ثبت رایگان کسب و کار

چند روند کفپوش برای دکوراسیون کف که می توانید امتحان کنید

شما اینجا هستید

نویسنده: 
elahe

در طراحی دکوراسیون یک اتاق، کفپوش را فراموش نکنید. متخصصان، روند های مختلفی برای کفپوش ارائه می دهند که به هر محیطی سبک و کارکرد می دهد. این مقاله روندی کلی برای انواع پوشش های کف را مورد مطالعه قرار داده که ارزش امتحان کردن را دارند.

بامبو

بامبو از زمان های قدیم وجود داشته است ولی اخیرا شاهد انواع رنگ ها و سبک ها در آن هستیم. در حالی که بامبو از نظر فنی یک گیاه با رشد سریع است، وقتی که خشک می شود مانند چوب محکم است. حتی از چوب هم سخت تر خواهد بود. محصولات جدید تر از جنس بامبو، یک محصول کاملا مهندسی با استفاده از فیبر های داخلی است که سختی آن دو برابر سختی بامبو های متداول برای کفپوش است. علاوه بر سبک های با نوار نازک که متداول است، بامبو به صورت صفحات عریض هم تولید و ارائه شده که ظاهری شبیه چوب های کلاسیک دارد. همانند هر نوع پوشش چوبی دیگر، بهترین حالت این است که بامبو در اتاق های بدون رطوبت بکار رود و برای حمام و آشپزخانه از آن استفاده نشود.

چند روند کفپوش برای دکوراسیون کف که می توانید امتحان کنید

بیشتر بخوانید: پوشش کف سه بعدی و پوشش رزین خود تراز اپوکسی برای کف حمام

چوب اصلاح شده

چیزی که بیش از پیش مشاهده می کنیم ظاهر کلاسیک کفپوش با استفاده از تکنولوژی جدید است. مثال کامل این موضوع، چوب اصلاح شده است. کفپوش چوبی با پردازش های جدید در کارخانه، تمام نشاط چوب اصلاح شده را ارائه می کند. چوب های پرداخت شده در کارخانه نسبت به نوسانات رطوبتی پایدار تر از هر نوع پوشش چوبی دیگری بوده که موقع نصب پردازش می شوند. 

چند روند کفپوش برای دکوراسیون کف که می توانید امتحان کنید

مطالعه نمائید: انتخاب کاشی حمام برای ایجاد یک طرح سنتی

کاشی با ابعاد بزرگ

در دنیای کاشی ما شاهد انفجار اندازه، شکل، جنس مواد و طرح ها هستیم. نوعی که این روزها بویژه محبوب شده اند، کاشی هایی با ابعاد بزرگ هستند؛ با ابعاد 12*24 و حتی 36*36 اینچ. این کاشی ها علاوه بر ظاهر بزرگ، سطح بیشتری فراهم کرده و دوغاب کمتری می خواهند. کاشی های بزرگ سنگین اند و نیاز به ماده ای کامل و یک نصاب حرفه ای دارند تا اینکه به خوبی نصب شوند.

چند روند کفپوش برای دکوراسیون کف که می توانید امتحان کنید

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون با کفپوش ها و طرح های سه بعدی

چوب پنبه

این کفپوش در ابتدا به خاطر عایق صدا بودن بکار می رفت، و راه رفتن روی آن نسبت به کفپوش چوبی و کاشی های خاص هم بسیار راحت تر است. امروزه این کفپوش علاوه بر رنگ بلوند در رنگ های متعدد موجود است. با انواع پردازش ها در کارخانه، بسیار با دوام تر از چند دهه گذشته شده است. این نوع پوشش کف در معرض رطوبت آسیب پذیر بوده و در معرض نور خورشید خراب می شود.

چند روند کفپوش برای دکوراسیون کف که می توانید امتحان کنید

 بخوانید: ایده های خلاقانه برای دکوراسیون دیوار و محیط شما

جنس وینیل

وقتی که شما عبارت وینیل مجلل را می شنوید، به چوب ها و نرده های چوبی که مردم نصب می کنند فکر نکنید، بلکه این یک دسته جدید از کفپوش ها است که نمای زیبای چوب (یا سنگ) را با دوام وینیل ترکیب کرده است. این کفپوش ظاهری واقع گرا داشته و شما را مجبور می کند تا روی دست و زانو های خود نشسته تا ببینید واقعی است یا خیر! کفپوشی مقاوم به رطوبت، با ظاهری چوبی و مناسب برای آشپزخانه، حمام و اتاق لباسشویی. وینیل امروزی یک ویژگی مشترک دارد: راه رفتن روی آن کماکان لذت بخش است.

چند روند کفپوش برای دکوراسیون کف که می توانید امتحان کنید

مطالعه کنید: 5 مرحله برای نصب کفپوش سه بعدی در حمام و سرویس بهداشتی

فرش برشی و حلقه ای

در دنیای فرش، شاهد پرز های کمتر و تزئین کمتر حاشیه ها و طرح های بیشتر در آنها هستیم. با استفاده از روشی که حلقه و برش را با هم ترکیب کند، و بنابراین نام آن برش و حلقه خواهد بود، تولیدکنندگان می توانند فرشی با طرح هایی لطیف تا برجسته تولید کنند. تکنولوژی جدید همچنین فرش هایی با نخ های نرم باور نکردنی تولید کرده است. پیشرفت های عظیم در دنیای فرش ها رخ داده و با قابلیت بالا جایگزین نخ های متداول شده اند.

چند روند کفپوش برای دکوراسیون کف که می توانید امتحان کنید

حتما مطالعه نمایید: کفپوش هایی سه بعدی که واقعی به نظر می رسند!

بتون

کفپوش بتونی با دوام و سخت و مدرن، از یک کفپوش سودمند و خالی به یک زمینه شیک تبدیل شده است. با توجه به انواع رنگ های موجود و بافت ها و سطوح مختلف، بتون را می توان برای هر دکوراسیونی بکار برد. این کفپوش به داشتن بتون در محل کمک می کند. بتون در یک ساختمان قدیمی که زیر زمین های بسیار قدیمی دارد، بسیار خوب ظاهر می شود. بسیار مقرون به صرفه است و می توان به جای نصب یک محصول جدید برای کفپوش از آن استفاده کرد. این ماده سطح سختی داشته که راه رفتن روی آن در کل روز راحت نخواهد بود.

چند روند کفپوش برای دکوراسیون کف که می توانید امتحان کنید

پیشنهاد ویژه: زمان آن رسیده که کفپوش چوبی را برای همه اتاق ها بکار نبریم

در این مقاله روند انواع کفپوش مورد بررسی قرار گرفتند. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه ها بیان نمائید.

 

منبع: hgtv | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

فضاهای داخلیکف
برچسب ها: 
پوشش کف
کف چوبی
کفپوش
کفپوش سرامیکی
کفپوش سه بعدی

درباره نویسنده

نويسنده:elahe
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید