ثبت رایگان کسب و کار

نکات بازسازی و دکوراسیون داخلی خانه های قدیمی

شما اینجا هستید

نویسنده: 
elahe

بازسازی خانه های قدیمی یکی از راه های عالی برای داشتن یک زندگی مدرن و امروزی است. طراحی و دکوراسیون داخلی فقط درباره ایجاد خانه ای که جدید و امروزی به نظر برسد نیست. بلکه در مورد حفظ گذشته و احترام به شخصیت خانه های قدیمی تر هم می باشد. اگر خانه ای با شخصیتی قدیمی یا یک آپارتمان با شادی خاص و تزئین شده دارید، موضوعاتی که در این مقاله اشاره شده و نیاز به رسیدگی دارند تا بهترین گذشته، حال و آینده را در خانه خود داشته باشید، را می توانید به کار گیرید.

نکات بازسازی و دکوراسیون داخلی خانه های قدیمی

چطور به خانه های قدیمی چیزی اضافه کنیم؟

1- دیوارها، سقف و چارچوب ها را با یک رنگ، نقاشی کنید تا ناهمواری ها را بپوشانید.

معمولا یکی از اولین ویژگی هایی که شما را عاشق یک خانه قدیمی می کند، قالب های زیبا، چارچوب و درب هایی است که در یک دوره زمانی دیگر ساخته شده و سطح آنها براقی و شخصیتی خاص در خود دارد. یک پوشش رنگی ساده اولین گام برای حفظ و برجسته سازی این جزئیات است. معمولا دیوارها، قاب ها و سقف را با یک رنگ نقاشی می کنند ولی با کمی براقی بیشتر برای چارچوب تا جلب توجه کند.

نکات بازسازی و دکوراسیون داخلی خانه های قدیمی

بیشتر بدانید: چگونه یک ترکیب رنگ زیبا و آرامش بخش برای دکوراسیون خانه خود انتخاب کنیم؟

2- اگر چارچوب ها در وضعیت خوبی به سر می برند، آنها را با یک رنگ متضاد و خنثی رنگ کنید.

اگر چارچوب موجود در شرایط خوبی است و شما می خواهید آن را به نمایش بگذارید، یک رنگ متضاد خنثی یا نزدیک به خنثی (مانند خاکستریِ سبز- آبی)، در حالیکه با انجام این کار در تمامی اتاق های خانه، یکپارچگی حفظ خواهد شد، باعث برجسته شدن آن می شود. استفاده از یک رنگ برای سقف، نمای خانه را یکپارچه کرده و یک زیبایی معماری ایجاد می کند.

نکات بازسازی و دکوراسیون داخلی خانه های قدیمی

3- قدر شیشه کاری ها را بدانید.

اگر به اندازه ای شانس داشته اید که پنجره های زیبا با شیشه کاری داشته باشید، دیوارهای سفید ساده باعث می شود این پنجره ها مانند یک کار هنری رنگی بنظر برسد.

نکات بازسازی و دکوراسیون داخلی خانه های قدیمی

بخوانید: دکوراسیون پنجره با سبک ها و پارچه های رنگارنگ پرده

4- از رنگ های داخل پنجره استفاده کنید تا چارچوب در معرض دید قرار بگیرد

رنگ های داخل پنجره، در مقابل پرده های آویزان، یک راه عالی برای در معرض دید قرار دادن چارچوب است. همچنین یک حالت مدرن ایجاد می کند. در حالیکه ظاهری به روز را حفظ کرده و یکپارچگی فضای اصلی را از بین نمی برد.

نکات بازسازی و دکوراسیون داخلی خانه های قدیمی

5- با استفاده از پرده، پنجره های نا زیبا را بپوشانید

خانه های قدیمی معمولا پنجره های تزئینی در مکان های غیر معمول دارند. ولی یک پرده که کل دیوار را بپوشاند می تواند، بدون آنکه بطور کامل پنجره ها حذف شوند و کل نور مسدود شود، راهی عالی برای پوشاندن نمای این اتاق به شکلی ماهرانه باشد. توجه داشته باشید اگر چه پنجره باریک و در ارتفاع بالا است، گوشه های اتاق صاف و یکدست بنظر می رسند.

نکات بازسازی و دکوراسیون داخلی خانه های قدیمی

بیشتر بخوانید: چگونه پرده مناسبی را برای پنجره انتخاب کنیم؟

6- از قفسه بندی جادار استفاده کنید

قفسه های باز و جادار، بدون آنکه معماری کلی از بین رفته یا توسط طاقچه یا قفسه های کتاب بزرگ پوشانده شده باشد، یک راه مدرن برای ایجاد فضای ذخیره سازی اضافی برای وسایل قابل جمع شدن، مثل کتاب ها و سبدها و خرت و پرت ها خواهد بود. علاوه بر این، این قفسه ها مانند یک گالری بنظر می رسند که با خانه های قدیمی متناسب هستند؛ اگرچه مدرن به نظر می رسند.

نکات بازسازی و دکوراسیون داخلی خانه های قدیمی

7- وسایل ساده و معاصر بکار ببرید

در کل، وسایل ساده مدرن یا معاصر، ابزار خوبی برای ایجاد حس مدرن بودن در زندگی در یک خانه قدیمی هستند. بدون آنکه بنظر برسد این دو سبک با هم در حال مبارزه و علیه یکدیگر هستند. بدنبال پارچه های غنی، خطوط صاف و رنگ های ملایم باشید.

نکات بازسازی و دکوراسیون داخلی خانه های قدیمی

مطالعه کنید: ترکیب رنگ های مدرن و ایده های دکوراسیون داخلی برای چهار فصل

8- دوره های مدرن و سنتی را با هم مخلوط کنید

داشتن چند آیتم که به گونه ای بنظر برسند که با دوره قدیمی تناسب دارند، در کنار وسایل مدرن، به جو پر بار خانه در زندگی روزمره کمک خواهد کرد. همچنین به وسایل مدرن ضروری کمک خواهند کرد (از جمله تلویزیون، کامپیوتر و کاناپه راحتی) که بیشتر با خانه تناسب داشته باشند حتی اگر برخی وسایل مدرن تر هم در خانه هستند دانش مخلوط کردن قدیمی و جدید.

حتما بخوانید: آیا می دانید سبک سنتی یا کلاسیک در دکوراسیون چگونه است؟

9- اضافه کردن وسایلی که گویا از بیرون آورده شده اند

یک راهکار دیگر استفاده از وسایلی است که از باغ الهام گرفته اند، از جمله سبدهای بافته شده، کارهای چوبی و پارچه. این حس طبیعی روستیک با خانه قدیمی تناسب خواهد داشت.

نکات بازسازی و دکوراسیون داخلی خانه های قدیمی

لطفا مطالعه کنید: وسایل چوبی روستیک برای اتاق نشیمن و خانه ای معاصر با چند جادوی روستیک

10- طرح های غیر معمول اتاق ها را به چند قسمت تقسیم کنید

خانه های قدیمی که در مناطق مناسب ساخته شده اند معمولا چند طرح غیر معمول در اتاق ها دارند، و ممکن است محیط های طولانی و باریک داشته باشند که استفاده از آن دشوار باشد. اتاق مستطیل شکل را به چند قسمت مربعی تقسیم کنید تا کاربرد بهتری پیدا کند. با استفاده از قالیچه، مناطقی را بصورت تصویری مشخص کنید و مبلمان را برای اتصال فضاهای نشیمن مختلف به یکدیگر بکار ببرید.

نکات بازسازی و دکوراسیون داخلی خانه های قدیمی

مطلب پیشنهادی: چگونه مبلمان را در یک اتاق نشیمن دراز و باریک بچینیم؟

آیا روش و راهکار دیگری برای دکوراسیون و بازسازی خانه های قدیمی دارید؟ لطفا در قسمت دیدگاه ها ایده ها و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع: forbes | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

بازسازیفضاهای داخلی
فضاهای داخلیفضای کلی منزل
برچسب ها: 
بازسازی
خانه قدیمی
دکوراسیون داخلی
سبک مدرن

درباره نویسنده

نويسنده:elahe
نویسنده و عضو گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید