ثبت رایگان کسب و کار

چطور یک فضای کوچک را بزرگ تر جلوه دهیم؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
سمیرا

اگر برای طراحی رستوران که در نظر دارید به زودی افتتاح نمایید، فضای کوچکی در اختیار گرفته اید، هرگز به این معنا نیست که شما نیز باید برندی کمرنگ و گمنام داشته باشید. ترفندهای گوناگونی برای بزرگ تر نشان دادن یک فضای کوچک وجود دارد که می توانید از آن ها بهره ببرید.

 

از میز و صندلی رستورانی کم جا استفاده کنید

با خرید میز و صندلی رستورانی ظریف و کم جا که فضای کمتری را اشغال کند، خواه ناخواه مساحت بزرگتری در اختیار خواهید داشت. اتفاقا خرید میز و صندلی رستورانی کم جا و جمع و جور نظم و ترتیب بیشتری نیز به فضای داخلی رستوران شما خواهد بخشید.

 

 

دیوارها را به رنگ روشن دربیاورید

رنگ های تیره قطعا طراحی زیبایی برای شما ایجاد خواهد کرد. اما اگر بخواهید از رنگ های تیره برای دیوارها استفاده نمایید، به حتم فضای کوچکتان کوچک تر به چشم می آید. بهتر است از رنگ های سفید، کرم، خاکستری روشن و دیگر رنگ های در این رده استفاده نمایید.

 

از وسایل چند منظوره استفاده کنید

شما ممکن است بتوانید در بخشی قسمت ها از وسایل و ابزار چند منظوره بهره ببرید. نیمکت های رستورانی تاشو و میزهایی با قابلیت جمع شدن پایه ها در چنین فضایی عالی به نظر می رسند.

 

از آینه در دکوراسیون خود بهره ببرید

آینه سریع ترین راه برای ایجاد یک فضای بزرگ تر است. توجه داشته باشید که می باید آینه را مقابل کلیدی ترین دیوار فضای خود بیاویزید.

 

بزرگ جلوه دادن فضای رستورانی کوچک

 

از اشیا با ارتفاع استفاده کنید

اگر از یک میز و صندلی کم جا استفاده می کنید، با قرار دادن گلدانی با ساقه ی مرتفع در کنار آن به گشودگی فضا کمک خواهید نمود.

 

از ست های تک رنگ استفاده کنید

شما ممکن است در یک فضای بزرگ بخواهید از میز و صندلی های چند رنگ و یا از ترکیب رنگ های تند بهره بگیرید. اما زمانی که قرار باشد یک محیط کوچک را دکور نمایید، باید از اسباب و وسایل تک رنگ استفاده نمایید. به طور مثال به جای این که میز نارنجی و صندلی زرد انتخاب کنید، بهتر است یک میز و صندلی سفید یا کرم رنگ تهیه نمایید.

 

بهره برداری از پنجره ها

پرده های تاریک را کنار گذاشته و از امکان گشودگی فضا با باز گذاشتن پنجره ها بهره برداری کنید.

 

بزرگ جلوه دادن فضای رستورانی کوچک

 

سقف را تیره رنگ کنید

همان اندازه که توصیه کردیم دیوارها به رنگ روشن رنگ آمیزی شده و از وسایل تک رنگ و در رنگ های روشن استفاده کنید، واجب است که سقف را به رنگ تیره درآورده و به این روش در فضای خود عمق ایجاد نمایید.

 

برچسب ها: 
راه اندازی رستوران
طراحی رستوران
فضای داخلی

درباره نویسنده

نويسنده:سمیرا

افزودن دیدگاه جدید