ثبت رایگان کسب و کار

چرا باید چوب را برای دکوراسیون انتخاب کنیم؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

اگر از همه خاصیت های چوب و تاثیرش بر آرامش منزل یا دکوراسیون داخلی با خبر باشید شاید ارزانترین صندلی چوبی را با سایر صندلی های لوکسی که از مواد شیمیایی و متریال های مصنوعی ساخته شده اند عوض نکنید!

از دیرباز چوب یکی از مصالح اصلی در ساخت خانه و همچنین ساخت وسایل مورد نیاز برای زندگی بوده و هست. اگرچه در قرن اخیر مواد دیگری چون mdf یا سایر مصنوعات تا حد زیادی جای وسایل چوبی را گرفته اند اما با نگاهی گذرا بر مزیت های چوب درخواهید یافت که هنوز هم چوب گزینه اول برای طراحی داخلیو ساخت میز و صندلی است!

رنگ چوب
همانطور که می دانید چوب در رنگ های مختلفی وجود دارد از زرد پر رنگ گرفته تا قهوه ای و قرمز در هر رنگی که بخواهید چند مدل چوب وجود دارد که به صورت طبیعی رنگ مورد نظرتان را داشته باشد. با ترکیبی از این رنگ ها و رنگ های متضاد می توان روح زندگی را در کالبد خانه دمید.

کاربرد چوب در منزل

چه کسی می تواند از زیبایی اتاقی که ست میز و صندلی آن از چوب تیره رنگ با روکش زرشکی در کنار پرده هایی با زمینه زرشکی و گل های قهوه ای و تور کرم چیدمان شده چشم بپوشد و با دیدن آن به وجد نیاید؟

انعکاس صوت
صداها به راحتی در یک خانه که در و دیوار صاف و گچبری شده و کفی سرامیکی دارد منعکس شده و در هم تداخل می یابند. اما خانه ای که با وسایل چوبی تزیین شده و کفی چوبی دارد آنقدر به نرمی صدا را جذب و منعکس کرده که آرامش در آن موج می زند! همانطور که می دانید چوب صدا را با شدت و سختی منعکس نمی کند و برای آرامش بخشیدن به یک محیط بسیار کاربرد دارد.

استامت و عدم فرسایش
اگرچه چوب به سختی آهن و سرامیک و سایر مصالح ساختمانی نیست اما به خاطر ارتجاعی بودن و داشتن استقامت بالا سال های سال عمر می کند. مبلمان چوبی در صورتی که درست نگهداری شوند سالها در کنارتان خواهند بود. چوب جنس خوبی برای مبلمان و سایر تجهیزات منزل است چرا که عمر بالایی دارد و مثل شیشه و آهن کسی را زخمی نمی کند!

مناسب برای سرما و گرما
احتمالا در زمستان به یک جسم آهنی و جسم چوبی دست زده و متوجه شده اید که چوب به راحتی گرما و سرما را در خود راه نداده و خیلی کم تحت تاثیر دما قرار می کیرد. چه در زمستان و چه تابستان چوب بهتر از سرامیک و آهن خانه را با سرد و گرم می کند. خانه ای که کف و وسایلش چوبی باشند در زمستان آنچنان سرد نمی شوند که نتوان بدون جوراب در آن راه رفت! همینطور تا حال شده که در تابستان به یک شیء چوبی دست بزنید و دستتان بسوزد ؟ اجسام فلزی به راحتی داغ شده و دست را می سوزانند!

برچسب ها: 
دکوراسیون
مبلمان
چوب
کف پوش

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید