ثبت رایگان کسب و کار

مکان های شلوغ در خانه که مهمان ها آنجا را می بینند ولی شما نمی بینید

شما اینجا هستید

نویسنده: 
Negin.Fealegari

آیا مکان های شلوغ و کثیفی ها را در خانه خود نمی بینید؟ قضاوت کردن در مورد خانه یک نفر دیگر خیلی ساده است. کثیفی های روی کفپوش، تار عنکبوت های گوشه های خانه و گرد و خاک روی پنکه را براحتی می بینیم. شما چه حدسی می زنید؟ احتمالا بخش های کثیفی در خانه خود دارید که دوستانتان متوجه آن خواهند شد ولی شما آن را نمی بینید.

به همین دلیل ما از یک معلم خانگی تقاضا کردیم در این موضوع به ما کمک کند. مهم نیست یافتن کثیفی های پنهان چقدر سخت باشد، یک نصیحت تخصصی همه چیز را روبراه خواهد کرد. جان دافرتی (Jan M Dougherty)، نویسنده «هنر گمشده تمیزکاری خانه» می گوید: "یک خانه تمیز، خانه شادی خواهد بود". وی هفت نقطه که احتمالا آن ها را تمیز نمی کنید را مشخص کرده و بهترین راه قابل رویت کردن آنها را هم گفته است:

1- تجهیزات نوری

مکان های شلوغ در خانه که مهمان ها آنجا را می بینند ولی شما نمی بینید

به بالا نگاه کنید. لوازم نوری پر از گرد و خاک و حشرات مرده هستند. آنها را پایین بریزید و لامپ ها را تمیز کنید. او از محلولی شامل 5 قسمت آب و یک قسمت کرود کوتر (krud kutter) استفاده کرده است که ابتدا آب را باید در ظرف بریزید. در غیر این صورت از طرف حباب بیرون خواهد ریخت. می توان از اسپری های جادویی و همه کاره یا شیشه شور هم استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: چراغ های آویز کوچک، شادی و روشنایی را به خانه ها می آورند

2- دیواره های توالت

شما احتمالا برخی اوقات داخل کاسه توالت را می شویید ولی ذره هایی که اطراف آن یا روی زمین می مانند چه می شوند؟ برای توالت های سرامیکی، سفید کننده به همراه سایش ملایم توصیه می شود تا لای ترک هایی که در گذر زمان ایجاد شده هم تمیز شوند. برای بخش های غیر سرامیکی سرکه توصیه می شود. از بالا شروع کنید و تمام قسمت ها را با سرکه اسپری کنید؛ حفره، زیر آن، بخش نشستن، اطراف و کف، و حتی دیوار پشت توالت.

بخوانید: چگونه یک وان حمام شیک انتخاب کنیم؟

3- جمع آوری کننده گرد و خاک

مکان های شلوغ در خانه که مهمان ها آنجا را می بینند ولی شما نمی بینید

پایه تلویزیون، فریم قاب عکس، پرینتر کامپیوتر، کیبورد و کنترل ها بزرگترین جمع کننده گرد و خاک هستند. با یک دستمال میکروفیبر که کمی سرکه روی آن اسپری کرده اید، آنها را تمیز کنید. سرکه بار الکترواستاتیک ندارد بنابراین زمان بیشتری نیاز است تا گرد و خاک دوباره روی این وسایل برگردد.

حتما بخوانید: 5 نکته برای دکوراسیون اطراف تلویزیون در اتاق رسانه

4- قاب دراورها

مکان های شلوغ در خانه که مهمان ها آنجا را می بینند ولی شما نمی بینید

کثیفی، این بخش های کوچک را دوست دارد. آنها را با جارو برقی کوچک تمیز کنید یا با سرکه اسپری کنید. صبر نکنید تا زمانیکه ذره های کثیفی سه اینچ به داخل بروند و به ته دراور برسند. اگر این حالت شکل گرفت، با محلول های همه کاره آن را تمیز کنید.

بیشتر بخوانید: سبک زندگی و تمیز کاری؛ شلوغ ترین مکان ها در خانه

5- یخ ساز

مکان های شلوغ در خانه که مهمان ها آنجا را می بینند ولی شما نمی بینید

یخ مانده بوی غذا را جذب می کند. بنابراین خوب است که هر از گاهی کل سیستم آن را تمیز کنید. یخ ساز را متوقف کنید تا دیگر یخ تولید نکند، قالب یخ را بیرون بریزید و قالب و یخ ساز را با سرکه بشویید یا آن را در ماشین ظرفشویی شستشو دهید. البته اگر سازنده آن اجازه این کار را داده است. برای خشک کردن رطوبت باقی مانده روی یخ ساز از یک دستمال تمیز استفاده کنید.

بخوانید: دکوراسیون های خلاقانه یخچال و کاغذ دیواری های آشپزخانه

6- دسته وسایل برقی و گازی

مکان های شلوغ در خانه که مهمان ها آنجا را می بینند ولی شما نمی بینید

شما همه روزه بارها دسته وسایل برقی را لمس کرده و هرگز به آنها فکر نمی کنید. روی آنها سرکه اسپری کنید و با دستمال بکشید. یک شب در هفته، دسته های اجاق گاز، بشقاب و صفحه مایکروفر و لوازم نزدیک اجاق گاز را برداشته و همه را در ماشین ظرفشویی قرار دهید. قبل از خواب این کار را انجام دهید و صبح نصف آشپزخانه شما، بدون آنکه چیزی را لمس کنید، تمیز خواهد بود.

7- شیشه و آینه ها

مکان های شلوغ در خانه که مهمان ها آنجا را می بینند ولی شما نمی بینید

شیشه ها و آینه های کثیف را نیز با سرکه بشویید. مراقب باشید که اگر شوینده استفاده می کنید برای برداشته شدن کل واکس از روی شیشه چهار، پنج، شش یا هفت بار باید با سرکه شستشو دهید.

حتما بخوانید: ایده های طراحی دکوراسیون استفاده از آینه برای بزرگتر نشان دادن فضا

نکته: وقتی برای نظافت وارد یک اتاق می شوید، نباید فکر کنید. شما باید بتوانید صدای موسیقی را بلند کرده و در حین کار برقصید. می توانید از این روش استفاده کنید: از یک گوشه شروع کنید، یک دور حاشیه را تمیز کرده و سپس به وسط بروید. با دور زدن دور اتاق تمام مسیر خود را تمیز می کنید. لطفا پیشنهادات و روش های خود در تمیز کاری و نظافت خانه را در قسمت دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد ویژه: روش های سبک زندگی و تمیز کاری

 

منبع:  houselogic | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

سبک زندگیخانه داری مدرن
سبک زندگیلکه گیری و شستشو
برچسب ها: 
تمیز کاری
سبک زندگی
شستشو
لکه گیری

درباره نویسنده

نويسنده:Negin.Fealegari
عضو و نویسنده گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید