ثبت رایگان کسب و کار

چطور از رنگ برای فنگ شویی خوب استفاده کنیم؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
zahra.gh

رنگ یکی از ساده ترین شیوه ها برای تغییر انرژی خانه یا اتاق کار است تا اینکه فنگ شویی خوبی ایجاد شود. اما چطور می توان آن را بکار برد؟ کار با رنگ می تواند کمی فریب دهنده باشد (همانطور که طراحان داخلی و دوستداران فنگ شویی این کار را تصدیق می کنند). ضمن یافتن رنگ های فنگ شویی مناسب برای محیط خود، طبق لیست بهترین رنگ ها در زیر، متعادل سازی آنها در فضا ممکن است کمی کار ببرد.

بیشتر بدانید : نحوه استفاده از عنصر فنگ شویی آب در دکوراسیون

رنگ زنده است و حضور فنگ شویی خوب آن در خانه شما یا اتاق کارتان به عوامل متعددی بستگی دارد. دو مورد از موارد اصلی آن، کیفیت نور خانه و رنگ های اطراف در دکوراسیون خانه می باشند. نکات رنگ فنگ شویی که در اینجا مطرح شده است در تعیین زمینه رنگی اصلی به شما کمک می کند تا اینکه انرژی خوب ایجاد کنید. همچنین به شما تضمین می دهد که با آزمون و تجربه، رنگ مناسب را برای خانه خود پیدا کنید.

بهترین انتخاب های رنگ فنگ شویی براساس تئوری 5 عنصر انجام می شوند.

چطور از رنگ برای فنگ شویی خوب استفاده کنیم؟

در فنگ شویی، هر رنگ بیانی برای یکی از پنج عنصر فنگ شویی در نظر گرفته می شود: آتش، زمین، فلز، آب و چوب. هر یک از این پنج عنصر یک بخش خاص از خانه شما را کنترل می کند (بر اساس نقشه انرژی فنگ شویی محیط شما که باگوآ نام دارد). اگر انتخاب رنگ شما بر اساس تقویت عنصر آن بخش از خانه باشد، منجر به انرژی فنگ شویی خوبی خواهد شد.
این راهنمای رنگ فنگ شویی را بر اساس انرژی مورد نیاز انتخاب کرده و آنها را در رنگ دیوار، کارهای هنری، عکس یا وسایل تزئینی متعدد وارد خانه خود کنید.

بیشتربخوانید: رنگ بعنوان بیان و ابرازی از عناصر فنگ شویی

رنگ های عنصر فنگ شویی آتش

عنصر آتش - آرامش و انرژی بالا

چطور از رنگ برای فنگ شویی خوب استفاده کنیم؟

عنصر آتش متعادل در خانه یا اتاق کار شما، برای تمام تلاش های کاریتان انرژی پشتیبان فراهم کرده و در دستیابی به شناخت و آگاهی، به شما کمک خواهد کرد. عنصر آتش همچنین به تقویت انرژی جنسی و گرمای درون فرد می پردازد. آتش عنصر غالب در منطقه جنوب خانه یا جنوب اتاق کار می باشد. شمال شرق و جنوب غرب نیز از انرژی عنصر آتش در دکوراسیون بهره می برند. رنگ های این عنصر عبارتند از: قرمز، نارنجی، بنفش، صورتی، زرد پررنگ.

حتما بخوانید: 10 شیوه فنگ شویی برای دکوراسیون با عنصر چوب

رنگ های عنصر فنگ شویی زمین

عنصر زمین - پرورش و پایداری

چطور از رنگ برای فنگ شویی خوب استفاده کنیم؟

عنصر زمین هارمونیک و قوی در خانه یا محل کار شما در ایجاد پایداری، پرورش و محافظت آرام برای تمام روابط شما کمک خواهد کرد. عنصر زمین برای حفظ سلامت و تعادل درونی فرد الزامی است. زمین، عنصر اصلی در شمال شرق و جنوب غرب است. مرکز خانه شما نیز توسط این عنصر کنترل می شود. رنگهای این عنصر عبارتند از: زرد کمرنگ، بژ/ رنگ پوست، رنگ های خاکی یا شنی.

مطلب پیشنهادی: ناحیه باگوآ خلاقیت و کودکان خانه خود را فنگ شویی کنید

رنگ های عنصر فنگ شویی فلز

عنصر فلز - شفافیت و دقت

چطور از رنگ برای فنگ شویی خوب استفاده کنیم؟

عنصر فلز کیفیت های دقیق بودن و کارآیی را به همراه دارد. حضور متعادل آن به زندگی شما با شفافیت و روشنایی کمک می کند. حضور عنصر فلز در خانه یا محل کار شما به ثبات انرژی آرامش، شفافیت و حذف حواس پرتی ها کمک خواهد کرد. فلز، عنصر فنگ شویی غالب در غرب و شمال غربی است. منطقه شمال نیز از حضور این عنصر سود می برد. رنگهای این عنصر عبارتند از: خاکستری، سفید.

پیشنهاد ویژه: نکات باگوآ فنگ شویی برای منطقه بخشش و افراد کمک رسان خانه شما

رنگ های عنصر فنگ شویی آب

عنصر آب - سادگی وفور

چطور از رنگ برای فنگ شویی خوب استفاده کنیم؟

عنصر هارمونیک آب انرژی آرامش، راحتی، خلوص و تازگی به همراه دارد. این عنصر همچنین نماد باستانی وفور (فراوانی) است، بنابراین درمان فنگ شویی احتمالی برای ثروت هم خواهد بود (در مورد استفاده از فواره و آینه بعنوان راه های فنگ شویی برای ثروت مطالعه کنید). آب عنصر فنگ شویی شمال خانه یا محل کار شما است. شرق و جنوب شرق هم از این عنصر قوی سود می برند. رنگ های این عنصر عبارتند از: آبی، سیاه.

حتما مطالعه نمایید: محل یابی دقیق منطقه پول و ثروت فنگ شویی: متداول ترین چالش ها

رنگ های عنصر فنگ شویی چوب

عنصر چوب - رشد و سر زندگی

چطور از رنگ برای فنگ شویی خوب استفاده کنیم؟

بیشتر بدانید: نکات فنگ شویی برای ناحیه عشق و ازدواج

نشاط و شفابخشی؛ عنصر فنگ شویی چوب انرژی سلامت، سر زندگی و رشد را به همراه دارد. عنصر چوب همچنین بیان فراوانی است، بنابراین بعنوان یک درمان فنگ شویی برای ثروت و موفقیت بکار برده می شود. چوب، عنصر فنگ شویی شرق و جنوب شرقی است. منطقه جنوب هم از این عنصر سود می برد. رنگ های این عنصر عبارتند از: قهوه ای و سبز.

خلاصه فنگ شویی استفاده از رنگ

در فنگ شویی رنگ ها براساس تئوری 5 عنصر فنگ شویی بکار می روند. بعنوان مثال، رنگ آبی برای شمال، سبز برای شرق و قرمز برای جنوب عالی خواهند بود. اکنون شما آن را می دانید: راهنمای اصولی فنگ شویی رنگ برای کمک به ایجاد یک خانه شاد و سالم. رنگ مانند موسیقی است، پرورش دهنده و بالا برنده. هرچه در طول روز رنگ های منظم تری دریافت کنید، حس آسایش شما بیشتر خواهد بود. از بکارگیری رنگ های متنوع در خانه خود ترس نداشته باشید، چرا که رنگ، نور است و نور اولین تغذیه کننده ما است.

چطور از رنگ برای فنگ شویی خوب استفاده کنیم؟

بیشتر بخوانید: نکات فنگ شویی برای منطقه باگوآ شهرت شما

در قسمت دیدگاه ها تجربیات و نظرات خود در مورد بکارگیری رنگ ها طبق قوانین فنگ شویی را می توانید با ما به اشتراک بگذارید.

برای گرفتن وقت مشاوره فنگ شویی و داشتن یک دکوراسیون منظم طبق قواعد اصلی فنگ شویی می توانید با شماره زیر تماس گرفته یا در تلگرام پیام ارسال کنید. نام دکوملک را بخاطر بسپارید. 

شماره تماس: 09357803915

 

منبع: thespruce | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

سبک زندگیفنگ شویی
برچسب ها: 
اثرات رنگ
عناصر فنگ شویی
فنگ شویی
فنگ شویی ناحیه باگوآ

درباره نویسنده

نويسنده:zahra.gh
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید