ثبت رایگان کسب و کار

چگونه مبل و کاناپه ای انتخاب کنیم که یک عمر دوام داشته باشد؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
M0hAmAd aLi

در این مقاله خواهید آموخت چگونه در هنگام خرید بهترین انتخاب و کیفیت را برای مبل و کاناپه خود داشته باشید. هنگام خرید کاناپه ای راحت برای نشستن، این 5 مرحله را چک کنید:

چگونه مبل و کاناپه ای انتخاب کنیم که یک عمر دوام داشته باشد؟

1- ابتدا فریم کاناپه را چک کنید

 فریم محکم یعنی کاناپه برای یک عمر. چوب نرم ارزان است ولی بعد از 5 سال از هم می پاشد. چوب های سخت تر و گران تر، دوام بیشتری دارند. فریم های پلاستیکی، فشرده یا فلز نخرید. این فریم ها ترک خورده و می شکنند. پایه باید بخشی از فریم باشد و با پیچ و رولپلاک به آن متصل شده باشد نه فقط با چسب.

چگونه مبل و کاناپه ای انتخاب کنیم که یک عمر دوام داشته باشد؟

نکته هایی برای تست کردن استحکام فریم:

یک گوشه جلویی آن را بالا بگیرید. وقتی که 6 سانت آن را بالا بردید، پایه دیگر هم باید بالا بیاید. در غیر این صورت فریم ضعیف است.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون مبلمان در نشیمن: نکات برتر چیدمان مبلمان

2- در مورد نازک کاری بپرسید

 فریمی که اتصالات خوب و ساختار محکمی دارد. میخ چوب، میخ دوتایی، میخ یا پیچ های فلزی اتصالات مناسبی هستند. هیچگاه کاناپه ای نخرید که فقط با چسب یا میخ های کوچک متصل شده باشد، زیرا از میخ های کوچک تنها برای تقویت بیشتر می توان استفاده کرد.

چگونه مبل و کاناپه ای انتخاب کنیم که یک عمر دوام داشته باشد؟

نکته: از فروشنده بخواهید که در مورد اتصالات فریم اطلاعات کتبی سازنده را به شما بدهد.

3- فنرها را کنترل کنید

 اغلب کاناپه ها واحدهای پیش ساخته از سیم مارپیچ و فنرهای سینوسی دارند. این فنرها کارایی خوبی دارند ولی اگر فلز سنگین نباشد ممکن است روی فریم فشار بیاورند یا با گذر زمان فشرده شوند. کاناپه هایی که ته آنها بالاتر است، معمولا فنرهای دستی هشت جهته دارند که راحت و گران اند. برخی متخصصان فکر می کنند که این فنرها نسبت به مورد اول برتری ندارند. فنر را از روی روکش حس کنید. باید نزدیک به هم و محکم باشند. کاناپه بدون فنر راحت نخواهد بود.

چگونه مبل و کاناپه ای انتخاب کنیم که یک عمر دوام داشته باشد؟

نکته: به آرامی روی گوشه یا لبه بیرونی کاناپه مورد نظرتان بنشینید. سر و صدا یا جیر جیر کردن نشان می دهد که فنرها به درستی در جای خود قرار نگرفته اند یا به مرور زمان به فریم آسیب می رسانند.

مطالب بیشتر: دکوراسیون اتاق نشیمن: انواع چیدمان کوسن روی مبل

4- پر کننده را احساس کنید

یک پرکننده ارزان و راحت از نظر مراقبت، فوم پلی اورتان است. ولی نوع نرمتر یا با تراکم کمتر در استفاده مداوم سریعتر خراب می شود. فوم با انعطاف بالا کمی گرانتر است اما سریع صاف می شود. پر اردک و غاز راحت است اما خیلی زود کیفیت خود را از دست می دهند. از همه بهتر پشم زیر لایه غاز مخلوط شده با پر است. این ترکیب گران (دو برابر قیمت فوم) و با دوام بالاست.

چگونه مبل و کاناپه ای انتخاب کنیم که یک عمر دوام داشته باشد؟

دو گزینه خوب که راحت و مقرون به صرفه هستند: فوم با یک لایه از پر غاز و فوم معمولی با یک لایه پلی استر.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون مبلمان در نشیمن: نکات برتر چیدمان مبلمان

5- بافت محکم پیدا کنید

کاناپه به خاطر استفاده زیاد باید پارچه با دوامی داشته باشد. کتان و نخ پنبه بهترین گزینه هستند (مراقب بافت های شل باشید. ممکن است به چیزی گیر کنند و پاره شوند). همچنین میکرو فیبر هم با تقلید از اغلب بافت  ها، مقاوم در برابر به لکه و چرک است. کتان و نخ پنبه را هم می توان در برابر لکه و چرک مقاوم کرد ولی تمیز کردن آنها راحت نخواهد بود و دوام بالایی نخواهند داشت. مخلوط فیبرهای طبیعی بعد از یک سال گلوله گلوله می شوند. پشم و چرم شیک و قوی بوده ولی گران هستند. ابریشم در عین براقی، شکننده است. پارچه هایی با الگویی بافته شده پوشش بهتری نسبت به پارچه هایی دارای الگوهای چاپی دارند.

حتما بخوانید: اتاق نشیمن خود را با این مبلمان های مخملی رنگارنگ شاد و جذاب کنید

چگونه مبل و کاناپه ای انتخاب کنیم که یک عمر دوام داشته باشد؟

نکته: از فروشگاه یک تکه بزرگ از نمونه بخواهید. آن را جایی که قرار است کاناپه برود قرار دهید. آن را در نور طبیعی و مصنوعی نگاه کنید و ببینید که پس از چند روز چقدر آن را دوست خواهید داشت

با به کارگیری این راهکارها می توانید مبل و کاناپه ای را انتخاب کنید که دارای عمر مفید بیشتر و یا همیشگی باشد. لطفا نطرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه ها بیان نمائید.

 

منبع: goodhousekeeping | گروه تحریریه دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونمبل و کاناپه
فضاها برحسب کاربردتجاری و اداری
فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاها برحسب کاربردهتل و اقامتگاه
فضاهای داخلینشیمن
برچسب ها: 
انتخاب مبل
دکوراسیون مبلمان
مبل و کاناپه

درباره نویسنده

نويسنده:M0hAmAd aLi
مدیر گروه تحریریه سایت دکوملک

افزودن دیدگاه جدید