ثبت رایگان کسب و کار

مواردی که در زمان طراحی آشپزخانه لازم است در نظر گرفته شوند

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

بهترین طراحی آشپزخانه باید از همان لحظه ساخت و قبل از آنکه وسایلی در آن چیده شود انجام شود. قبل از خرید صندلی بار و اپن یا سفارش کابینت لازم است تا اول محل عبور لوله گاز، سیم برق و لوله آب و تهویه را مشخص کنید. ایمنی در آشپزخانه مهمتر از همه چیز است.

ایمنی را جدی بگیرید

از آنجایی که در آشپزخانه آب، برق، گاز و شعله آتش وجود دارد لازم است تا طوری وسایل را بچینید تا کمترین خطر متوجه این عناصر باشد. بدون شک قرار دادن وسایل برقی در کنار آب یا لوله گاز بی احتیاطی است! همه چیز را، صندلی بار ، میزها و ...

همینطور در نزدیکی اجاق گاز نباید هیچ سیم برقی به صورت روکار وجود داشته باشد. حرارت به راحتی باعث ذوب شدن سیم برق و اتصال و بعد از آن انفجار می شود.

چاقو ها، چرخ گوشت و کبریت را در جاهای مخصوص نگهداری کنید تا از دسترس کودکان دور باشند.

طراحی آشپزخانه ایمن

منابع انرژی

اگر هنزو آشپزخانه شما تکمیل نشده یا در حال ساخت است. بهتر است تعداد زیادی پریز در دیوارها قرار دهید تا بعدا سیم کشی هایی روکار نداشته باشید که هم از ایمنی می کاهد و هم اینکه مصرف برق را بالا می برد. همینطور محل اجاق گاز را مشخص کنید تا از همان ابتدا لوله های گاز در آنجا قرار گیرند. در غیر این صورت لازم است تا وجود یک شیلنگ گاز طولانی را در آشپزخانه تحمل کنید.

سطوح هندسی را مدیریت کنید

پژوهشگران حوزه روانشناسی دریافته اند که سطوح میتوانند بر روحیات انسان تاثیر داشته باشند. به طوری که نوک تیز شکل هایی خشن و سطوح منحنی یا گرد سطوح لطیف و غیر خشن به شمار می آیند. سعی کنید زمان طراحی آشپزخانه تا حد امکان از سطوح تیز دوری کنید.

دسترسی آسان

در دسترس بودن وسایل پر کاربرد را در اولویت قرار دهید. معمولا دسترسی به وسایلی که داخل کابینت مخفی شده اند یا پشت سایر وسایل قرار گرفته اند، زمانبر است و چندان هم عاری از خطر نیست.

برای نمونه یخچال که از پر کاربردترین های آشپزخانه است باید در محلی قرار گیرد که کمترین رفت و آمد در آنجا صورت گیرد. بهتر است وسایلی که کاربرد آنچنانی ندارند را به انتهای آشپزخانه انتقال دهید.

فضاهای داخلیآشپزخانه
برچسب ها: 
آشپزخانه
ایمنی
طراحی داخلی

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید