ثبت رایگان کسب و کار

چگونه به سبک مینیمالیستی دست پیدا کنیم؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
Mina.Vahedi

مینیمالیسم یا سبک مینیمالیستی براساس تعریف مریام وبستر (Merriam-Webster)، سبکی است که ازطریق حد نمایی سادگی شناسایی می شود. چگونه این سبک را در محیط خود پیاده سازی کنیم؟ هدف کلی این سبک استفاده از کمترین- و ساده ترین- اجزاء ضروری برای ایجاد و اثر حداکثری می باشد.

چگونه به سبک مینیمالیستی دست پیدا کنیم؟

اصولا سبک مینیمالیستی جایی است که همه چیز به المان های ضروری محدود شده اند. اگر ایده شما در مورد زمانی خوب، این است که قفسه فنجان های خود را از موارد اضافی پاک کنید، اگر شلوغی و بهم ریختگی شما را دیوانه کرده است، و اگر شما ساختار و خطوط مشخص را دوست دارید، به خواندن این مطلب ادامه بدهید. مینیمالیسم درمان شماست. در اینجا چند راه ارائه شده که می توانید از طریق آن به نمایی که می خواهید دست پیدا کنید.

چگونه به سبک مینیمالیستی دست پیدا کنیم؟

نباید: وسایل غیر ضروری را در دکوراسیون یا طراحی مینیمالیستی خود قرار دهید

مینیمالیسم تا حدودی تحت تاثیر فرهنگ ژاپنی است که با ذن و سادگی ترکیب شده است- تاکید بر تجربه  زمان حال و حال حاضر. هر وسیله غیر ضروری در این تجربه، اضافی است.

بیشتر بخوانید: 5 نکته برای دکوراسیون در سبک مینیمالیستی

چگونه به سبک مینیمالیستی دست پیدا کنیم؟

 باید: غیر ضروری ها را حذف کرد

در سبک مینیمالیستی مهم است که فقط چیزهایی که با فرم و عملکرد محیط شما الزامی است حضور داشته باشند. در حالیکه دکوراسیون و گزینه های پیش رو از اتاقی به اتاق دیگر تغییر می کنند (بعنوان مثال مینیمالیسم در اتاق خواب با آشپزخانه تفاوت دارد) ولی حذف وسایل غیر ضروری از هر بخش، همواره ثابت است.

حتما بخونید: راز های دکوراسیون داخلی در سبک مینیمالیستی

چگونه به سبک مینیمالیستی دست پیدا کنیم؟

نباید: فکر کنید که می توانید وسایل اضافی را پنهان کنید

زیرا نمی توانید. زیرا در محیط شما چیز اضافی وجود ندارد که بتوان پشت آن وسایل غیر ضروری را پنهان کرد (یا حد اقل نباید اینطور باشد). البته شما قصد دارید وسایل کافی برای راحتی خود داشته باشید (بویژه در بخش هایی از خانه که آسایش مهمتر است، مانند اتاق خواب)، این وسایل را با دقت انتخاب کنید.

بخوانید: ایده های مینیمالیستی برای اتاق غذاخوری در خانه های شیک و مدرن

چگونه به سبک مینیمالیستی دست پیدا کنیم؟

باید: متوجه شوید که هر چیزی جای خود را دارد

با پیشروی به سوی سبک مینیمالیستی، باید فقط ضروری ترین وسایل را نگهدارید (شما می خواهید از حداقل ها استفاده کنید تا به حداکثر برسید). حسی که می خواهید داشته باشد را در نظر بگیرید. سپس فقط وسایلی را نگهدارید که این حس را ایجاد می کنند. المان های ویژه، عملکرد بویژه خوبی در شرایط مینیمالیستی خواهد داشت- مدرن، تمیز، جالب و ماهرانه بیندیشید.

بیشتر بدانید: رازهای دکوراسیون در یک خانه مینیمالیستی

چگونه به سبک مینیمالیستی دست پیدا کنیم؟

نباید: سعی کنید محیط را پر کنید

به یاد داشته باشید مینیمالیسم حداکثر ها است. وقتی که محیط پر از غیر ضروری هاست، حتی وسایل زیبا، از سادگی کلی که ذات سبک است دور خواهید شد.

چگونه به سبک مینیمالیستی دست پیدا کنیم؟

باید: فضای سفید را در آغوش بگیرید

محیط سفید به چشم ها یک تصویر «فضای تنفس» می دهد و نیز نقش مهمی در افزایش المان های مهم دیگر دارد. همانطور که توضیح داده شد، هر وسیله ای جایگاه خود را دارد. (نکته: محیط سفید بدین معنا نیست که محیطی پر از سفیدی داشته باشیم، اگر چه می توانید چنین کاری هم انجام دهید. محیط سفید در مجموع یعنی فضای خالی، منطقه ای پر از هیچی و تهی بودن).

مطالعه کنید: ایده های دکوراسیون اتاق های نشیمن مینیمالیستی خیره کننده

چگونه به سبک مینیمالیستی دست پیدا کنیم؟

نباید: از هر رنگی که وجود دارد استفاده کنید

اگرچه رنگ ها قطعا جایگاه خود را در دکوراسیون دارند، مینیمالیسم تجربه ای پر از همه رنگ ها نخواهد بود. شما می خواهید وسایل تان جایگاه خود را داشته باشند. رنگ خیلی زیاد شما را از سبک کلی دور کرده و از هر جزئیاتی که با دقت انتخاب کرده اید منحرف خواهد ساخت.

مطالعه آزاد: سبک های دکوراسیون: معرفی انواع سبک ها

چگونه به سبک مینیمالیستی دست پیدا کنیم؟

باید: از حداقل رنگ استفاده کنید

سیاه و سفید، مهمترین اجزاء در طیف رنگی، متداول ترین رنگ های بکار رفته در سبک های مینیمالیستی هستند. اگر چه شما مجبور نخواهید بود همه رنگ ها را کنار بگذارید تا به سبک مینیمالیستی برسید، باید رنگ ها را با دقت و سخت گیری انتخاب کنید. فقط رنگ هایی را انتخاب کنید که با هم خوب تناسب داشته باشند و حس سادگی حفظ شود.

مطالعه بیشتر: ایده هایی برای طراحی اتاق خواب های سفید مینیمالیستی

چگونه به سبک مینیمالیستی دست پیدا کنیم؟

نباید: به اضافه کردن وسایل ادامه ادامه بدهید

وقتی که به نقطه ای رسیدید که محیط شما عملکرد خوبی داشت و زیبا بود، افزودن المان ها را متوقف کنید؛ یا اگر می خواهید به این کار ادامه دهید، باید مواردی را حذف کنید و آخرین چیزی که حذف کرده اید را دوباره اضافه کنید. در این زمان محیط شما به مینیمالیستی ترین نقطه خود رسیده است.

پیشنهاد ویژه: دکوراسیون ماهرانه اتاق نشیمن سفید در سبک مینیمالیستی

چگونه به سبک مینیمالیستی دست پیدا کنیم؟

باید: تصمیم بگیرید که کمتر در واقع بهتر و بیشتر است

وقتیکه هر چیزی جایگاه خود را دارد و در سبک مینیمالیستی هم اینگونه است، شما مجبورید حقیقتا طرح خود را ویرایش کنید. فقط المان هایی استفاده کنید که در محیط شما ضروری هستند. وقتیکه این وسایل تنها وسایلی هستند که در محیط شما باقی مانده تا با سبک شما ارتباط بر قرار کنند، نتیجه نهایی (بخوبی اصلاح شده) بسیار بزرگتر از برآیند اجزاء موجود خواهد بود.

مطلب پیشنهادی: چگونه یک خانه مینیمالیستی بسازیم؟

روش های داشتن سبک مینیمالیستی در این مقاله مورد بررسی قرار گرفتند. در بخش سبک های دکوراسیون می توانید ایده های بسیاری از انواع این سبک ها را مورد بررسی قرار دهید. لطفا در قسمت دیدگاه ها نظرات و ایده های خود در مورد این سبک خلوت و زیبا را مطرح نمائید.

 

منبع: homedit | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونسبک های دکوراسیونسبک مینیمالیستی
برچسب ها: 
سبک دکوراسیون
سبک مینیمالیستی

درباره نویسنده

نويسنده:Mina.Vahedi
عضو و نویسنده گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید