ثبت رایگان کسب و کار

نکات مورد توجه زمان خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

برای راه اندازی رستوران یا آشپزخانه بزرگ نیاز است تا یک سری وسایل که به تجهیزات آشپزخانه صنعتی معروفند تهیه شود. در زمان خرید یا اجاره این وسایل دقت داشته باشید که جنس این وسایل خیلی مهم است.

از آنجایی که لوازم آشپزخانه دائما با آب و آتش سرو کار دارند بیشتر از هر چیز دیگری در معرض زنگ زدگی هستند. از این رو بهتر است جنس آنها فولاد زد زنگ «استنلس استیل» باشد.

طول عمر زیاد و سهولت در تمیزی از مهمترین مواردی است که میتوان در خصوص این نوع فلز عنوان کرد. در ادامه دلایلی برای استفاده تجهیزات آشپزخانه از جنس استنلس استیل می آوریم.

سهولت در نظافت

از آنجایی که نظافت و بهداشت مهمترین عامل در یک رستوران یا آشپزخانه است پس بهتر است تجهیزات آشپزخانه از جنسی باشند که به سادگی تمیز شوند. فولاد زد زنگ خاک جذب نمی کند و از این رو با یک پارچه نمناک هم به سرعت تمیز می شوند. در امر شست و شو نیز بسیار سریع چربی ها از این وسایل جدا می شوند.

طول عمر زیاد

بدون شک هیچ کس دوست ندارد تجهیزاتی را که به تازگی خریده بر اثر ضربه یا زنگ زدگی خراب شود و دور بیاندازد. اگرچه قیمت فولاد زدزنگ بالاتر است اما در عوض طول عمر طولانی و مقاومت در برابر زنگ زدگی و ضربه آنرا به گزینه ای عالی برای خرید بدل کرده است. هر زمان که اقدام به تمیز کردن آن کنید بدون شک مثل روز اول خواهد درخشید و از خط و خش یا لک بر روی بدنه آن خبری نیست.

عدم اثر بر طعم غذا

هیچ کس دوست ندارد مشتری از طعم غذا شکایت داشته باشد. از آنجایی که استنلس استیل هیچگونه اثری بر طعم غذا ندارد بدون هیچ نگرانی میتوان از این نوع تجهیزات استفاده کرد. برخی از فلز ها به ادویه ها واکنش نشان میدهند و طعمشان را کمی تغییر می دهند اما فولاد زد زنگ چنین نیست!

مقاومت در برابر گرما

بسیاری از مواد در دماهای بالا رنگ و لعابشان میرود یا اینکه پوسته و ترک می شوند باید گفت دما هر چقدر هم بالا رود در فولاد زد زنگ اثر گذار نیست.

فضاهای داخلیآشپزخانه
برچسب ها: 
آشپزخانه صنعتی
تجهیزات آشپزخانه
فولاد زد زنگ

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید