ثبت رایگان کسب و کار

چگونه سبک صنعتی را در دکوراسیون محیط مدرن خود بکار گیریم؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
Mina.Vahedi

با ظاهری خام و کاربردی، سبک صنعتی به خانه های مدرن یک حاشیه ماهرانه می دهد. چگونه می توان این دو سبک دکوراسیون را با هم بکار برد؟ ابتدا باید مفاهیم سبک صنعتی را مورد بررسی قرار دهیم.

چگونه سبک صنعتی را در دکوراسیون محیط مدرن خود بکار گیریم؟

سبک صنعتی چیست؟

قبلا صنعتی حتی به عنوان یک سبک شناخته نمی شد. یک واقعیت از زندگی کاری روزانه بود. ولی در میانه این راه، نمای تصویری آن مورد ستایش قرار گرفته و سطوح کاربردی و طرح های با زمینه نواربندی شده و وسایل بازیافتی آن مورد توجه قرار گرفت. این سبک بعنوان روند کسی که هیچ نشانه ای از کاستی ندارد مطرح شد و امروزه شما دکوراسیون سبک صنعتی را در دیوار قصرهای چند میلیون دلاری در بخشی از شهرها مشاهده می کنید.

چرا این سبک موفق است؟

یک کیفیت سخت کوش در مورد سبک صنعتی وجود دارد که در حال جریان بوده و از آنجا که این سبک از مواد ارزان استفاده می کند، برای همه قابل استفاده در موقع نیاز است. این سبک که به لوازم ضروری توجه دارد، رابطه زیبا میان فرم خالص و کاربرد را به نمایش می گذارد. این سبک راحت بوده و همه چیز آن شیک است.

چگونه سبک صنعتی را در دکوراسیون محیط مدرن خود بکار گیریم؟

راز این سبک: وسایل کاربردی

مبلمان صنعتی بدون کاربرد نبوده و مینیمال است. خطوط مشخص و قوی داشته و هیچ اثری از اضافه بودن ندارند. قطعات جدید را با قدیمی ها مخلوط می کند. بازار های لوازم خانگی و خرده فروشی و لوازم دست دوم را بگردید و از سرمایه گذاری بر روی این نوع وسایل خجالت نکشید. کاربرد مجدد نکته اساسی این سبک است. صندوق های چوبی به میز تبدیل می شوند، گنجه های قدیمی بعنوان محل ذخیره وسایل بکار می روند، نردبان های خراب به قفسه بندی تبدیل می شوند.

استراتژی هوشمند: اگرچه مبلمان خانگی و ساده ممکن است نامناسب به نظر برسند، نیازی نیست روی صندلی های فلزی بنشینید و روی تخت فلزی بخوابید. وسایل باید ساده و به دور از تزئینات باشند؛ هیچ چیز مانند صندلی دسته دار پر زرق و برق، امتداد دکوراسیون صنعتی را از بین نمی برد. روکش ساده با بافت های طبیعی و رنگ های خنثی انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: چطور مبلمان را در یک فضای جدید یا خانه جدید بچینیم؟

چگونه سبک صنعتی را در دکوراسیون محیط مدرن خود بکار گیریم؟

راز این سبک: هنر لوازم بازیافتی

سبک صنعتی مرز میان زباله و گنجینه را از بین برده و زیبایی لوازم بی ارزش روزمره را آشکار می سازد. زیبایی در خطوط و اشکال تاکید شده است، از پارک متر های قدیمی گرفته تا میز های تایپ قدیمی و پوکه های فشنگ و پیچ های بسیار بزرگ، که به ظاهر، استحکام می دهد. اگر کمی کهنه هم به نظر برسند بهتر خواهد بود.

راهکار هوشمند: صادقانه بگوییم اشتباه کردن در اینجا دشوار است. اگر مجموعه ای از وسایل قابل توجه با شما صحبت می کنند، با غرور آنها را به نمایش بگذارید. می توانید از طریق گروه بندی وسایل مشابه با هم یا وسایل کهنه را بعنوان مبلمان استفاده کردن، اثرگذاری بیشتری هم داشته باشید.

حتما بخوانید: صندلی های خلاقانه برای داشتن حداکثر آسایش

چگونه سبک صنعتی را در دکوراسیون محیط مدرن خود بکار گیریم؟

راز این سبک: فضای باز

سبک صنعتی ریشه در بناهای بزرگ دارد. گاراژها و انبارها و کارخانه ها، پلان فضای باز، کانون توجه دیده شدن است. سقف بلند، اتاق های بزرگی را می پوشاند که اغلب چندین کاربرد دارند؛ از جمله آشپزخانه، اتاق غذاخوری و فضای نشیمن که همه با هم در یک فضا قرار دارند.

راهکار هوشمند: یک فضای بسیار بزرگ را با مبلمان قرار گرفته در جای مناسب مرزبندی و تقسیم کنید. دو لامپ آویز و یک لامپ جدا بطور مجازی این آشپزخانه را از فضای پشت آن جدا می کنند. شما همچنین می خواهید توجه خاصی به ایجاد انعکاس تصویری و یک نمای یکپارچه در سرتاسر فضا داشته باشید.

مطالعه کنید: آشپزخانه رویایی خود را خودتان دکوراسیون کنید

چگونه سبک صنعتی را در دکوراسیون محیط مدرن خود بکار گیریم؟

راز سبک: هنر پیروز

آیا این سبک در یک کلبه روستیک زنانه سنتی پیروز خواهد بود؟ علامت های بزرگ قدیمی کنار جاده، کارهای انتزاعی بزرگ، مجسمه های ترکیبی، استقبال از ریسک، شیک بودن را برای این سبک به همراه دارد. وسایلی همچون چرخ قرقره و دسته شیر بزرگ را می توانید روی دیوار نصب کرده یا روی قفسه ها قرار داد تا یک نمای گرافیکی توانمند ایجاد شود.

راهکار هوشمند: وقتی که شک دارید، با عکس های سیاه و سفید قطعا اشتباه نخواهید کرد. حصیرها را بزرگ و چارچوب ها را بسیار ساده انتخاب کنید. شبکه روی این دیوار که با سبک ریلی متصل می باشد، یک چشم انداز است، چرا که اضافی و یدکی به نظر می رسد.

بیشتر بدانید: لوازم و وسایل روستیک برای اتاق نشیمن و ایده های ناب در ایجاد دکوراسیون روستیک

چگونه سبک صنعتی را در دکوراسیون محیط مدرن خود بکار گیریم؟

رازسبک: رنگ های سرد

وقتی در مورد زمینه رنگی صنعتی فکر می کنید، احتمالا سراغ خاکستری، خاکستری و خاکستری، با کمی سیاه و سفید خواهید رفت. در حالیکه این مطلب صحبت ها دارد که دامنه رنگ ها در این سبک محدودتر از سبک های دیگر است، فضا برای تحرک در این زمینه وجود دارد، تا زمانی که بیش از حد این کار را انجام نداده باشید. با پس زمینه خنثی که زیر ساخت های سرد دارد شروع کنید. سپس می توانید مقدار کمی لیمویی، نارنجی، قرمز یا رنگ اشباع دیگری بکار ببرید، یا به سراغ رنگ های تیره بروید، مثل این حمام: نیلی، سربی و سبز.

راهکار هوشمند: اگر حتی تصمیم گرفتید بیشتر از خاکستری استفاده کنید، سایه های رنگ را تغییر دهید؛ مقداری کمرنگ، کمی پررنگ و کمی متوسط. تا اینکه محیط تک بعدی به نظر نرسد. بخاطر تاکید بر موادی مانند بتن و فلز، سبک صنعتی معمولا بافتی دارد که زمینه تک رنگ را از بین می برد. ولی اگر یک اتاق یکنواخت به نظر می رسد، کمی المان های لمسی بکار ببرید تا به آن عمق دهید.

مطلب پیشنهادی: انواع روش ها و تکنیک های دکوراسیون با رنگ خاکستری

چگونه سبک صنعتی را در دکوراسیون محیط مدرن خود بکار گیریم؟

راز سبک: فلز سنگین

اگر مواد صنعتی بکار می رود، باید فلز باشد. قلع، فولاد، آهن و آلومینیوم، بدون آنکه احساس زیاده روی بوجود بیاید، حس زیبا و کاربردی ایجاد می کنند. هر چیزی که بتوان آن را جوش یا تراش داد، مناسب خواهد بود: دودکش، نرده پله، کانتر ودیوار های جداکننده.

راهکار هوشمند: فلزات سرد انتخاب کنید (طلا و برنج نباشند) که بتوان آنها را جلا داد و سطح شان را پردازش کرد. سبک صنعتی کاری با درخشش ندارد. درخشش را برای جواهرات خود داشته باشید. فلز را با مواد دیگری ترکیب کنید، از جمله چوب یا سنگ، تا این حس که شما در کارخانه زندگی می کنید، ایجاد نشود.

لطفا مطالعه نمایید: ایده های دکوراسیون راه پله در ده طرح خلاقانه

چگونه سبک صنعتی را در دکوراسیون محیط مدرن خود بکار گیریم؟

راز سبک: معماری در معرض نمایش

به بیان معماری، یک اتاق صنعتی جایی برای تجسم باقی نمی گذارد. زیر ساختار اغلب بصورت کامل به نمایش گذاشته می شود. دیوار های پردازش نشده، پنجره های خالی و میله های بیرون زده، ساختاری را نشان می دهند که محیط را حفظ کرده و در لبه ها سخت و زبر هستند.

راهکار هوشمندانه: به استقبال خامی بروید. دیوارهای آجری را با پلاستر نپوشانید و دودکش ها و لوله ها را پشت سقف پنهان نکنید. اگر نگران حریم خصوصی هستید، یک فیلم یا لایه محافظ برای پنجره ها قرار دهید ولی استفاده از پرده زیبایی آن را از بین می برد.

پیشنهاد ویژه: انواع نیم پرده برای پنجره و طراحی دکوراسیون داخلی خانه

چگونه سبک صنعتی را در دکوراسیون محیط مدرن خود بکار گیریم؟

راز سبک: کفپوش ابتدایی

ظهور سبک صنعتی تنها دلیل و بزرگترین علت ورود کف بتنی به جامعه بود. کف بتنی پالش خورده یا نخورده، شیک بودن نمایی صنعتی را دارد، بطوریکه یک مواد محدودی چنین کاری را می توانند انجام دهند. ولی چوب، اپوکسی، کاشی های ساده یا حتی پلاستیک می توانند عالی باشند. در اینجا یک تست وجود دارد. آیا آنها را در انبار بکار می برید؟ اگر پاسخ مثبت است به کار خود ادامه دهید.

راهکار هوشمندانه: فرش و قالی از شدت سختی سبک صنعتی کم می کند. اگر زانو درد شما بخاطر سطوح پرداخت نشده در کف ایجاد شده است، گرمایش رادیانی نزدیک به کف بکار ببرید یا در محل هایی که مدت زمان طولانی توقف دارید (مانند آشپزخانه) از حصیر یا فرش استفاده کنید.

مطالعه آزاد: چگونه بهترین کاشی سرامیک ها را انتخاب کنیم؟

ممکن است سبک صنعتی خیلی با سلیقه و ذوق خیلی ها جور در نیاید. ولی در کل یکی از سبک های محبوب دنیا است. در قسمت دیدگاه ها لطفا نظرات و پیشنهادات خود را بیان نمائید.

 

منبع: houzz | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونسبک های دکوراسیونسبک صنعتی
ابزار و طراحی دکوراسیونسبک های دکوراسیونسبک مدرن
برچسب ها: 
دکوراسیون مدرن
سبک صنعتی
سبک های دکوراسیون
صنعتی

درباره نویسنده

نويسنده:Mina.Vahedi
عضو و نویسنده گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید