ثبت رایگان کسب و کار

چطور یک فست فود مدرن راه اندازی کنیم؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

راه اندازی فست فود مدرن نیازمند برنامه ریزی و انتخاب های هوشمندانه است. برای نمونه احداث فست فود در مکانی که رفت آمد جمعیت کم است یا آنکه جای کافی برای حضور مشتری ها وجود ندارد چندان معقول نیست. هرچقدر هم دکوراسیونی مدرن داشته باشید و از تجهیزات لوکس استفاده کنید اگر مکان مناسب اینکار نباشد در عمل موفقیت چشمگیری نخواهید داشت.

 

انتخاب مکان مناسب برای فست فود

 

برای احداث و راه اندازی یک فست فود و رستوران باید ترجیحا مکانی را انتخاب کنید که پر رفت و آمد باشد البته این را هم باید بگوییم که راحتی و شرایط محیطی آن را باید در نظر داشته باشیم.

 

برای انتخاب مکان احداث فست فود یا رستوران باید به این نکته هم توجه کرد که مکانی باید انتخاب گردد تا مشتریان برای آمدن به آنجا به مشکل و دردسر نیافتند و امنیت کاملی از هر جهت دارا باشد.

 

اگر شما قصد دارید رستوران یا فست فود خود را در جای احداث کنید که قبل از شما هم در آن مکان همچین کاری انجام می شده است باید ابتدا تحقیق کنید که اهالی و مردمان اطراف شما با چه دیدی به آن نگاه می کنند. اگر دیدشان مثبت نبوده است پس بهتر است به فکر مکانی جدید باشید.

 

در انتخاب حجم و اندازه و مکانی را که برای احداث و راه اندازی یک فست فود عوامل زیادی می توانند نقش داشته باشند.

میزان سرمایه گذاری در راه اندازی

متناسب به میزان سرمایه گذاری که کرده ایم می توانیم از خود انتظار داشته باشیم. مسلما با سرمایه گذاری اندک توانایی اجرای دکوراسیون محدودی را خواهیم داشت و یا شاید توانای آن را نداشته باشیم که تجهیزات مدرن تری را خریداری نماییم.

 

فضای مکان موجود

فضای کوچک نیز این شک و مشکل را برای ما به وجود می آورد که ایا می توانیم امکانات و تجهیزات کامل احداث فست فود را داشته باشیم یا نه.

 

کشش منطقه

باتوجه به کشش منطقه مورد نظر باید دید که آیا احداث فست فود در آن مکان مقرون به صرفه هست یا خیر اصلا ارزش سرمایه گذاری را دارد یا خیر بعد از تحقیقات درست و جامع می توان تفکرات خود را عملی کرد.

 

پیش بینی بازار

باید همه چیز را پیش بینی کرد چون ممکن است در مواقعی آن چیزی که مد نظرمان هست پیش نیاید و فروشی چندانی نداشته باشید.

 

هر کسب و کاری ویژگی های خود را دارد. در ابتدا باید حجم کاری و مشغله های خود را کم نمود و سپس اقدام به تهیه و راه اندازی یک فست فود یا رستوران کرد.

 

سعی شود که فست فودی که احداث می کنید ترجیحا یک منو یا رسپی داشته باشد چون به مرور زمان قابلیت ها و اهمیت خود را با توجه به افزایش حجم درآمد نشان خواهد داد.

 

محیط فست فود و رستوران

باید اول تصمیم بگیریم که مشتریان هدف مان چه کسانی یا از چه قشری باشند. اگر می خواهید به خانواده ها خدمات رسانی کنید خود به خود محیط و دکوراسیون رستوران یا فست فود شما به مناسب آن تغییر خواهد کرد و یا اگر بیشتر جوانان مد نظرتان هستند متناسب با آن نیز دکوراسیون تغییر کرده و فضای آن رمانتیک تر یا شاد تر می شود.

 

جذب کارمند

 

انتخاب یک کارمند مناسب برای فست فود و رستوران خود باید از همه جهت وی را مورد بررسی قرار دهید و مشاهده کنید که آیا مناسب کارتان هستند یا خیر. اگر یک کارمند در ارائه خدمات به خوبی عمل نکند و دچار تخلفی گردد متقابلا مشتریان شما روز به روز کم تر خواهد شد و برای صرف غذا به یک فست فود یا رستوران دیگر خواهد رفت. بهتر است که هزینه بیشتری بپردازید و کارمندان بهتر و مناسب تری برای فست فود و رستوران خود جذب نمایید.

 

کسانی را انتخاب کنید که روی خوش دارند و طریقه مشتری مداری و احترام به مشتری را تا حدودی بلد می باشند.

 

تجهیزات مورد نیاز فست فود

 

یکی از لازمه های فست فود حرفه ای ،تجهیزات مدرن می باشد، از مزایای داشتن آشپزخانه مدرن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

ــ داشتن کیفیت بالاتر به سبب داشتن تجهیزات مدرنتر

ــ کاهش ضایعات حاصل از تولید

ــ کاهش پرسنل اجرایی فست فود

ــ افزایش سرعت تولید

ــ سطح بالاتر نظافت و بهداشت

چه تجهیزاتی مورد نیاز است؟

معمولا یکی از پرسش های اولیه در راه اندازی فست فود، لیست اقلام مورد نیاز آن می باشد. برای این مهم شاید پاسخ های زیر راه گشای برخی از پرسش ها باشد:

 

ــ خطوط تولید مورد نیاز شما در پوشش به استراتژی مورد نظر شما چیست؟

ــ میزان تقاضای پیش بینی شده برای فست فود شما چه مقدار می باشد؟

ــ میزان سرمایه گذاری شما در واحد آشپزخانه بر اساس مدیریت مالی پروژه شما چقدر می باشد؟

 

پاسخ به هریک از سوالات بالا قطعا می تواند لیست متفاوتی از تجهیزات مورد نظر را برای شما مشخص کند. معمولا در مغازه هایی که تجهیزات فروخته می شود قطعا خرید ماشین آلاتی که در آنجا موجود است برای صاحبان مغازه مطلوب تر خواهد بود ولی ممکن است این لیست از ماشین آلات نیاز های واقعی شما را پوشش ندهد.

انتخاب تجهیزات مناسب

با توجه به تنوع بسیار زیاد ماشین آلات در بازار فروش تجهیزات فست فود و ابعاد متفاوت مغازه ها که نیازمند جانمایی های متفاوت می باشد، نیاز به مشاوره با متخصصین صاحب دانش فنی و تجربه می تواند کمک شایان ذکری به شما کند. از لحاظ فنی قطعا، وجود یک کارشناس حرفه ای در مقوله آشپزخانه راه گشا خواهد بود.

برچسب ها: 
رستوران
ساندویچی
فست فود

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید