ثبت رایگان کسب و کار

چگونه مکانی دنج برای استراحت و چرت زدن در خانه بسازیم

شما اینجا هستید

نویسنده: 
Mina.Vahedi

ما همه را به حضور در یکی از این نقاط یا نیمکت های لب پنجره دعوت می کنیم و می خواهیم که در آنجا بخوابید. چگونه می توان این مکان های دنج را در خانه بوجود آوریم؟ گاهی اوقات که به تصاویر نگاه می کنید، تصویر داستانی را در ذهن تداعی می کنید. آیا این اتفاق تابحال برای شما افتاده است؟

چگونه مکانی دنج برای استراحت و چرت زدن در خانه بسازیم

چه چیز اینجا را دنج کرده است؟ روی ایوان و تا حدی توسط گیاهان پوشیده شده، بهترین مکان برای فردی است که خواب دارد و بدنبال آن خواهد بود.

اگر نقطه ای که فوق العاده دنج است را جستجو کنید، تصور می کنید که مکانی مورد علاقه برای چرت زدن خواهد بود. هشت مورد از دنج ترین و وسوسه انگیز ترین نقاط چرت زدن از داستان های تخیلی زیر الهام گرفته اند. در ذهن من، این اتاق مورد علاقه یک مادر گرفتار و پرکار است. فرار از نیازهای افراد دیگر و تکنولوژی، جایی که می تواند در گلدان گیاه بکارد، باغ شخصی اش را درست کرده و در آنجا استراحت کند. بدون موبایل، تبلت یا لپ تاپ، هنگامیکه نور خورشید به نیمکت بتابد، بوی سنبل  را احساس می کند و در پرتوی خورشید، آفتاب می گیرد.

بیشتر بخوانید: یک اتاق خواب دنج و آرامش بخش با این رنگ ها داشته باشید

چگونه مکانی دنج برای استراحت و چرت زدن در خانه بسازیم

چه چیز اینجا را دنج کرده است؟ این یک اتاق دو نفره بوده و نمایی که دارد.

یک خانواده از تمام وقت خود در کنار یکدیگر در طول تعطیلات لذت می برند. پس از یک روز پیاده روی یا ماهیگیری، همه در اینجا جمع شده و مطالعه می کنند. گاهی اوقات پدر مطلبی که همان لحظه در روزنامه خوانده را به بقیه می گوید. مادر و پدر در انتهای این نیمکت طویل تکیه داده اند، کم کم از حالت نشسته خارج شده و آهسته آهسته دراز می کشند تا اینکه در نهایت افقی شده و وارد چرت زدنشان می شوند.

بیشتر بدانید: نکات طراحی دکوراسیون اتاق خواب یک دختر

چگونه مکانی دنج برای استراحت و چرت زدن در خانه بسازیم

چه چیز اینجا را دنج کرده است؟ پرده ها که حریم خصوصی ایجاد کرده اند، دیوارهای چوبی، تختخواب شطرنجی و احساس یک دژ مخفیانه.

کل خانواده در آخر هفته در خانه کنار دریاچه دور هم جمع شده اند. ساعت حدود 4 عصر، همه بدنبال یک زمان آرامش هستند. پسر 10 ساله به گوشه سالن فرار می کند. با پرده های کشیده، شبیه یک قلعه سری و مخفیانه به نظر می رسد. پسر بچه بازی ویدئویی خودش را شروع می کند، ولی با صدای چند سگ بیرون پنجره حواسش پرت می شود. گوشی موبایل را خاموش کرده و می خوابد.

حتما بخوانید: چگونه یک اتاق خواب کوچک را دکوراسیون کنیم: نکات مفید در فضاهای کوچک

چگونه مکانی دنج برای استراحت و چرت زدن در خانه بسازیم

چه چیز اینجا را دنج کرده است؟ تخت های نرم، تعداد زیادی بالش کوچک و صدای آتش در شومینه.

گاهی اوقات مرد صاحب این مکان تصور می کند در حومه شهر در فرانسه زندگی کند. درحالیکه لم داده شکلات می خورد و یکی از کتاب های پیتر میل را برمی دارد. روی تشک منگول دار خود بالش زیر سرش می گذارد و پلک هایش سنگین می شود.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون های رمانتیک و آرامش بخش اتاق خواب برای دختر نوجوان

چگونه مکانی دنج برای استراحت و چرت زدن در خانه بسازیم

چه چیز اینجا را دنج کرده است؟ پارچه های لطیف، دیوارهای به رنگ کره ای، تخت نرم، کلبه چوپان.

در اصل، کلمه چوپان پناهگاهی است که توسط آن بتوانند همراه با گله در آنجا بمانند. بنظر من صاحبخانه های باهوش در اینجا در حیاط پشتی چنین مکانی می سازند تا بعنوان پناهگاه از آن استفاده کنند.نامادری وی به دیدنش آمده و از آشپزی او بشدت انتقاد می کند و از مهارت های خانه داری و مدل موی جدیدش ایراد می گیرد. به همه گفته که برای یک پیاده روی طولانی از خانه بیرون می رود ولی به این کلبه آمده و در آنجا سور و سات چای وکلکسیون راهنمای سفر و نقشه هایش را قرار داده است. با خودش فکر می کند: "این نیز می گذرد"، در حالیکه مسیر سفر خود را با خودکار قرمز علامت می گذارد، نفس عمیق کشیده و چشمهایش را می بندد.

پیشنهاد ویژه: دکوراسیون اتاق خواب و اثرات رنگ ها بر حالات رفتاری و مودی

چگونه مکانی دنج برای استراحت و چرت زدن در خانه بسازیم

چه چیز اینجا را دنج کرده است؟ لحاف، وسایل قدیمی و اینکه مکانی سرپوشیده است.

"من خیلی عصبانی ام! شما پشیمان خواهید شد! از خانه فرار می کنم!" چند کافی میکس، شیر شکلاتی و لگوی مورد علاقه اش را داخل کوله پشتی گذاشته و از درب پشتی بیرون می رود. هنگامیکه پدر و مادرش از پنجره نگاه می کنند، او را می بینند که در جلوی باغ در آلونکی که برای مهمان ها آماده کرده اند توقف کرده است.

"خب من می خواستم فرار کنم ولی دیدم بهتر است نزدیک اینجا باشم. چونکه عروسکم دلش برای من تنگ می شود" با خودش فکر می کند و به وسایلش می اندیشد، "می توانم او را همین جا رها کنم و او راز من را نخواهد گفت. اگر روی تخت دراز بکشم پدر و مادرم نمی توانند از پنجره من را ببینند"، در همین فکر ظرف چند دقیقه خوابش می برد. 

لطفا بخوانید: رنگ های دکوراسیون که برای داشتن خوابی آرام به شما کمک می کنند

چگونه مکانی دنج برای استراحت و چرت زدن در خانه بسازیم

چه چیز اینجا را دنج کرده است؟ معماری مانند یک لژ، دیوار سنگ فرش، سقف چوبی تیره، تخت قرار گرفته بین دو دیوار، برفی که در بیرون است.

مدیرش زنگ می زند تا در مورد گزارش از او بپرسد و او پشت تلفن خمیازه می کشد، "بعدا به من یادآوری کن". لرزش درخت ها توجه او را به سمت پنجره جلب می کند و تصور می کند کفش های زمستانی اش را بپوشد و در این هوای سرد و تازه بیرون برود. ولی وقتیکه خم می شود تا بیرون را نگاه کند، تصمیم می گیرد که اول باتری هایش را با یک چرت کوتاه شارژ کند و به زیر پتوی مخملی اش پناه می برد.

بیشتر بخوانید: اتاق خواب و نشیمن خود را در زمستان به محلی گرم و دنج تبدیل کنید

چگونه مکانی دنج برای استراحت و چرت زدن در خانه بسازیم

چه چیز اینجا را دنج کرده است؟ نیمکت جلوی پنجره، بالش های نرم، زمینه با رنگ آرام بخش.

در حالیکه پشت میزکارش نشسته تلفن را بر می دارد. کاری که انجام می دهد، تماس با یکی از کارمندانش و پرسیدن در مورد اینکه گزارش مورد نظرش کجاست ولی کارمندش فریاد می زند: "بعدا به من یادآوری کن". به هر حال، شنبه به حسابش می رسم، در همین فکر به موتور سوارانی نگاه می کند که سریع از پشت پنجره رد می شوند، با خودش فکر می کند: باید یکمی ورزش کنم، بجای این کار پتوی پشمی مورد علاقه اش را از دراور نزدیک نیمکت پنجره بیرون آورده و برای یک چرت انرژی زا آن را در آغوش می گیرد.

حتما بخوانید: سبک زندگی و تمیزکاری: ایده هایی برای مرتب سازی اتاق خواب

به اشتراک بگذارید: بهترین نقطه برای چرت زدن شما کجاست؟

این ها داستان هایی بود که نویسنده هنگام نگاه کردن به تصاویر زیبای دکوراسیون در ذهن خود گذرانده است. آیا شما هم اهل این هستید که به درون عکس ها رفته و داستانی برای آن بسازید؟ آیا شما هم موقع نگاه کردن به تصاویر خانه ها داستانی در سر خود تصور کرده اید؟ اگر اینگونه است می توانید داستان خود را در قسمت دیدگاه ها برای یکی از عکس های سایت طراحی دکوراسیون دکوملک، بنویسید.

 

منبع: houzz | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاهای داخلیاتاق خواب
برچسب ها: 
اتاق استراحت
اتاق خواب
اتاق دنج

درباره نویسنده

نويسنده:Mina.Vahedi
عضو و نویسنده گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید