ثبت رایگان کسب و کار

معرفی تجهیزات راه اندازی آشپزخانه صنعتی برای رستوران و کترینگ

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

راه اندازی کترینگ یا رستوران نیازمند تجهیزات مخصوص این کار است. اینکه بتوان با وسایل معمولی که در آشپزخانه منزل یافت می شود حجم بالایی از غذا را آماده کرد تقریبا غیر ممکن است. شرکت های معتبر متعددی در کشورمان در کار تولید و فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی هستند. معمولا چنین شرکت هایی همه وسایل مورد نیاز این کار را یکجا دارند و می شود به صورت کلی آنها را سفارش داد.

در ادامه نمونه هایی از تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه صنعتی را معرفی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: 9 گام در راه اندازی رستوران

اجاق گاز خطی صنعتی‌‌
یکی از تجهیزات پرکاربرد و الزامی در آشپزخانه صنعتی و رستوران ها و کترینگ ها اجاق گاز خطی صنعتی (خوراک پزی) است. از اجاق گاز خطی صنعتی به منظور طبخ انواع خوراک، خورشت و .... از این دستگاه استفاده می شود. همچنین فست فودها نیز می توانند به منظور پخت گوشت (رُست بیف)، زبان و... از آن استفاده کنند.

اجاق گاز خطی صنعتی تمام استیل در چندین مدل مختلف تولید و عرضه می گردد. تعداد شعله ها و ابعاد آن تعیین شده هستند، اما باز هم امکان تغییر در انها وجود دارد.

هود آشپزخانه صنعتی
یکی از ملزومات اساسی هر آشپزخانه به واسطه حجم پخت و پز، تعدد دستگاه های پخت و لزوم تهویه و گردش هوای مناسب هود می باشد. در آشپزخانه های صنعتی (رستوران، کترینگ و فست فود) استفاده از هودهای صنعتی تولید شده با مواد اولیه مناسب و با کیفیت و همچنین سیستم های تهویه با قدرت متناسب با فضای آشپزخانه و میزان دستگاه های پخت امری ضروری به نظر می رسد که به واسطه آن می توان سلامت کامل پرسنل و محیط کار را حاصل نمود.

کباب پز تابشی اتوماتیک، ریلی و پدالی
مهمترین مزیت این دستگاه پخت بدون دود به واسطه تابش حرارت از بالا از طریق شعله های سرامیکی بر روی کباب می باشد. در این حالت بر خلاف کباب پزهای گازی تمام چربی، روغن و اشک های تولید شده از کباب بر اثر حرارت بر روی سینی چربی گیر ریخته شده و ضمن جلوگیری از تولید دود به راحتی از طریق شیر تخلیه سینی قابل تخلیه و شستشو می باشد.

اجاق گاز رومیزی صنعتی
اجاق گاز رومیزی صنعتی مناسب برای رستوران ها و کترینگ هایی که فضای کافی برای اجاق گاز صنعتی مبله ندارند. با داشتن این اجاق می توانید انواع خورش، برنج، خوراک ها و... را تهیه نمایید. همچنین برای کترینگ های متوسط که نیاز به داشتن بخش مجزا در مورد پخت غذا دارند، مناسب است. اجاق گاز را می توان در چند مدل 2 شعله، 4 شعله و 6 شعله سفارش داد.

دستگاه چرخ گوشت صنعتی
چرخ گوشت صنعتی، یکی از مهم ترین تجهیزات آماده سازی رستوران ها، کبابی ها و تمام کسب و کارهایی است که نیاز به آماده سازی و چرخ کردن حجم بالایی از گوشت است. این چرخ گوشت به طور کامل از استیل ضدزنگ ساخته شده است و کیفیت بالایی از سلامت و بهداشت را دارا است. دستگاه های چرخ گوشت صنعتی، سرعت عمل سرآشپزها را افزایش می دهد و بازدهی آشپزخانه صنعتی را به طور چشمگیری افزایش می دهد.

میز کباب کشی
میز آماده سازی کباب جزو لاینفک کبابی و جگرکی ها به حساب می آید. رستوران ها و کترینگ هایی که غذاهای کبابی عرضه می کنند نیز می توانند از داشتن این میز بهره ببرند. میز کباب کشی یک میز لبه دار است که کباب های آماده شده روی آن قرار می گیرند و سیخ ها در محفظه پایینی گذاشته می شوند. این میز، کمک می کند که سرعت آماده سازی سفارش ها افزایش پیدا کند.

سینک ظرفشویی صنعتی
یکی از ملزومات هر آشپزخانه ای سینک ظرفشویی می باشد. در آشپزخانه های صنعتی با توجه به حجم کار و صنعتی بودن آن سینک ظرفشویی با انواع خانگی آن در ضخامت ورق استیل، سایز و حجم لگن ها متفاوت می باشد. ضخامت بیشتر ورق استیل به منظور مقاومت و استحکام بیشتر، سایز و حجم بالاتر لگن های شستشو به جهت شستشو و آبکشی ظروف و سبزیجات در تعداد و حجم بیشتر می باشد.

سینک ظرفشویی صنعتی به صورت تمام استیل طراحی و تولید می گردد تا کاملا بهداشتی بوده و دارای مقاومت بالایی نیز باشد.

گاری حمل بار و دیگ
یکی از وسایل مهم در آشپزخانه های صنعتی که در شستشو و نظافت و همچنین آماده سازی آن کاربرد دارد، گاری حمل بار و دیگ است. دیگ ها و وسایل سنگین برای شستشو، روی آن قرار می گیرند و به سینک ظرفشویی صنعتی و یا مکان دیگری که برای شستشو در نظر گرفته شده است، منتقل می شوند. همچنین برای جابجایی مواد اولیه سنگین مانند گونی های برنج و... از این گاری استفاده می شود.

دم کن برنج
دم کن برنج یا پلوپز صنعتی یکی از تجهیزات پخت غذا در رستوران و کترینگ به حساب می آید. روزانه میزان زیادی برنج در رستوران ها و کترینگ ها پخته می شود که متناسب با سفارش های روزانه، ظرفیت های متنوعی نیز دارند. برای پخت ته چین و بره می توان از دم کن برنج بهره برد.

جداره این دم کن برنج توسط پشم شیشه فشرده عایق بندی شده است تا کمترین میزان اتلاف گرما را داشته باشد. همچنین، میزان گرمای تولیدی و بخارهای اضافه در داخل آشپزخانه را نیز کاهش می دهد.

برچسب ها: 
آشپزخانه صنعتی
رستوران
کترینگ

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید