ثبت رایگان کسب و کار

معیارهای انتخاب رستوران مناسب برای غذا خوردن

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

انتخاب میز و صندلی رستوران یکی از مهمترین فرایندها در طراحی دکوراسیون است. میز وصندلی صرفا جایی برای نشستن نیست هم زیبایی بصری دارند و هم به نوعی حریم فصای هر میزی را مشخص می کنند، از این رو با اهمیت هستند.

کاناپه های رستورانی با پشتی بلند به راحتی فضای اطراف هر میز را مجزا می کنند. در هر رستوران لازم است ترکیبی از انواع میز و صندلی به کار رود تا از تمام فضا استفاده شود.

با چیدمان مناسب می توان بیشترین بهره برداری را از یک فضا داشت. شکل همه ساختمان ها مثل هم نیست که یک شیوه چیدمان برای آنها کفایت کند. باید متناسب با هر بنا میز و صندلی مناسب آن انتخاب شود. حتی برای گوشه ها و زوایایی که شکل غیر عادی دارند هم باید میز و صندلی مخصوص و متناسب آن طراحی شود. به این ترتیب از تمام فضای موجود نهایت استفاده را خواهید برد.

میزان راحتی مشتری معیار مهمی برای انتخاب میز و صندلی رستورانی است. اینکه مشتری روی چه صندلی  راحت تر است و دوست دارد در چه فضایی غذا بخورد بسیار مهم است. قرار است مشتری ساعتی را در رستوران بگذراند در صورتی که صندلی نامناسب باشد بی شک برای بار دوم سراغ آنجا نخواهد آمد.

ایجاد حریم متناسب دور هر میز بسیار مهم است. هیچ کسی دوست ندارد وقتی غذا میخورد دیگران اورا زیر نظر داشته باشند. با استفاده از عناصر بسیاری می توان اقدام به جداسازی فضا کرد یکی از آنها مبلمان پشتی بلند است. مبلمان رستورانی این قابلیت را دارد که در کنار حفظ زیبایی دکوراسیون داخلی رستوران، دید افراد را به میزهای دیگر تا حدودی مختل کند و افراد حس امنیت بیشتری در رستوران یا کافه شما داشته باشند.

ویژگی های یک رستوران خوب کدامند؟

رستوران های بسیار در دور و اطرافمان وجود دارند اما انتخاب بهترین رستوران کار سختی است. تقریبا همه رستوران ها غذاهای بسیاری در منو دارند و هر کدام به نحوی سعی دارد که خود را خاص نشان دهد یکی با نو آوری و یکی با قیمت های ارزان اما به راستی شما معیار های انتخاب یک رستوران خوب را می داند؟

رعایت بهداشت
اولین و مهمترین مبحثی که در انتخاب رستوران خوب به ذهن هر کسی خواهد رسید میزان رعایت بهداشت در رستوران مورد نظر است. در جایی که بهداشت رعایت نشود بی شک بسیاری از مسائل دیگر نادیده گرفته می شوند و به هیچ وجه مکان مناسبی برای غذا خوردن نیست.

 

کارکنان مودب
ادب چیزی است که مشتری انتظار دارد از همه کارکنان و مدیر رستوران ببیند. در صورتی که رستورانی کارکنان بی ادبی داشته باشد هرچقدر هم کیفیت غذای خوبی داشته باشد باز هم ارزش ماندن و غذا خوردن را ندارد. پاسخگویی و رسیدگی به مشکلات مشتری و رفتار درست یکی از مهمترین معیارهای انتخاب رستوران خوب است.

کیفیت غذا
کیفیت غذا بسیار مهم است. فراموش نکنید شما پول خرج می کنید که بهترین غذا را بخورید پس باید غذا را بررسی کنید و ببینید که آیا کیفیت لازم را دارد تا بعنوان رستورانی که برای همیشه به آنجا بروید انتخاب شود.

داشتن فضای مناسب
محیط یک رستوران نباید آنقدر کوچک باشد که میز ها بیش از اندازه به هم نزدیک قرار بگیرند زیرا در این صورت مشتریان احساس ناامنی می کنند و نمی توانند با آرامش و راحتی غذایشان را میل کنند.

قیمت مناسب
گاهی مشاهده می شود در رستورانی به دلیلی لوکس بودن مکان قرارگیری قیمت های نجومی برای غذاها دریافت می شود. در واقع اینگونه اماکن پول لوکس بودن دکوراسیون خود را از مشتری می گیرند و در نهایت با کمی سبزی و یک ظرف ترشی سعی دارند خدماتشان را اشرافی نشان دهند. یک رستوران خوب علاوه بر حفظ کیفیت غذا قیمت مناسب و عادلانه ای برای آنها در نظر میگیرد.

برچسب ها: 
رستوران
صنعت غذا
کترینگ

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید