ثبت رایگان کسب و کار

پنج ایده کاربردی برای تزئین و دکوراسیون با رنگ قرمز

شما اینجا هستید

نویسنده: 
M0hAmAd aLi

رنگ قرمز تقریبا با هر طرح رنگ به خوبی ترکیب می شود، اما چگونه با رنگ قرمز بدون اینکه در استفاده از آن زیاده روی شود، دکوراسیون انجام دهیم؟ در این مقاله، دکوملک پنج روش سریع و آسان برای اضافه کردن رنگ قرمز به خانه تان را ارائه می دهد. قرمز رنگ عشق است، اما اگر شما در مورد این رنگ حساس هستید، ممکن است از دیدن قرمز (به معنای واقعی کلمه) در خانه خود بیش از حد پرشور شوید. قرمز می تواند به همه جا برود؛ از شادی و خوشحالی به عصبانی و پرخاشگری.

این چیزی است که شما باید هنگام استفاده از رنگ قرمز در یک اتاق، به خاطر داشته باشید. چه موقع بیش از حد استفاده شده است و چه هنگام که یه مقدار کافی نیست.

بسیاری از ما هر روز از سر تا پا قرمز نمی پوشیم، پس چرا این کار را با دیوارهایمان کنیم؟ در نظر بگیرید چگونه قرمز می پوشید و همان طریق موجودی کمد لباس خود را برای اتاق خود پیاده کنید.

رینی (Raney) و شریک طراحش،جیمز ریچاردسون (Jaymes Richardson) ، اغلب از قرمز به عنوان رنگ زمینه در طرح های داخلی خود استفاده می کنند؛ در همه چیز، از روشنایی و شمع تا بالش ها و دیوارها. هنگامی که شما زمینه و طیف رنگی قرمز دارید، توجه و دقت را به چیزهای دیگری که ممکن است حتی به وجود آنها در اتاق توجه ندارید، می کشاند. ریچاردسون می گوید: "کلیت این ایده فریفتن، جلب کردن و دعوت شما بدون چماق زدن برسرتان و کشاندن تان به داخل است(!)"
اگر شما یک پیراهن قرمز مورد علاقه داشته و یا اغلب با یک دستبند یا بازوبند قرمز همراه خود دارید، سعی کنید یک قطعه از آثار هنری قرمز رنگ به فضای خود اضافه کنید. 

نقاشی کردن درب خانه به رنگ قرمز براق می تواند جذابیتی چشم نواز وشخصیت به ورودی یک خانه اضافه کند.

هنگامیکه در نظر بگیرید چه سایه ای از رنگ قرمز استفاده شود، به سبک تزئین و دکوراسیون خود و معماری خانه تان نگاه کنید. قرمز رنگی است که همانند سایه خود، نیاز دارد به خوبی در مورد آنها تفکر کرد.

سبک خود را انتخاب کنید تا رنگ قرمز مناسب را پیدا کنید

طراحی معاصر، عناصر خنثی را با رنگ های جسورانه و برجسته، اغلب قرمز، متحد می کند.
بر روی درب: پررنگ، رنگ قرمز روشن
در داخل: سایه های قرمز روشن روی بالش، فرش و قالیچه

طراحی مدرن از همه نوع رنگ قرمز، از رنگ های اولیه تا سایه های کلاسیک با ته رنگ های کبود و یا قهوه ای، بهره می برد.
بر روی درب: هر نوع قرمزی که دوست دارید و بیانگر یک حالتی است.
در داخل: تزریق قرمز به درون یک نقاشی و یا قطعه ای هنری در نظر بگیرید.

طراحی سنتی، از قرمزهای اولیه دور بوده و به جای آن درگیر رنگ های کبود یا سیاه می شود.
بر روی درب: قرمز عمیق و غنی 
در داخل: از فرش های شرقی که با رنگ های قرمز تیره تر تزریق شده اند، استفاده کنید.

طراحی انتقالی متکی بر یک پالت خنثی، یک بوم مناسب برای قرمز جسورانه و انفجاری است.
بر روی درب: این رنگ قرمز را با تصاویر و رنگ هایی که در داخل خانه استفاده می کنید، تطبیق دهید؛ یا از درب قرمز به طور کامل بگذرید و استفاده نکنید تا یک تم و زمینه ی خنثی تر داشته باشید.
در داخل: یک رویکرد نرم تر و غیر مستقیم تر، مثل یک چراغ قرمز رنگ و یا تکه ای هنری، را انتخاب کنید.

تنها مقدار کمی از رنگ های اشباع شده نیاز است تا انرژی را به خانه شما بیاورد.

طراح این اتاق نشیمن با روح، صندلی ها و مبلمان قرمز رنگ متناسب و با رنگ طرح اضافه کرده است. اگر شما هم میخواهید انقدر جسورانه عمل کنید و برجسته باشید، مطمئن شوید که فضای تان می تواند آن را اداره کند. سقف بلند، یک رنگ دیوار صامت و مقدار زیادی نور طبیعی به ملایم کردن رنگ برجسته، کمک می کند.

از آنجا که قرمز یک رنگ گرم است، نقاشی کردن تمام آشپزخانه خود به رنگ قرمز یک راه مطمئن و نتیجه بخش برای زیاد کردن حرارت است. اما این جایی است که خویشتن داری نیاز است.

این آشپزخانه در اصل به رنگ لوستر نقاشی شده بود، اما برای حفظ آشپزخانه روشن تر و براق تر،  تیم طراحی آن را با سبز موج دار و سفید دوباره نقشی کردند. حالا شاخ گوزن قرمز رنگ در برابر پس زمینه ای تمیز ایستاده و رنگ آن در سراسر آشپزخانه پوشانده نمی شود. شاخ گوزن قرمز، سبک شما و مورد علاقه تان نیست؟ سعی کنید از یک آویز قرمز مایل به زرد یا لامپ با سایه های قرمز استفاده کنید.

استفاده از رنگ قرمز در مناطق یک اتاق، به جای کل اتاق، کمک می کند تا فضاها بدون پایمال شدن، تعریف شوند.

سطحی از فرش، به خصوص شرقی، یک راه بسیار عالی برای داخل آوردن این رنگ، بدون در نظر گرفتن دکورتان است. طراح این اتاق از یک فرش به مساحت اتاق استفاده کرده تا رنگ غنی و پادشاهی را به این فضای زندگی تک رنگ بیاورد. همچنین رنگ را در سراسر اتاق با چند لوازم جانبی بخوبی چیده و منظم کرده است.

منبع: hgtv

 

ابزار و طراحی دکوراسیونرنگ بندیرنگ قرمز
فضاها برحسب کاربردمسکونی
برچسب ها: 
دکوراسیون
رنگ قرمز

درباره نویسنده

نويسنده:M0hAmAd aLi
مدیر گروه تحریریه سایت دکوملک

افزودن دیدگاه جدید