ثبت رایگان کسب و کار

چگونه بهترین کاشی سرامیک ها را انتخاب کنیم؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
Negin.Fealegari

چگونه کاشی سرامیک مناسب انتخاب کنیم؟ قبل از انتخاب با دقت فکر کنید. از قبل برنامه ریزی کنید. کاشی هایی که می خرید چند دهه با شما خواهند بود. ارزان بودن همیشه اقتصادی نیست و گران ترین انتخاب، بهترین نخواهد بود. به خواسته و گزینه های پیش رو توجه کرده و از تصورات خود استفاده کنید.

از مجلات دکوراسیون خانه کمک بگیرید. پیش بینی های تولیدکنندگان را دنبال کنید. در بازار دور بزنید تا بتوانید بهترین کاشی را برای خودتان بخرید. پیش از نصب سرامیک، مطمئن شوید که بهترین فرد را برای این کار استخدام کرده اید. از اطرافیان سوال کنید و کارهای قبلی و اعتبار افراد را کنترل کنید.

بیشتر بخوانید: طرح ریزی برای دکوراسیون خانه: چگونه کاشی مناسب انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین کاشی و سرامیک ها را انتخاب کنیم؟

فنداسیون (زیر ساخت) برای کاشی های کف بسیار مهم است. اگر خوب آماده سازی نشده باشد می تواند باعث شکستن و ترک خوردن کاشی ها در گذر زمان شود. نیروی کار با تجربه، اندازه های دقیق را به شما می دهد و میزان دقیق کاشی، چسب و دوغاب که باید بخرید را مشخص می کند. فاصله میان کاشی ها بستگی به سلیقه شخصی دارد ولی معمولا برای کاشی کف 3 میلیمتر، برای کاشی های با لبه های ناصاف بین 3 تا 5 میلیمتر، برای کاشی های صنعتی بین 5 تا 8 میلیمتر و برای کاشی دیواری معمولا بیش از 3 میلیمتر است.

حتما مطالعه نمائید: انتخاب اصولی کاشی دکوراسیون با پاسخ به این سوالات ضروری

چگونه بهترین کاشی و سرامیک ها را انتخاب کنیم؟

خرید کاشی سرامیک درجه یک

کاشی های تیره گران تر از کاشی های روشن نیستند، بنابراین می توانید با مقدار مشابهی پول، به حمامی زیبا یا به حمامی تیره برسید. قیمت ها و تخفیف ها از مغازه ای تا مغازه دیگر فرق دارند. پس خوب دور بزنید و همیشه بهترین راه، خرید کاشی سرامیک های درجه یک است. تقسیم کاشی ها به درجه های مختلف دلیلی داشته است.

بدانید: همه چیز در رابطه با کفپوش سرامیکی: انتخاب بهترین نوع

کاشی ها معمولا در نگاه اول ظاهر مشابهی دارند ولی پس از چند سال، وقتیکه کاشی درجه سه می شکند و خراب می شود، اختلاف بین درجه های مختلف کاملا مشهود خواهد شد. اختلاف در قیمت برای کاشی درجه یک و درجه سه خیلی زیاد نیست. به حرف فروشنده گوش ندهید، او تلاش می کند شما را متقاعد کند که تفاوتی بین کاشی درجه یک و درجه سه وجود ندارد.

چگونه بهترین کاشی و سرامیک ها را انتخاب کنیم؟

بازار ما پر شده از کاشی های ایتالیایی و اسپانیایی. مراقب باشید، همه کاشی های ایتالیایی و اسپانیایی در ایتالیا و اسپانیا تولید نشده اند. کارخانه هایی در رومانی، بلغارستان و یونان هستند که کاشی های با کیفیت پایین تولید می کنند و گران می فروشند. پشت این کاشی ها تایید (امضا) تولید کننده وجود ندارد. این تایید، حرف های زیادی در مورد کیفیت کاشی دارد.

بخوانید: زمان آن رسیده که کفپوش چوبی را برای همه اتاق ها بکار نبریم

کاشی دیواری دو برابر پخته شده و لعابکاری می شود و نرم تر و بسیار لغزنده تر از کاشی کف است. پس استفاده از آن برای کف چندان هوشمندانه نیست. مهم نیست فروشنده سعی دارد چه چیزی به شما بگوید.

چگونه بهترین کاشی و سرامیک ها را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین کاشی و سرامیک ها را انتخاب کنیم؟

فراموش نکنید که بیشتر حوادث در خانه در حمام رخ می دهد. کاشی های حمام، آشپزخانه و راهرو باید ضد لغزندگی بوده و کاشی های بالکن باید به سرما و یخ زدن مقاوم باشند.

بخوانید: چگونه کفپوش سه بعدی اپوکسی نصب کنیم؟

قبل از خرید، کاشی را امتحان کنید. روی آن راه بروید. روی آن آب بریزید و واکنش کاشی را ملاحظه کنید. ضخامت کاشی را چک کنید. کاشی های مجارستانی ارزان اند ولی نازک و کم دوام هستند. برای مکان های پر تردد همیشه کاشی با کیفیت بخرید که بیشتر عمر کند. سرامیک گرانیتی برای این کار عالی است. کاشی های گرانیتی غیر مسطح هم وجود دارند. اگر می خواهید گرانیت صاف و ناصاف را با هم ترکیب کنید به ابعاد کاشی ها دقت کنید. پالیش خوردن، ابعاد کاشی را تغییر می دهد. بنابراین اغلب همه کاشی های یک سری، ابعاد یکسانی نخواهند داشت.

بیشتر بخوانید: ده مورد از جالب ترین کفپوش های سه بعدی ساخته شده با اپوکسی

چگونه بهترین کاشی و سرامیک ها را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین کاشی و سرامیک ها را انتخاب کنیم؟

علامت تجاری و نصب

همیشه کنترل کنید که علایم تجاری روی جعبه یا در کاتالوگ کاشی باشد:

  • مقاوم به یخ زدگی.
  • درصد جذب رطوبت، سرامیک های بیرون از خانه باید درصد کمی داشته باشند.
  • ضخامت کاشی (میانگین 8 تا 9 میلی متر).
  • سختی، مطابق معیار MOHS از 10-1 (10 مربوط به الماس است) برای کاشی کف، بالای 5 خوب است.
  • مقاوم به لغزندگی، R9 کمترین مقدار اصطکاک است. برای کاشی دیواری تا R13 مناسب می باشد.
  • مقاوم به مواد شیمیایی (برای کاشی های صنعتی).

بخوانید: چگونه یک فرش مناسب برای کف خانه خود انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین کاشی و سرامیک ها را انتخاب کنیم؟

پیشنهاد ویژه: آشنایی با سنگ استارون

لطفا نظرات و پیشنهادات خود در مورد نکات انتخاب کاشی و سرامیک خوب و مناسب، را در قسمت دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع: flooring-magazine | نحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونسنگ های دکوراسیون
فضاهای داخلیکف
برچسب ها: 
دیوار
سرامیک
کاشی
کاشی و سرامیک
کف

درباره نویسنده

نويسنده:Negin.Fealegari
عضو و نویسنده گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید