ثبت رایگان کسب و کار

نکات طراحی دکوراسیون اتاق خواب یک دختر

شما اینجا هستید

نویسنده: 
Negin.Fealegari

دختر های جوان اتاق خوابی می خواهند که فضای شخصی آنها بوده و حس گرما و سازگاری به آنها بدهد. یک اتاق خواب که برای یک نوزاد طراحی دکوراسیون شده بزودی نامتناسب می شود. طرحی که برای یک نوجوان باشد هم نمی تواند برای یک جوان مناسب باشد. به چیزهایی که دختران جوان به آنها علاقه دارند توجه کنید. ولی مراقب باشید که خیلی زیاد به یک جنبه نپردازید. کودکان بطور عجیبی دمدمی هستند، دنبال طرحی با یک زمینه اصلی نباشید.

نکات طراحی دکوراسیون اتاق خواب یک دختر

دختر جوانی که ماه ها با اسب ها سر و کار داشته، بزودی حس خواهد کرد که این اسب ها قدیمی شده اند. هر دختری با دختران دیگر تفاوت دارد، بنابراین مهم است که یک حس منحصر بفرد در اتاق خواب ایجاد کنید، تا احساس دختر شما خاص شود.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون های رمانتیک و آرامش بخش اتاق خواب برای دختر نوجوان

برای آینده دکوراسیون کنید

نکات طراحی دکوراسیون اتاق خواب یک دختر

مهم است که فقط به سن الان دختر توجه نداشته باشید. اتاق خوابی که به سرعت قدیمی شود یعنی زودتر از آنچه باید کسل خواهید شد. وجود بخش هایی در دکوراسیون که کمی قدیمی تر هستند یا بیشتر پیچیده اند، باعث می شود اتاق در چند سال آتی لذت بخش باشند. اگر سن کودک شما مناسب است می توان خودش را در طراحی اتاق دخالت داد.

ذخیره سازی

شلوغی مشکل اصلی فضای شخصی جوان است و حتی با ملاحظه ترین آنها به فکر مرتب کردن اتاق خود نخواهد افتاد مگر آنکه از وی خواسته شود. اسباب بازی، بازی ها، لباس ها و کتاب ها معمولا روی زمین هستند. یک فضای اختصاصی برای هر یک از اینها در نظر بگیرید، تا کودک بفهمد هر کدام را باید در کجا قرار دهد.

حتما بخوانید: ایده های الهام بخش طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترهای دو قلو

نکات طراحی دکوراسیون اتاق خواب یک دختر

اگر یک جالباسی می خرید، مدل قفسه دار آن را بخرید تا کفش ها هم جای خود را داشته باشند. تختی بخرید که زیر آن جا داشته باشد. پاتختی های کشودار گزینه خوبی خواهند بود. تختخواب های مسافرتی که فقط ذخیره سازی یا یک فضای میز مانند دارند، حتی در کوچکترین اتاق خواب ها، بیشترین استفاده را از فضای موجود کرده اند.

حتما بخوانید: چیدمان اتاق خواب نوجوانان

زمان شب

نکات طراحی دکوراسیون اتاق خواب یک دختر

ایجاد فضایی که دختر جوان در آن بازی کند یک مساله است. به یاد داشته باشید که باید محیطی برای او ایجاد کنید که برای خوابش راحت باشد. سقف اتاق را مانند آسمان شب با آبی تیره و ستاره رنگ آمیزی کنید. همچنین پرده هایی انتخاب کنید که همین اثر را داشته باشند. چرا که این اثر در طول روز وجود ندارد. یک ایده خوب دیگر، کنترل نور اتاق است. نصب یک کنترل کننده میزان نور، بر روی لامپ اصلی به این کار کمک می کند. نوری که چشم را می زند را می توان کم کرد. لوستر برای اتاق دختر حس برق زدن جالبی ایجاد خواهد کرد.

بیشتر بدانید: اسرار و روانشناسی رنگ آبی

طرح های رنگی

نکات طراحی دکوراسیون اتاق خواب یک دختر

گل و رنگ های صورتی می توانند در اتاق غلبه کننده باشند، مگر اینکه مقداری کمی صورتی استفاده شوند. بردن صورتی هیچ مشکلی ندارد، بویژه در مقابل رنگ سفید و کرمی. هرچند به استفاده از رنگ های دیگر هم باید توجه داشت چرا که دختر جوان احساس می کند بزرگتر از آن است که همه چیزش صورتی باشد. سبز و قهوه ای، رنگ های بی اثری از نظر جنسیت هستند ولی چرا آبی کم رنگ را بکار نبریم؟

پیشنهاد ویژه: رنگ های اتاق خواب و اثرات آن بر رفتار و محیط در اتاق

نکات طراحی دکوراسیون اتاق خواب یک دختر

محیط بازی

اگر اتاق دختر شما شکل و اندازه ای ندارد که در آن فضای بازی مشخص باشد، استفاده از یک فرش به این کار کمک خواهد کرد. رو فرشی که بتوان آن را در ماشین لباسشویی شست، در یک گوشه اتاق باعث می شود کودک در این بخش خاص بازی کند. اگر فرش خراب هم شود (مثلا رنگ بریزد) می توان راحت، آن را جایگزین کرد، بدون آنکه نیاز به تعویض قالی باشد.

نکات طراحی دکوراسیون اتاق خواب یک دختر

پیشنهاد ویژه: دکوراسیون اتاق خواب پسران نوجوان که عاشقشان هستیم

در این مقاله نکته هایی برای طراحی دکوراسیون اتاق دختران جوان و کودک شما، مورد بررسی قرار گرفتند. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه ها عنوان نمائید.

 

منبع: homedit | گروه تحریریه دکوملک

فضاها برحسب کاربردمسکونی
فضاهای داخلیاتاق خواباتاق نوجوان
برچسب ها: 
اتاق خواب
اتاق خواب دخترانه
دختران جوان

درباره نویسنده

نويسنده:Negin.Fealegari
عضو و نویسنده گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید