ثبت رایگان کسب و کار

همه چیز در رابطه با کفپوش سرامیکی: انتخاب بهترین نوع

شما اینجا هستید

نویسنده: 
zahra.gh

متخصصان کفپوش بهترین گزینه های سرامیکی کف را به اشتراک گذاشته اند تا با نیازهای هر اتاقی متناسب باشند. در این مقاله، مطالبی ناب از انواع کفپوش های سرامیکی بدست خواهید آورد.

سرامیک مقاوم به لکه

سرامیک همیشه گزینه محبوب تری نسبت به سنگ طبیعی (برای آشپزخانه) بوده است. چرا که آب در آن نفوذ نمی کند. در خصوص رنگ و سبک، طراحان دکوراسیون به کابینت ها روی اپن یا کانتر اشاره می کنند: "بدنبال یک سرامیک با زمینه خنثی بدون تنوع رنگ زیاد باشید تا همه وسایل موجود در فضا را با هم پیوند دهد". برای اطمینان، رنگ یک یا دو سطح تیره تر از چیزی که می خواهید انتخاب کنید. این رنگ ها لکه های اجتناب ناپذیر را بهتر پنهان می کنند.

همه چیز در رابطه با کفپوش سرامیکی: انتخاب بهترین نوع

بیشتر بخوانید: چگونه به طور مناسب کف چوبی را تمیز کنیم؟

سرامیک با دوام با نمای سنگ

اتاق لباسشویی (رختشویخانه) و آشپزخانه بسیار پر رفت و آمد خواهند بود. بنابراین شما به کفپوش مستحکم نیاز دارید. ولی صاحبخانه ها می خواهند در این محیط ها، سبک های روستیک ایجاد کنند. راه حل، سرامیک با نمای سنگ است که تقریبا غیر قابل تشخیص از سنگ طبیعی است. همچنین این نوع سنگ ها به رطوبت مقاوم هستند. با توجه به لرزش ماشین لباسشویی و خشک کن، توجه و مراقبت بیشتر باید در آماده سازی و نصب این سرامیک ها لحاظ شود.

همه چیز در رابطه با کفپوش سرامیکی: انتخاب بهترین نوع

کاشی های کوچک موزائیکی

اتاق کوچک نیاز به استفاده از کاشی های کوچک دارد. موزائیک ها در حمام بسیار مورد توجه هستند. کاشی های یک اینچی و کوچکتر در اتاق کوچکتر بسیار راحت تر از اتاق بزرگ نصب می شوند. علاوه بر ظاهر جذاب، موزائیک ها یک گزینه کاربردی در حمام های پر رطوبت هستند چرا که مدل های کوچکتر یعنی بندکشی با ردیف های بیشتر و طویل تر.

همه چیز در رابطه با کفپوش سرامیکی: انتخاب بهترین نوع

حتما بخوانید: کفپوش هایی سه بعدی که واقعی به نظر می رسند!

کاشی وینیل

وزن اضافی کفپوش کاشی می تواند یک موضوع ساختاری در برخی بخش های خانه باشد. ولی در زیر زمین قطعا اینگونه نخواهد بود. چرا که زیر ساخت های پایدارتر در کل سازه دارد. این امر باعث می شود که صاحبخانه ها در انتخاب کاشی های بزرگ و سنگین که در جاهای دیگر مناسب نخواهند بود، آزادی داشته باشند.

همه چیز در رابطه با کفپوش سرامیکی: انتخاب بهترین نوع

برای زمین هایی که دوبل هستند، کاشی سرامیکی شبیه چوب توصیه می شود. این کار ظاهر راحتی را در شما القا می کند ولی با سرامیک مقاوم به رطوبت و بسیار با دوام. یک سال صبر کنید و بعد کاشی زیر زمین را نصب کنید تا خانه کاملا نشست کرده باشد.

بیشتر بدانید: دانستنی های فوق العاده برای انتخاب کفپوش

کاشی بسیار بزرگ تراورتن (سنگ آهک سفید بزرگ)

کاشی اگرچه برای اتاق خواب در طبقه های بالا بخاطر سنگینی و ایجاد سر و صدا و نیز بدلیل اینکه طبقه همکف ناپایدار است مرسوم نیست، اما گزینه خوبی برای خانه های جنوب غرب با هوای گرم است. در سرتاسر جنوب غرب، کفپوش های زیبای تراورتن یا سنگ طبیعی در کل خانه مشاهده می کنید، از جمله در اتاق خواب ها. سنگ طبیعی، زیر پا حس سردتری ایجاد می کند. در شرایط آب و هوایی که در برخی فصول سرما را تجربه می کنند، سنگ با گرمای تشعشعی بسیار عالی عمل می کند. چرا که بهتر از چوب، گرما را حفظ و پخش می کند.

همه چیز در رابطه با کفپوش سرامیکی: انتخاب بهترین نوع

مطلب پیشنهادی: سنگ های آنتیک و القاء حس زیبایی

سرامیک شبیه سنگ

سنگ فرش هرگز با شربت لکه نمی شود. پیشنهاد می شود از سنگ طبیعی چشم پوشی کرده و بجای آن از سرامیک شبیه سنگ استفاده کنید. شما همه شادابی یک سرداب عصر قدیم را با سرامیک ارزان و مقاوم به رطوبت با پوشش محکم بدست می آورید. اگر خانه نوساز باشد، قبل از نصب سرامیک، باید صبر کرد تا بتن بطور کامل سخت شود.

همه چیز در رابطه با کفپوش سرامیکی: انتخاب بهترین نوع

پیشنهاد ویژه: تسخیر سبک جذاب جهانی و قدیمی سنگ های آنتیک برای کف

سرامیک های سنگ طبیعی

از آنجا که سنگ طبیعی از طبیعت بدست می آید، می تواند در برابر عناصر مقاوم باشد. این باعث می شود سنگ طبیعی گزینه خوبی برای کفپوش بیرون مانند پیاده رو، آشپزخانه بیرون از خانه یا اطراف استخر، باشد. در حالیکه تقریبا هر سنگ طبیعی در مقابل عناصر مقاوم است، تخته یا ورقه سنگ اغلب نسبت به گزینه های دیگر مانند تراورتن، یا سنگ مرمر ترجیح داده می شود.

همه چیز در رابطه با کفپوش سرامیکی: انتخاب بهترین نوع

این موضوع بخاطر بافت آن است که لغزندگی کمتری دارد. اگرچه سنگ در دماهای بسیار بالا سالم باقی می ماند، دوغاب این توانایی را ندارد. افرادی که در شرایط آب و هوایی سرد زندگی می کنند باید بجای ملات معمولی از سیمان یا سنگ ریزه خشک استفاده کنند.

بیشتر مطالعه کنید: انتخاب اصولی کاشی دکوراسیون با پاسخ به این سوالات ضروری

سنگ مقاوم به لغزندگی

ورودی خانه ها بیشتر از هر اتاقی در معرض دماهای بسیار بالا یا پایین هستند. بنابراین بیشترین کاربرد را داشته و سرامیک های بادوام جایگزین چوب، وینیل و فرش شده است. گزینه های طبیعی مانند تخته یا ورقه سنگ پیشنهاد می شوند. تخته سنگ انواع رنگ های طبیعی داشته و اثر رطوبت را نشان نمی دهد. بویژه اگر با خطوط تیره تر دوغاب همراه شود. همچنین سطح آن دارای بافت است و خطر سر خوردن و زمین خوردن را کاهش می دهد.

همه چیز در رابطه با کفپوش سرامیکی: انتخاب بهترین نوع

لطفا مطالعه نمایید: انتخاب کاشی حمام برای ایجاد یک طرح سنتی

در این مقاله نکاتی در مورد سرامیک ها و سنگ های کفپوش مورد بررسی قرار گرفتند. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه ها عنوان نمائید.

 

منبع: hgtv | گروه تحریریه دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونسنگ های دکوراسیون
فضاهای داخلیکف
برچسب ها: 
کفپوش
کفپوش سرامیکی
کفپوش سنگی

درباره نویسنده

نويسنده:zahra.gh
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید