ثبت رایگان کسب و کار

چگونه و چه سیستم دوشی را برای حمام خود انتخاب کنیم؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
zahra.gh

هیچ چیز رضایت بخش تر از تبدیل یک حمام قدیمی به طرحی معاصر که تجربه یک دوش مجلل به همراه دارد، نخواهد بود. اما سوال اینجاست که چگونه می توان یک سیستم دوش مناسب و مطلوب انتخاب کرد؟ اگر این سیستم را تعویض کرده و به زیر دوش جدیدی بروید، دیگر نمی خواهید ایستادن زیر آب را خاتمه داده یا شستشو با آب بسیار داغ یا سرد را پایان دهید. نصب یک دوش مناسب برای طراحی شما بسیار مهم است و بهترین عملکرد را به دوش شما خواهد داد.

چگونه و چه سیستم دوشی را برای حمام خود انتخاب کنیم؟

شما هم چنین باید به این نکته توجه کنید که چه سیستم دوشی با لوله کشی خانه شما هماهنگی دارد. ما می دانیم که هر خانه ای با خانه دیگر متفاوت بوده و یکی از سه سیستم لوله کشی زیر را دارد:

سیسستم جاذبه (گراویته)، سیستم فشاری یا سیستم جوشان ترکیبی. سیستم دوش شما با لوله کشی تناسب دارد. پیش از نصب هر دوش بهتر است چک کنید که چه نوع دوشی با لوله کشی ساختمان شما بهترین عملکرد را خواهد داشت.

بیشتر بدانید: ایده های بزرگ برای حمام های کوچک

چه سیستم های دوشی موجود هستند

انواع مختلفی از سیستم های دوش وجود دارند: الکتریکی، دیجیتال، ذخیره کننده آب و پارو و ترموستاتی و دوش های مخلوطی. همچنین دوست دارید بدانید عملکرد های مختلف سیستم دوش چگونه است. چرا که دوش دستی و سری های هر دوشی می تواند یک کاره یا چند کاره باشند. سر دوش چند کاره حالت های متفاوتی دارد از جمله ریزش آب با سرعت و یک ماساژ آرامش بخش.

چگونه و چه سیستم دوشی را برای حمام خود انتخاب کنیم؟

همچنین می توانید اضطراب های خودتان را با تنتظیم دوش در حالت پر قدرت، دور بریزید. نوع سیستمی که انتخاب می کنید بستگی به نوع لوله کشی خانه شما و نوع دوشی که با طرح مورد نظر شما متناسب است، دارد.

چه چیز هایی در مورد دوش های مخلوط دستی باید بدانیم؟

دوش مخلوط دستی، سیستمی است که اغلب افراد با آن آشنایی دارند. همان طور که از نامش پیداست، این دوش از منبع آب گرم و سرد تغذیه شده و آن را یک جریان واحد ترکیب می کند. دوش های مخلوط می توانند به صورت واحد نصب شده و روی سطح با یک دسته دوش یکپارچه باشند که به دیوار متصل شده و انتخاب محبوب مردم برای دوش می باشند. به راحتی دسته را چرخانده و سویچ مبدل را فشار داده و آب از طریق سر دوش جاری خواهد شد.

چگونه و چه سیستم دوشی را برای حمام خود انتخاب کنیم؟

اگر چه دوش های مخلوط دستی راه حلی ایده آل برای دوش حمام هستند، این نوع برای حالتی که فقط یک دوش در آن وجود دارد هم متناسب است. بیشتر دوش های مخلوط با هر نوع لوله کشی کار می کنند ولی به یاد داشته باشید که از آنجا که این دوش ها از منبع آب موجود در خانه شما تغذیه می شوند، نمی توانند جریان آب را سریعتر کنند و اگر شدت جریان آب ضعیف باشد، دوش هم آب با جریان ضعیفی خواهد داشت.

مطالب بیشتر: دکوراسیون حمام با استفاده از رنگ های برجسته

در مورد دوش های ترموستات چه چیزهایی باید بدانیم؟

چگونه و چه سیستم دوشی را برای حمام خود انتخاب کنیم؟

این دوش ها کنترل کاملی بر روی دما را در خدمت شما قرار می دهند. مشابه به دوش مخلوط دستی، دوش ترموستات هم آب را از منبع موجود می گیرد. ولی برخلاف دوش های مخلوط معمولی یک ترموستات دارد که دمای آب را همیشه ثابت نگه می دارد، حتی در مواردیکه یک شیر در هر جای دیگر خانه در حال استفاده باشد. دوش های ترموستات را می توان به سطح متصل کرد یا به عنوان بخشی از واحد پنهان یا آشکار آن را به کار برد.

بیشتر بخوانید: چگونه و کی از رنگ های برجسته و جیغ در حمام استفاده کنیم

چه چیز هایی در مورد دوش های قدرتی باید بدانیم؟

یک دوش قدرتی مشابه به دوش مخلوط استاندارد است که از منبع آب گرم و سرد استفاده کرده و آنها را ترکیب می کند تا دمای مطللوب حاصل شود. از آنجا که دوش های مخلوط معمولا در خانه هایی نصب می شود که فشار آب آنها کم است، بیشتر مردم یک پمپ کشنده دیگر نصب می کنند تا آب با فشار خیلی بیشتری از دوش جاری شود. این سیستم با نام دوش های قدرتی شناخته می شوند.

چگونه و چه سیستم دوشی را برای حمام خود انتخاب کنیم؟

دو نوع پمپ دوش وجود دارد، پلاستیکی و برنجی. پمپ های با بدنه پلاستیکی مطمئن و ارزان تر از نوع برنجی هستند. هر چند موقع کار کردن کمی سر و صدای بیشتری ایجاد می کنند. همچنین نیاز به نگهداری بیشتری نسبت به نوع برنجی دارند. پمپ های برنجی ممکن است کمی گران تر باشند ولی وسیله ای سنگین بوده و موقع کار کردن کمتر سر و صدا دارند. همچنین مدت زمان بیشتری کار می کنند.

سیستم های دوشی که در این مقاله معرفی شدند، فقط چند نمونه از آنها بودند که در سرتاسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرند. در مقاله "لذت استحمام و سیستم های دوش شگفت انگیز برای حمام" می توانید با نمونه های به روزتر و بیشتری از سیستم های دوش حمام آشنا شوید. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در مورد انواع سیستم دوش حمام در قسمت دیدگاه ها بیان نمائید.

 

منبع: bathstore | گروه تحریریه دکوملک

فضاها برحسب کاربردخانه باغ
فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاهای داخلیحمام و سرویس بهداشتی
برچسب ها: 
انواع دوش حمام
حمام
سرویس بهداشتی

درباره نویسنده

نويسنده:zahra.gh
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید