ثبت رایگان کسب و کار

چطور یک کافی شاپ خوب را تشخیص دهیم؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

یکی از روش های صرفه جویی در بودجه برای راه اندازی کافی شاپ استفاده از تجهیزات کار کرده کافی شاپ است. با کمی تمیزکاری و رنگ و لعاب وسایلی که قبلا کار کرده اند مانند روز اول نو و براق خواهند شد. فراموش نکنید تنها کسی که میداند تجهیزات کافی شاپ شما نو نیستند تنها خود شمایید.

اما تجهیزات نو یا کار کرده تمام ماجرا نیست و در نهایت این عطر و بوی قهوه است که مشتری را مدهوش می کند. برای اینکه در بازار یابی موفق باشید لازم است تا خودتان را جای مشتری بگذارید و سوالاتی را از خود بپرسید. چطور می توان یک کافی شاپ خوب را تشخیص داد؟

مجموعه عوامل متعددی از کیفیت دانه قهوه گرفته تا ابزارها، تجهیزات کافی شاپ و ماشین ها دکوراسیون٬ تهویه و موسیقی کافه باید دست به دست هم دهند تا یک تجربه قهوه خوری به یادماندنی را برای مشتری ها رقم بزنند.

کافی شاپ

عطر قهوه

بدون شک اولین چیزی که در بدو ورود به کافی شاپ توجه ها را جلب می کند عطر و بوی قهوه است. اگر به قصد نوشیدن قهوه وارد کافی شاپی شدید و بوی هات چیپس، پیازسرخ کرده، همبرگر یا غذا استشمام کردید. بی معطلی راهتان را کج کنید و پشت سرتان را هم دیگر نگاه نکنید.

قهوه اگر مرغوب باشد٬ تازه روست شده باشد٬ درست پیش از استفاده آسیاب شود و دستگاه قهوه ساز هم سلامت و به قاعده باشد، عطر جادویی قهوه خود به خود در فضا پخش می شود البته به شرط اینکه بوی هات چیپس و روغن داغ مزاحمتی برای آن درست نکند.

اسپرسو

عیار سنجش مرغوبیت قهوه و حرفه ای بودن باریستا یا قهوه چی یک کافی شاپ در درست کردن اسپرسو است، یعنی اگر قرار باشد مهارت باریستا را تنها با یک نوع قهوه سنجید آن اسپرسو خواهد بود.

اسپرسو پایه اولیه بسیاری نوشیدنی های قهوه ای دیگر نظیر آمریکانو، کاپوچینو، لاته و ماکیاتو است بنابراین اگر باریستای اسپرسو لنگ بزند، امیدی به سایر قهوه های وی نیست.

آسیاب در محل

دانه قهوه درست پیش از تهیه قهوه باید آسیاب شود.
اگر سفارش قهوه دادید٬ سر میز نشستید و بدون اینکه صدای آسیاب قهوه را بشنوید٬ دیدید قهوه تان را برایتان سرو کردند٬ بدانید قهوه چی برای تهیه سفارش شما از دانه هایی که قبلا آسیاب شده استفاده کرده است. قهوه آسیاب شده در مدت کوتاهی با هوا واکنش داده و عطر و طعم اصیل قهوه زایل می شود.

برچسب ها: 
قهوه
کافه
کافی شاپ

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید