ثبت رایگان کسب و کار

چطور یک آشپزخانه صنعتی را طراحی کنیم؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

هیچ رستورانی بدون داشتن یک آشپزخانه خوب و سرآشپز ماهر نمیتواند محبوب شود. در واقع غذا اصلی ترین خدمات یک رستوران است و اگر کیفیت آن پایین باشد بدون شک مشتری ها به آن بهایی نخواند داد.

با توجه به قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی برای راه اندازی آشپزخانه رستوران لازم است تا به صورت جدی برنامه ریزی شود. و طبق منوی رستوران دستگاه هایی تهیه گردد که نیاز به خرید مجدد یا جایگزین نباشد.

مکانی برای نگهداری مواد اولیه

داشتن جایی برای نگهداری مواد اولیه که در غذاهای رستوران کاربرد دارند از ضروری ترین موارد است. به توجه به مواد غذایی مختلف لازم است تا یک انبار خشک برای موادی مثل برنج و حبوبات و همچنین فریزر برای نگهداری گوشت و موارد مشابه داشته باشید. این مکان را طوری طراحی کنید که دسترسی کارکنان به آن ساده باشد و طراحی آن به نحوی صورت گیرد که نظافت آن ساده باشد.

آشپزخانه صنعتی

ارتباط بین گارسون و سرآشپز

از آنجایی که مشتری ها فقط با گارسون در ارتباطند نه سر آشپز معمولا باید فضایی برای نگهداری غذا بعد از پخت در نظر گرفته شود تا گارسون ها به راحتی بتوانند به آن دسترسی داشته باشند و همچنین سفارشات را به سرآشپز بدهند. پیچیده و دور بودن این فضا میتواند کار گارسون ها را مختل کند.

محل نگهداری ضایعات و زباله

از آنجایی که در آشپزخانه رستوران زباله های قابل توجهی تولید می شوند و هر لحظه نمی توان برای تخلیه زباله و نظافت اقدام کرد. لازم است تا فضایی را در نزدیک آشپزخانه برای انبار سازی زباله جهت تخلیه شبانه در نظر گرفته شود. این انبار باید تا محل پخت غذا حد فاصل استانداردی داشته باشد و در عین حال آنقدر دور نباشد که خدمه از انتقال زباله به آن خودداری کنند.

اجاق گاز و فرها

از آنجایی که اجاق و فرها حرارت بالایی تولید می کنند لازم است تا محل قرار گیری آنها طوری باشد که تهویه هوا به درستی صورت گیرد در غیر این صورت سلامت کارکنان به خطر می افتد و یا کیفیت کار آنها پایین می آید. هیچ کس دوست ندارد در فضایی آشپزی کند که دمای بالایی دارد!

فضاهای داخلیآشپزخانه
برچسب ها: 
آشپزخانه صنعتی
رستوران
طراحی آشپزخانه

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید