ثبت رایگان کسب و کار

چطور یک رستوران دار موفق شویم؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

قبل از اینکه وارد عرصه رستوران داری شوید لازم است اطلاعاتتان را در این زمینه گسترش دهید برای این کار مشاوره راه اندازی رستوران را به هیچ وجه فراموش نکنید. تنها با انگیزه گرفتن از تماشای یک رستوران موفق که نمی شود اقدام به راه اندازی رستوران یا فست فود کرد!

تا میتوانید تحقیق کنید!

از آنجا که در سطح شهر و محلات انواع فست فودها و رستوران ها وجود دارند و هر کدام سعی بر بردن بازی دارند بهتر است با چشم باز وارد گود شوید. تحقیق کردن درباره کاری که می خواهید شروع کنید نخستین و مهمترین بخش کار است.

اگر ندانید کدام محل برای کارتان مناسب است یا کدام غذاها مشتری را جذب می کنند و نیاز جامعه اطرافتان چیست به هیچ وجه موفق نخواهید شد. فراموش نکنید در محله کارتن خواب ها کسی در رستوران شیک غذا نمی خورد فلافل فروش دوره گرد کاسبی اش بهتر از شما خواهد بود!

قدم های کوچک اما محکم بردارید

همه رستورانهای زنجیره ای بدون شک از همان روز نخست اینگونه نبوده اند و اگر از صاحبش بپرسید خواهد گفغت که از یک رستوران یا کافه کوچک شروع کرده است. شما هم سعی نکنید از همان ابتدا قدم های بزرگ بردارید و به جنگ غول های شهرتان بروید. اگر از کسب و کار کوچک شروع کنید به مرور با نحوه مدیریت و فوت و فن کار آشنا خواهید شد و خود را برای مدیریت فضاهای بزرگتر آماده خواهید کرد. در ضمن در کسب و کارهای کوچک ضرر های بسیار کوچک خواهید کرد اما در یک کار بزرگ تجربه ضرر بزرگ در همان آغاز کار مساوی است با شکست!

سرمایه گذاری

هر کسب و کاری نیاز به سرمایه گذاری دارد حال اگر کسب و کارتان کوچک باشد که با سرمایه کم راه می افتد ولی اگر قصد انجام کار بزرگی را دارید بهتر است سرمایه لازم را هم فراهم کنید. ریسک یک کار بزرگ بسیار بالاتر از کسب و کار کوچک است. به علاوه اگر بوده کافی رانداشته باشید گرفتن یک وام کوچک یا قرض کردن پول کمتر بسیار ساده تر است و گزینه های بیشتری نیز پیش رویتان هستند. پس همانطور که در بالا نیز گفته شد قدم های کوچک بردارید.

قوانین را از روز اول رعایت کنید

بی قانونی در هیچ کجا قابل قبول نیست و موفقیتی هم برای کسی نداشته است. سعی کنید از همان روز اول تمام قوانین کاری و بهداشتی را رعایت کنید. قوانین مربوط به کارکنان، قوانین بهداشت غذایی، استعمال دخانیات و ... همگی به نوعی در بهتر شدن کارتان موثرند.

برچسب ها: 
رستوران
صنعت غذا
فست فود

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید