ثبت رایگان کسب و کار

نقش دکوراسیون در معرفی رستوران

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

دکوراسیون یک رستوران روی درک ما از غذایی که در آن رستوران سرو می شود تاثیر می گذارد. افرادی که به رستوران مراجعه می کنند قادر نیستند تا تجهیزات آشپزخانه صنعتی را که استفاده می کنند، ببینند از این رو از روی دکوراسیون رستوران می فهمند که کیفیت سرویس دهی رستوران چگونه است و حتی سبک غذاهای آنجا نیز قابل حدث زدن است.

تمام اجزای طراحی داخلی رستوران در رفتار و خلقیات مشتری تاثیر دارند. از پرده و رنگ سرامیک کف رستوران گرفته تا بارزترین چیزها. طراحی داخلی مناسب رستوران تا حدی زیادی نیز در رضایت مشتری از طعم غذا تاثیر گذار است. برای کسانی که می خواهند یک رستوران موفق از هر لحاظ داشته باشند واجب است که به ریز ترین نکات دقت کنند.

اهمیت دکوراسیون رستوران

دکوراسیون خوب در رستوران ها مزایای دیگری هم دارد. در یک مطالعه نشان داده شد که مشتری ها در یک محیط زیبا، کمتر به اشتباهات سرویس دهی یک باره اهمیت می دادند. اما آن ها کنترل بیشتری هم نسبت به مشکلات داشتند در مقایسه با حالت عادی و در مقابله با مشکلات اساسی سرویس دهی، نارضایتی بیشتری از خودشان نشان می دادند.

به عبارت دیگر، در یک محیط زیبا و خوشایند، انتظارات مشتری ها از سرویس دهی بالاتر از حالت عادی بود. یک محیط زیباتر و بهتر، به مشتری ها حس بهتری از پاسخگویی، قابل اعتماد بودن، اطمینان و یکدلی می داد، یعنی به درک بهتر از سرویس کمک می کرد.

انتخاب رنگ برای رستوران چیزی است که شما سال ها می توانید سر انتخاب آن بحث کنید. مطالعات نشان می دهد که به طور کلی افراد جوان رنگ های روشن و رنگهای قوی را ترجیح می دهند. اما بزرگسالان بیشتر اوقات ترجیح می دهند تا غذایشان را در فضایی میل کنند که رنگ های ضعیف و رنگ هایی که ترجیحا خیلی به چشم نیایند داشته باشد.

از دیگر عوامل مهم در طراحی دکوراسیون رستوران نورپردازی است. خوردن غذا در فضایی که نور کم دارد مصرف غذا را کاهش می دهد در صورتی که فضایی که نورپردازی قوی و پرنوری دارد باعث می شود تا مشتریان بیشتر شوند و مصرف غذا و انرژی خود مشتریان بالاتر برود. این دقیقا کاریست که معمولا رستوران های فست فود انجام می دهند. البته توجه داشته باشید که این موارد مخصوص رستوران ها هستند و برای کافه ها و جاهای دنج کاربرد ندارند.

تحقیقات جالبی درباره تاثیرات موسیقی بر روی رفتار مشتریان رستوران نشان می دهد هرچه موسیقی «سریعتر» باشد. سرعت غذا خوردن بالاتر است. و همین امر باعث می شود تا مشتریان زمان کمتری را در رستوران سپری کنند. این دقیقا کاری است که فست فودها انجام می دهند. گرچه جدیدترین تحقیقات نیز نشان می دهد اگر مشتریان از موسیقی لذت ببرند در رستوران پول بیشتری برای خودنی و نوشیدنی صرف می کنند.

برچسب ها: 
تجهیزات رستوران
جذب مشتری رستوران
دکوراسیون رستوران

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید