ثبت رایگان کسب و کار

چرا غذاهای آماده مضرند؛ چطور ضرر فست فود را کم کنیم؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

صنعت غذا و خوراک در یکی دو دهه اخیر خوب توانسته خود را با ذائقه جامعه جهانی سازگار کند و نو آوری هایی داشته باشد. انواع غذاهای آماده یا فست فودی رنگارنگ و خوش طعم نمونه ای از این سازگاری ها است. در بخش مقالات؛ آموزش راه اندازی فست فود و هر آنچه که برای برپایی چنین کسب و کاری لازم است توضیح داده شده. در این نوشته سعی داریم در مورد مزایا و معایب غذاهای فوری (Fast Food) توضیحاتی ارائه دهیم.

همانطور که می دانید بارها از سوی جامعه پزشکی و متخصصان تغذیه اعلام شده که مصرف غذاهای فست فودی به صورت مستمر نتایج منفی در پی دارد. اما کسی گوشش به این حرف ها بده کار نیست و حتی همان پزشکان که ما را از خوردن ساندویچ و پیتزا منع می کنند، خودشان بعضی اوقات در چنین مکان هایی حضور یافته و حسابی دلی از عزا در می آورند.

غذای آماده

واقعیت این است که حتی این فست فود های مضر را که قرار است ما را از پای در آورند را هم می شود با ترفندهایی سالمتر مصرف کرد. با جایگزین کردن مواد غذایی کبابی به جای سرخ کردنی، استفاده از سس گوجه به جای سس های پر چرب مثل مایونز یا مصرف آب میوه طبیعی به جای نوشابه تا حدودی می توان از خطرات فست فود کاست.

مضرات غذاهای آماده یا فست فود

بارها در مورد راه اندازی فست فود و ساندویچی در وب مقاله نوشته شده و از آن طرف مقالات بسیاری هم در مورد مضرات غذاهای آماده و فوری که پر از مواد نگهدارنده هستند نوشته شده. اینکه ورود به حرفه ساندویچی چقدر سود آور است را نمیتوان پنهان کرد از این رو روز به روز شاهد این هستیم که در هر کوی و محله فست فودی قارچ گونه سر از خاک در می آورد و اشتهای مردم گرسنه را تحریک می کند.

همه غذاهای آماده سرتا پا ضرر نیستند اما همینکه در زمان آماده سازی دقت لازم انجام نشود باز هم مضر محسوب می شوند. ساندویچی ها روغنی را که در آن غذاها را آماده می کنند هر چند وقت یک بار عوض می کنند؟

چاقی
چاقی یکی از هدیه هایی است که مصرف غذاهای فوری به طرفدارانش می دهد. کسانی که به خوردن غذاهای آماده عادت دارند و در روز یکی دو وعده شکمشان را با این غذاها سیر می کنند باید پی از دست دادن اندام زیبا و عضلانی را به تنشان بمالند چون بیشتر کسانی که به مصرف چنین غذاهایی روی آورده اند اغلب بدنی پر چربی و نا متوازن دارند. پس از آنکه تجمیع چربی ها کمی بالاتر برود شانس ابتلا به دیابت و حمله قلبی هم به دست خواهند آورد و اینگونه می شود که همین غذای خوش آب و رنگ قاتل خاموشی میشود که میتواند هر کسی را بیمار کند!

چاقی

بیماری های عروقی
بخش بیشتر غذاهای آماده از روغن های نباتی برای آماده شدن کمک می گیرند و تعداد کمی از آنها کبابی هستند. این روغن های نباتی خصوصا آنهایی که جامدند؛ درصد بالایی از اسیدهای چرب اشباع و ایزومرهای ترانس در خود دارند. این اسید ها در دیواره رگ ها رسوب کرده و در دراز مدت آنها را مسدود می کنند. فکرش را بکنید یکی یا چندتا از رگ های قلب مسدود شوند!

نوشابه یاور غذای فوری
یک پای ثابت غذاهای فوری نوشابه های گازداری هستند که فقط رنگ و بسته بندی آنها با هم فرق دارد وگرنه در مضر بودن چندان با هم فرقی ندارند! همین نوشابه ها که تا نباشند خوردن هیچ ساندویچ یا پیتزایی لذت بخش نمی شود؛ خودشان کم از فست فودها مضر نیستند.

نوشابه های گازدارد مقدار فراوانی اسید دارند و همین اسید به راحتی مینای دندان را که خراب می کند هیچ، قند بالای موجود در نوشابه هم خودش عوارض خود را دارد. قند موجود در نوشابه دندان ها را پوسیده می کند و کالری زیادی دارد، کالری بالا یکی از عوامل چاقی است.

می شود به جای نوشابه از آب، دوغ کم نمک و بدون گاز و آب می وه های طبیعی استفاده کرد. حتی نوشابه های رژیمی هم قند مصنوعی دارند و اشتها آورند و نباید زیاد مصرف شوند.

نوشابه

کمبود مواد مغذی
اغلب غذاهای فست فودی ارزش غذایی پایینی دارند به جز مواردی که از گوشت سالم و سبزیجات تهیه می شوند. اینگونه غذاها برای کودکان و نوجوانان که در سنین رشد هستند اصلا مناسب نیستند و ویتامین های لازم و ضروری بدن را تامین نمی کند. کمبود کلسیم و ویتامین د از عوارضی است که مصرف غذاهای فست فودی برای کودکان و نوجوانان به همراه دارد.

نمک فراوان و فشار خون
در تهیه و پخت غذاهای آماده نمک فراوانی به کار می رود، غذاهای پر نمک فشار خون را بالا می برند و بیماری های قلبی را تشدید می کنند. عادت کردن کودکان و نوجوانان به غذاهای شور میتواند به راحتی آنها را در سنین بالاتر به سمت بیماری های قلبی و عروقی سوق دهد.

نمک بالا سبب افزایش فشار خون می شود

خلاصه
اگرچه غذاهای آماده توانسته اند توجه جامعه جهانی را جلب کنند؛ در طعم و مزه های خوشمزه در دسترس هستند و در کوتاهترین زمان آماده می شوند و از طرفی نسبت به غذاهای طبیعی و ارگانیک ارزانتر هستند. اما مصرف چنین غذاهایی عوارضی اجتناب ناپذیر دارد! چاقی، بیماری های قلبی، کمبود ویتامین و بسیاری عوارض دیگر که خوردن فست فود در پی دارد، ریسک پذیری بالایی دارد. به روشهایی هم می شود از خطرات این سبک تغذیه کاست اما هر چه باشد باز هم مواد نگهدارنده دارد و ارزش غذایی اش پایین است.

برچسب ها: 
غذای آماده
غذای فوری
فست فود

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید