ثبت رایگان کسب و کار

ویژگی های یک رستوران موفق کدامند؟

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

رستوران داری شغلی پر از فراز و نشیب و سختی است برای موفقیت در این حرفه می بایست قوانین بسیاری را که رعایت کرد و راه های بسیاری را رفت که به موفقیت منتهی می شوند. در این نوشته به صورت مختصر برخی از کارهایی را که برای موفقیت در رستورن داری لازم است انجام دهید را شرح می دهیم.

بیشتر بخوانید: قیمت تجهیزات رستورانی

منحصر به فرد باشید
در اینکه مردم جذب چیزهای منحصر به فرد می شوند جای هیچ شکی نیست. معمولا رستوران هایی که غذای مخصوصی دارند و در هیچ کجای دیگر نظیرش نیست زود مشهور می شوند برای نمونه میتوان به اکبرجوجه اشاره کرد که در ظرف چند سال توانست شعبه های بسیاری در چند استان دایر کند.

وقتی منحصر به فرد باشید مشتری ها خودشان دست به کار می شوند و کسب و کار و خدماتتان را به دوستان و آشنایان معرفی می کنند.

رستوران موفق

منوی ساده و با کیفیت
واقعیت ها همیشه تلخ هستند و اگربخواهید که همه مشتری ها را راضی نگه دارید احتمالا شکست را نیز تجربه خواهید کرد. هر فرد که به رستوران میاید سلیقه ای دارد و روزانه صدها مشتری خواهید داشت. اینکه بخواهید همه را راضی نگه دارید چیزی جز ضرر عایدتان نمی شود.

بهتر است منوی خود را ساده بیارایید و بیش از ۱۲ نوع غذا نداشته باشید تا هم کار خودتان راحت شود و هم مشتری گیج نشود. چند نوع غذای گوشت دار و چند نوع غذای گیاهخواری برای داشتن یک منوی ساده و خوب عالیست.

موقعیت و پارکینگ
اینکه رستوران شما در کدام بخش شهر باشد و پارکینگ هم داشته باشد بسیار مهم است. رستوران هایی که در مرکز شهر هستند اگر به اندازه کافی فضای پارک نداشته باشند بخش بزرگی از مشتریان را از دست خواهند داد. معمولا کسانی که اهل رستوران و پول خرج کردن هستند بدون ماشین شخصی رستوران نمیروند.

رفتار کارکنان رستوران
آنچه که به جز طعم غذا به یاد مشتری می ماند رفتاری است که با او صورت می گیرد. کارکنان رستوران باید بسیار مودب باشند و با مشتری در نهایت احترام برخورد کنند. نحوه برخورد کلاس کاری رستوران را نشان می دهد. اینکه تا چه حد مشتری مهم است و به مشکلات و شکایات رسیدگی میشود همگی از نوع برخورد مشخص می شوند.

غذای رستورانی

فضای رستوران
غذا خوردن در محیطی آرام، تمیز و دنج بیشتر لذت بخش خواهد بود تا یک محیط که سر وصدا هست و میزها آنقدر نزدیکند که کاملا به میز بغلی اشراف دارند.
میز٬ صندلی و چیزهای جالب بر روی دیوار چیزهای هست که اکثر مردم نیاز دارند. دکور مناسب رستوران و دیوارهای آن با تابلوهای نقاشی شیک می تواند رنگ و روی خوبی به رستوران تان بخشد. برای این منظور میتوانید از وب سایتهای فروش تابلو نقاشی همچون تابلو مکث برای خرید راحت تر و ارزان تر با گستره انتخاب بیشتر اقدام کنید.

برچسب ها: 
رستوران
رستوران داری
مدیریت رستوران

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید