ثبت رایگان کسب و کار

نکته های مهم آشپزی را از جیمز مارتین بشنوید

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

اگر مدرن ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی را هم داشته باشید ولی یک سر آشپز با تجربه نداشته باشید هیچ موفقیتی در جذب مشتری نخواهید داشت.

آشپزی کردن یکی از کارهایی است که هر کسی از عهده آن بر نمی آید. نکات یک آشپزی بی نقص را فقط یک سر آشپز با تجربه می داند و بس! جالب است بدانید این نکات که باعث می شود طعم غذا تغییر کند همگی در موارد ظریف و گوچکی خلاصه می شوند که کمتر تصورش می رود در طبخ غذا تاثیر گذار باشند.

در ادامه چند نکته را که جیمز مارتین سر آشپز معروف بریتانیایی به آشپز ها توصیه می کند را خواهید خواند.

آب اضافی سبزیجات را بگیرید: معمولا پس از شستن سبزی جات مقداری آب همراه آنها خواهد ماند و اگر در همین حال که سبزی ها خیس اند در تابه داغ ریخته شوند بخار تولید می کنند که به جای سرخ شدن و براق بودن سبزیجات آب پز و له می شوند. علاوه بر این زمانی که سبزیجات خیس با روغن داغ تماس پیدا کنند باعث پاشیدن روغن به بیرون از ظرف می شود. پس تا می توانید سبزیجات را پس از شست و شو خشک کنید.

مدت زمان مرینیت «طعم دار» کردن گوشت و سبزیجات: یک الی دو ساعت برای طعم دار کردن ماهی و میگو زمان لازم است. در صورتی که چاشنی مرینیت بسیار اسیدی یا ترش باشد بهتر است 20 دقیقه بیشتر گوشت در این وضعیت نباشد. همچنین در مورد سبزی جات 30 دقیقه الی یک ساعت زمان برای مزه دار کردن کافی است اما گوشت قرمز و مرغ را زمان طولانی تری در چاشنی ها بخوابانید.

سیر را زود اضافه نکنید: معمولا سیر در یک دقیقه برشته می شود بنابر این بهتر است افزودن سیر در آخرین مراحل آشپزی باشد.

گوشت را بلافاصله پس از پخت برش ندهید: زمانی که گوشت داغ است و تازه پخته شده اگر آنرا برش دهید آب داخل گوش خواهد ریخت بگذارید تا کمی سرد تر شود و آب به گوشت جذب شود سپس برش دهید تا مزه آن حفظ شود.

برچسب ها: 
آشپزی
سرآشپز
نکات آشپزی

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید