ثبت رایگان کسب و کار

چطور بهترین جنس و رنگ پارچه را برای مبلمان انتخاب کنیم؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
سمیرا

زمانی که برای خرید میز و صندلی به یک فروشگاه بزرگ مراجعه می کنید و یا حتی اگر قصد داشته باشید که برای خرید تجهیزات رستورانی اقدام کنید، یکی از نخستین فاکتورهایی که ذهنتان را به خود مشغول خواهد ساخت، رنگ و جنس پارچه ی به کار رفته در محصولات می باشد.
زمانی که شما به خرید مبلمان فکر می کنید، معمولا انتخاب رنگ و نوع پارچه چیزی ست که بیش از هر چیزی ذهنتان را به خود مشغول می کند.

البته در خصوص انتخاب پارچه ی به کار رفته در مبلمان، صندلی، انواع صندلی های اپن و... به جز رنگ عوامل مهم دیگری نیز وجود دارند.

 

 

عوامل موثر در انتخاب پارچه به کار رفته در صندلی و مبلمان

دوام پارچه

اهمیت دوام پارچه به کار رفته در مبلمان و انواع صندلی ها بسته به نوع کاربری و استفاده ای که می خواهید از محصول داشته باشید، متفاوت خواهد بود.

شما ممکن است یک صندلی یا مبل برای سالن نشیمن خودب خواهید که قرار است مرتبا از آن استفاده کنید. و یا این که این محصول در گوشه ای از سالن پذیرایی قرار داده شده و دیر به دیر مورد استفاده قرار بگیرد. و یا در شرایطی متفاوت ممکن است صندلی های اپن برای یک فست فود و یا صندلی هایی برای راه اندازی رستوران های امروزی خریداری شود که طبیعتا در این حالت انتخاب جنس پارچه به کار رفته در محصول تابع فاکتورهای متفاوتی می شود. به طور کلی انتخاب پارچه شما این مسائل را منعکس می کند.
در صورتی که کاربری از محصول مداوم و پیوسته بوده و دوام بالایی از آن انتظار داشته باشیم، باید به سراغ پارچه های با تار و پود محکم تر و منسجم تر رفته و از خیر پارچه هایی که ممکن است زیبایی بیشتری داشته باشند، اما دوام پایین تر بگذریم.
غالبا پارچه ها با تار و پود ظریف تر و نازک تر زیبایی و لطافت بیشتری دارند و نمای جذاب تری را به نمایش می گذارند، اما نمی توان از این پارچه ها انتظار طول عمر چندان بالایی داشت.

 

 

سبک و طراحی پارچه

طبیعتا ما باید پارچه ای را انتخاب کنیم که با دیگر وجه های دکوراسیون همخوانی داشته باشد. انتخاب پارپه باید با سبک و شخصیت محیط هماهنگ باشد. به طور مثال یک پارچه با طراحی سنتی را برای یک قاب محیطی سنتی انتخاب می کنیم و در یک فضای مدرن و امروزی به سراغ طرح های مدرن تر می رویم.
برخی پارچه ها رسمی تر هستند و برخی دیگر برای فضاهای فانتزی مناسب می باشند.
به هر جهت یک مشاور طراح داخلی و به خصوص درباره ی رستوران ها مشاور طراحی داخلی رستوران به شما در انتخاب سبک و رنگ پارچه کمک خواهد کرد.

 

 

رنگ پارچه

رنگ پارچه معمولا نخستین چیزی ست که در هنگام خرید مبلمان به آن توجه می کنیم. تاثیر آن بر دکور شما بسیار مهم است، به خصوص اگر این مبلمان عنصر مطرح و بزرگی در فضا باشد به طور کلی تمامی دکوراسیون را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
اطمینان حاصل کنید که انتخاب رنگ شما می تواند فضایی جذاب، شاد و آرامش بخش ایجاد کند. از رنگ های تنش زا و استرس آور خودداری کرده و توصیه می کنیم به سراغ رنگ های خنثی نیز نروید؛ مگر آن که ترکیب درستی با دیگر رنگ های به کار رفته شده در فضایتان ایجاد کنند.
همین طور در حین انتخاب رنگ، میزان نور وارد شده به محیط، دمای محیط و گرما و سرما را نیز در نظر بگیرید.

 

فضاها برحسب کاربردرستوران و کافی شاپ
فضاهای داخلیفضای کلی منزل
برچسب ها: 
خرید میز و صندلی، میز و صندلی، مشاور طراحی داخلی رستوران، راه اندازی رستوران

درباره نویسنده

نويسنده:سمیرا

افزودن دیدگاه جدید