ثبت رایگان کسب و کار

چگونه به یک سبک معاصر برسیم

شما اینجا هستید

نویسنده: 
M0hAmAd aLi

سبک معاصر بر پایه ی زندگی در زمان حال است. تا فكر كرده ايد چگونه مي توان به اين سبك دست يافت؟ آیا تا بحال به سمت آثار هنری انتزاعی کشیده شده اید؟ آیا قلب تان تا بحال با دیدن یک مبل تمیز با خطوط مستقیم، به هیجان آمده است؟ آیا شما به طور منظم فضا و اتاق ها را تمیز می کنید؟ اگر پاسخ شما به هر یک از این سوالات"بله" است، شما جزو اولین کاندیدها برای دستیابی به سبک معاصر در خانه خود هستید.

چگونه به یک سبک معاصر برسیم

"سبک معاصر" دقیقا به چه معنی است؟ به طور خلاصه، سبک معاصر بر اساس مفهوم زندگی در زمان حال می باشد؛ نه دیروز و نه فردا، بلکه فقط همین امروز. یک سبک سرد و سخت نیست، اما بوضوح گرم هم نیست. سبک معاصر پذیرای طرز تفکر "کم هم زیاد است" می باشد، به این معنی که از درهم و برهمی دیداری اجتناب شده و عناصر خنثی، تمیز، صاف و ظریف را در بر می گیرد.

بيشتر بخوايند: چگونه به یک سبک ساحلی برسیم

اگر شما عاشق نمایی معاصر بوده اما مطمئن نیستید که چگونه به آن دست یابید، هرگز نترسید! دکوملک چند نکته را برای شما کنار هم قرار داده تا در سفرتان به سوی طرحی معاصر در نظر داشته باشید.

مقدار زیادی فضای باز داشته باشید

چگونه به یک سبک معاصر برسیم

از آنجا که سبک معاصر تا حد زیادی ساخت یافته است، دور نگه داشتن چیزها از داشتن حسی سفت و سخت و محصور، از طریق فراهم ساختن مقدار زیادی فضای "آزاد" که در آن چشم و بدن تان هم به طور یکسان می خواهند آزاد باشند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. فضای باز و شاد باعث تضاد ظریفی در خطوط یکپارچه و مستقیم اشیائی که بصورت ذاتی در یک فضای معاصر هستند، می شود. 

بيشتر بدانيد: راهنمای شناسایی سبک دکوراسیون خانه خود

از یک رنگ های خنثی پیشرفته استفاده کنید . . . اما از رنگ های جسورانه و برجسته هراس نداشته باشید

چگونه به یک سبک معاصر برسیم

پایه و اساس سبک معاصر قطعا در قلمرو خنثی بودن توسعه یافته است (رنگ های سفید، بژ، قهوه ای مایل به زرد و سیاه را در نظر بگیرید). طرح های رنگی با سایه های تو در تو، اجازه می دهند تا بر اشکال و خطوط قطعات بکار گرفته شده، تاکید شود که بخش عمده ای از سبک معاصر است. با دقت عناصر خنثی را با رنگ های غنی و برجسته که جذابیت فراموش نشدنی معاصر را به ارمغان می آورند، جفت کنید.

چگونه به یک سبک معاصر برسیم

نور طبیعی را در آغوش بگیرید

چگونه به یک سبک معاصر برسیم

به همان دلائل که فضای باز باید در سبک معاصر گنجانیده شود، بنابراین باید نور طبیعی به هر آنچه که تا حد امکان است، بتابد. واقعا خیلی سخت است سبک دکوراسیونی بخواهید پیدا کنید که در آن نور طبیعی وجود نداشته باشد. دکوراسیون پنجره را ساده برگزار کنید (هم در شکل و هم در پارچه ای که برای پرده در نظر می گیرید)؛

چگونه به یک سبک معاصر برسیم

و یا اینکه اصلا پرده قرار نداده و اجازه دهید نور از طریق پنجره آزادانه بدرخشد.

درهم و برهمی و شلوغی را حذف کنید

چگونه به یک سبک معاصر برسیم

از آنجا که شما در حال حذف کردن "لوازم اضافی" در فضای خود هستید، بار مسئولیت سبک معاصر، مستقیما بر دوش قطعات باقی مانده در خانه تان است. به حساب آوردن و مهم دانستن هر قطعه، یک عامل مهم در سبک معاصر موفق است.

بر روی خطوط، شکل ها، و فرم های صاف و تمیز تمرکز کنید

چگونه به یک سبک معاصر برسیم

نباید با سبک مدرن اشتباه گرفته شود، که بیشتر طرح های خشن و زبر و سفتی هستند. سبک معاصر با زیبایی ملایم و خطوط صاف و تمیز لولا شده است. جهت های افقی و عمودی، زمانی که یک نمای معاصر را برای یک فضا اجرا می کنید، هر دو مهم هستند.

چگونه به یک سبک معاصر برسیم

خطوط هر قطعه را در نظر بگیرید. برای اطمینان . . . آیا ساده و مستقیم هستند؟ سپس، همانطور که هر قطعه منحصر به فرد را در فضا می گنجانید، لازم است تا به همه جوانب کار فکر کنید. این چیدمان، انسجام معاصر را به فضای شما به ارمغان خواهد آورد.

بيشتر بخوانيد: ایده های اتاق غذاخوری در سبک روستیک

اما مقدار زیادی از خطوط ملایم و گرد را بکار گیرید!

چگونه به یک سبک معاصر برسیم

چگونه به یک سبک معاصر برسیم

البته، شما می توانید (و باید) تعادل را در نمای آکنده از خطوط صاف و تمیز، حفظ کنید، که آن سبک معاصر با مقداری نرمی و ملایمت است. اما شما باید این عناصر متعادل را به دقت انتخاب کنید. ناهنجاری فردی خود را در درون یک خانواده هندسی نگه دارید (دایره ها و امواج را به جای کتیبه ها و تزئینات خطاطی پر پیچ و خم در نظر بگیرید) تا یک نمای منسجم معاصر را حفظ کرده باشید.

در این مقاله سبک معاصر بطور مفصل مورد بررسی قرار گرفت. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در این زمینه در قسمت دیدگاه ها بیان نمائید.

 

منبع: homedit | گروه تحریریه دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونسبک های دکوراسیونسبک معاصر
فضاها برحسب کاربردمسکونی
برچسب ها: 
سبک معاصر
سبک های دکوراسیون
معاصر

درباره نویسنده

نويسنده:M0hAmAd aLi
مدیر گروه تحریریه سایت دکوملک

افزودن دیدگاه جدید