ثبت رایگان کسب و کار

نکات مفید زمان طراحی داخلی رستوران

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

رستوران یکی از کسب و کارهایی است که بودجه زیادی برای راه اندازی لازم دارد. با در نظر گرفتن قیمت تجهیزات رستورانی، هزینه دکوراسیون، تجهیزات پذیرایی، تبلیغات و دستمزد پرسنل خواهید دید که چه سرمایه هنگفتی برای راه اندازی یک رستوران مدرن و شیک لازم است.

ایجاد احساس راحتی و ایجاد رضایت مشتری اصلی ترین هدف هرر رستوران دار است. از این رو نکات مهمی وجود دارند که زمان طراحی رستوران باید مدنظر قرار گیرند.

تعادل ظرفیت صندلی: چیدمان صندلی ها در رستوران باید به نحوی باشد که علاوه حداکثر بودن تعداد آنها، نوع چینش صندلی ها سبب شلوغ نشان داده شدن رستوران نباشد و افرادی که در رستوران هستند حس آرامش و دنج بودن فضا را داشته باشند. برای دستیابی به این امر در صورت نیاز می توان تقسیم بندی هایی مانند پارتیشن های چوبی، گیاهان بلند و … بین قسمت های مختلف غذا خوری ایجاد کرد.

طراحی داخلی رستوران

گرمایش ،سرمایش و تهویه رستوران: گرمایش و سرمایش در رستوران بسیار مهم است زیرا رستوران موظف است آسایش مشتریان را فراهم کند. و نکته بسیار مهم دیگر این است که آشپزخانه های رستوران تهویه مناسب داشته باشند و گرما و بوی غذا و دود را تا حد امکان به بیرون انتقال دهند.

نور پردازی: در طراحی داخلی رستوران اصول نور پردازی باید به صورت کاملا حرفه ای رعایت شود زیرا محیط کم نور سبب ایجاد حس خستگی و بی حو صلگی در مشتریان می شود و بالعکس نور مطلوب و کافی فضایی مهیج و شادتری را به وجود می آورد و این امر سبب بیشتر شدن اشتهای مشتریان می گردد.

تاثیر رنگ: رنگ های به کار رفته در رستوران بر روی اشتها، میزان سرعت غذا خوردن و ایجاد احساس دعوت کنندگی تاثیر بسزایی دارد برای نمونه رنگ های گرم همچون قرمز, زرد, نا رنجی, رنگ های تحریک کننده و اشتها آورند و استفاده از رنگ هاي خنثی مانند توسی، مشکی یا سفید و قهوه اي در طراحی داخلی رستوران باعث ایجاد نگرشی مثبت در افراد می شود.

تاثیر موسیقی: استفاده از موسیقی ملایم در هنگام صرف غذا باعث بالا رفتن اشتهای مشتریان می شود واستفاده از موزیک نامناسب باعث می شود که مشتری به سرعت غذایش را تمام کند و مدت زمان زیادی را در رستوران نگذراند .موسیقی های تند سرعت غذا خوردن مشتریان در رستوران را بالا می برد و در واقع بهترین موسیقى برای صرف غذا در رستوران موسیقی آرام ، گوش نواز و کلاسیک می باشد.

 

فضاهای داخلی
برچسب ها: 
دکوراسیون داخلی
رستوران
طراحی داخلی

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید