فقط بعنوان چیزی که باید نصب شود و بقیه چیزها مهم نیست.

ولی مسئله اینجاست که پرده واقعا مهم است و باید با یک تصمیم گیری فعال انتخاب شود. انتخاب پرده مناسب می تواند بسیار پیچیده باشد. اگر نوعی اشتباهی یا رنگی اشتباهی انتخاب کنید، بطور کامل دکوراسیونی که دارد را خراب می کند. یافتن بهترین نوع برای اتاق می تواند به جریان و به مد بودن کمک کند. وقتی که درست انتخاب شود واقعا دکوراسیون را تغییر می دهد.

مطالعه آزاد: چگونه پرده ای مناسب برای پنجره آشپزخانه خود داشته باشیم؟

چگونه پرده مناسبی را برای پنجره انتخاب کنیم؟

اگر به دنبال ملزومات پنجره، برای خانه خود هستید ولی مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید، چند نکته هست که به یافتن ساده تر پرده مناسب کمک می کند.

بیشتر بدانید: آیا به دنبال ایده های جدید برای تغییر پرده منزل خود هستید؟

پرده ها را در اتاق نگهدارید

این اشتباهی است که اغلب مردم مرتکب می شوند. آنها یک مدل پرده انتخاب می کنند و در همه اتاق ها از همان استفاده می کنند. چه به دکوراسیون آن بیاید چه نیاید. یک حقیقت ساده این است که اتاق های مختلف می توانند انواع مختلف داشته باشند. مگر آنکه یک فضای باز داشته باشید و مدل با زمینه کودکانه نخواسته باشید. از این واقعیت آگاه باشید و مطمئن شوید که پرده ها را در هر اتاق تغییر دهید.

چگونه پرده مناسبی را برای پنجره انتخاب کنیم؟

حریم خصوصی خود را بشناسید

یکی از ملزومات پنجره که می توانید پیدا کنید پرده عمودی است. این امر در بسیاری از خانه ها خیلی خوب بنظر می رسد ولی در برخی خانه ها،. اگر بخواهید حریم خصوصی داشته باشید، بهترین گزینه نخواهد بود. چرا که در اغلب اوقات همه چیز در پشت پرده دیده می شود. اتاق خواب هرگز نباید این نوع را (به تنهایی) داشته باشد. همچنین برای توالت و حمام هم مناسب نیست. می توان آن را با یک پارچه تیره تر که فقط یک نقش و یک پوشش را داشته باشد همراه کرد.

بخوانید: دکوراسیون درب های ورودی خانه و محیط های اداری

چگونه پرده مناسبی را برای پنجره انتخاب کنیم؟

نورپردازی را بشناسید

در مورد پنجره ها، همه آنها نور یکسانی عبور نمی دهند و این مسئله بر پرده ای که استفاده خواهید کرد، اثر دارد. انواع تیره که بخش زیادی از نور را می گیرند برای اتاق خواب خوب هستند. بویژه اتاق خواب هایی که مقدار زیادی نور خورشید دارند. پرده عمودی برای اتاق های افتاب گیر که نیاز به حفظ حریم خصوصی ندارد، خوب است. این مدل ها محیطی روشن ایجاد می کنند که در بسیاری از فضاها بسیار خوب می باشند.

چگونه پرده مناسبی را برای پنجره انتخاب کنیم؟

جنس مواد مهم است

مواد مختلفی وجود دارد که می توانید برای پرده بکار ببرید. ولی باید جنسی انتخاب کنید که در برابر نور مقاوم باشد، بویژه اگر نور خیلی زیادی وارد اتاق می شود. این موضوع در اتاق های جنوبی معمولا اینگونه است. اگرچه جنس ابریشمی برای اتاق تجملی است به سرعت در مقابل نور خراب شده و شما پرده زشتی جلوی پنجره خود خواهید داشت.

مطلب پیشنهادی: با افزودن رنگ به یک دکوراسیون سفید، تضاد و روشنایی ایجاد کنید

چگونه پرده مناسبی را برای پنجره انتخاب کنیم؟

با دکوراسیون تناسب داشته باشد

اگرچه ممکن است شما متوجه نشوید ولی مهم است که پرده ها با زمینه اتاق همخوانی داشته باشد. این بدین معنا نیست که آنها کاملا با دکوراسیون انطباق داشته باشند، ولی نباید با آن متضاد باشند. اطمینان حاصل کنید که جنس پرده، انعکاس دهنده موارد موجود در اتاق باشد. رنگ آن با زمینه رنگ های اتاق همخوان بوده و ضخامت آن با حس دکوراسیون متناسب باشد. آخرین چیزی که خواهد داشت یک پرده سنگین در یک فضا با دکوراسیون روشن و پر نور است.

حتما بخوانید: چطور دکوراسیون فوق العاده جذاب و متفاوتی را با رنگ فیروزه ای ایجاد کنیم؟

چگونه پرده مناسبی را برای پنجره انتخاب کنیم؟

بیشتر بخوانید: دکوراسیون پنجره با سبک ها و پارچه های رنگارنگ پرده

در مورد رنگ، می توان از پرده برای ایجاد عمق در فضا استفاده کرد. همچنین می توان از آن برای ایجاد یک زمینه رنگی در اتاق استفاده نمود.

چگونه پرده مناسبی را برای پنجره انتخاب کنیم؟

پیشنهاد ویژه: چه رنگی را برای دکوراسیون هر اتاق و چطور باید انتخاب کرد؟

اگر در مورد نحوه استفاده از پرده خود در اتاق اطمینان ندارید، توصیه می کنیم که مطالب سایت دکوملک را مطالعه کرده و یا چند اتاق با دکوراسیون های نمایش داده شده را ملاحظه کنید تا چند ایده قبل از بکارگیری ایده ها برای اتاق، بدست آورید. در پایان، توصیه می کنیم که پیش از آنکه بخواهید برای اتاق پرده بخرید، طرحی از پنجره و پرده آویزان بکشید. لطفا و حتما نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه ها بیان نمائید.

 

منبع: freshome | گروه تحریریه دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونپرده
فضاهای داخلیدرب و پنجره
برچسب ها: 
انتخاب پرده
جنس پرده
رنگ پرده
طراحی پرده
پرده
پنجره

درباره نویسنده

نويسنده:elahe
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید