ثبت رایگان کسب و کار

نکات اساسی در چیدمان میز پذیرایی

شما اینجا هستید

نویسنده: 
admin

چیدمان میز شام یا میز ناهار دارای اصولی است که باید با رعایت آنها میزی را به زیباترین شکل بچینیم. در صورتی که چند نوع کارد و چنگال و قاشق مورد احتیاج باشد، باید آنها را به ترتیب استفاده ودر هر طرف از سمتی به طرف بشقاب چید. مثلا اگر غذای اول سوپ است،باید در سمت راست بشقاب از خارج به داخل، اول قاشق سوپخوری را قرار داد، بعد از صرف سوپ آن را با بشقاب سوپخوری برداشت تا با غذای بعد، کارد و چنگال به کار برده شود.

اگر احتیاج باشد که یک یا چند لیوان برای هر نفر روی میز گذاشته شود آنها را باید در سمت راست، بالای کارد قرار داد. چنانچه بلندی لیوان ها با هم فرق داشته باشد، بهتر است آنها را به ترتیب بلندی از چپ به راست بچینید تا به آسانی بدون آنکه چیزی روی میز بریزد، بتوانید لیوان را بردارید. بشقاب کوچک نان یا دسر باید در سمت چپ بشقاب بزرگ و بالای چنگال قرار بگیرد.بشقاب مخصوص سالاد را باید در سمت چپ بشقاب قرار دهید و دستمال سفره نیز در سمت چپ قرار می گیرد.

زیبایی تزئین وسط میز غذا خوری بستگی به سلیقه شما و سایر وسایل موجود دارد. در هر حال هیچ یک از تزئینات وسط میز نباید به اندازه ای بلند باشد که افراد دور میز نتوانند یکدیگر را ببینند.برای میزهای رسمی از شمع های سفید و میزهای غیر رسمی از شمع هایی با رنگ های شاد استفاده کنید.اگر از شمعدان یا شمع سر میز غذا خوری استفاده می کنید شمع ها باید در فاصله ای بالاتر از گل ها بسوزند تا گلبرگ های گل را نسوزاند.

 

 

سبک زندگیچیدمان میز و مناسبت ها
برچسب ها: 
دکوراسیون
چیدمان میز

درباره نویسنده

نويسنده:admin

دیدگاه‌ها

تصویر فریبا
فریبا (تایید نشده)

مطلب آموزنده ای بود. نکته های خوبی برای چیدمان میز نهارخوری یاد گرفتم. دست نویسنده این مطلب دردنکنه. مچکرممممم

افزودن دیدگاه جدید