ثبت رایگان کسب و کار

معرفی تجهیزات آشپزخانه صنعتی

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

پیش از راه اندازی رستوران لازم است ابتدا آشپزخانه آن راه اندازی شود چون بدون داشتن غذا رستوران معنایی ندارد. در هر آموزش راه اندازی رستوران تاکید زیاد بر خرید تجهیزات مناسب این کار شده است. در آشپزخانه تجهیزات همه کاری می کند و سر آشپز فقط دانش خود را به کار می گیرد!

لیست تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه صنعتی

اجاق پلو پز
برای پحت و پز انواع مدل های پلو نیاز به اجاق گاز مخصوص است که حرارت را به صورت یکسان پخش کند و مانع از سوختن یا ته گرفتن غذا شود. این اجاق ها که معروف به اجاق پلو پز هستند مدل های مختلفی دارند که بسته به نیاز و مصرف می توان گزینه های خوبی در بازار پیدا کرد.

بیشتر بخوانید: در انتخاب یک راه انداز کافی شاپ باید به چه نکاتی توجه کرد؟

اجاق گاز صنعتی چهار شعله فر دار
هیچ آشپزخانه ای بدون داشتن یک اجاق گاز صنعتی بزرگ و فردار کامل نیست. از این اجاق گاز برای پخت انواع غذاها استفاده می شود.

پاتیل برنج خیس کن
کاربرد این وسیله از نامش پیداست و نیازی به توضیح ندارد. برای خیساندن برنج قبل از طبخ نیاز به پاتیل برنج خیس کن است که میتوان نمونه های بسیاری را در بازار یافت.

پاتیل سرخ کن
پاتیل سرخ کن مخصوص آماده کردن انواع غذاهای سرخ کردنی است و از جنس مخصوص ساخته شده تا بهترین کارایی را داشته باشد.

دستگاه کباب پز صنعتی
برای پخت انواع کباب ها هم به تجهیزات خاص این کار نیاز دارید. دستگاه کباب پز صنعتی میتواند در مدت کوتاهی حجم زیادی از کباب را آماده کند بدون آنکه بسوزدذ یا طعم و مزه اش تغییر کند. بی شک هر کسب و کاری که با کباب سروکار دارد یکی از این کباب پز ها هم نیاز دارد.

دیگ پخت برنج صنعتی
برنج اصلی ترین ماده غذایی در کشورماست که یک پای ثابت سفره ما ایرانی ها است. انواع خورش ها و کباب ها بدون برنج سرو نمی شوند. دیگ پخت برنج صنعتی دیگر وسیله ای است که یک آشپزخانه صنعتی به آن نیاز دارد. هر چه سفارش ها بیشتر باشند بی شک اندازه و تعداد این دیگ هم بیشتر می شود.

فر دم کن برنج استیل
خیساندن و جوشاندن برنج و ابزار این کار یک طرف دم کردن و آماده کردن آن هم طرف دیگر ماجرا است. در واقع فرایند دم کردن برنج اصلی ترین مرحله کار است که فر دم کن برنج این کار را انجام میدهد.

سبزی خرد کن صنعتی
غذاهای زیادی هستند که در پخت یا سروشان به سبزی نیاز است. سبزی خرد کن صنعتی این کار را به راحتی هرچه تمامتر انجام میدهد. خرد کردن حجم زیادی از سبزی جات می تواند وقت زیادی را از پرسنل آشپزخانه بگیرد که یک سبزی خرد کن می تواند به راحتی این کار را انجام دهد.

سیب زمینی پوست کن صنعتی
نام این دستگاه سیب زمین پوست کن است اما کاربردش فراتر از پوست کندن سیب زمینی است. برای پوست کندن سیب زمینی، پیاز، هویج و امثال اینها میتوان از این دستگاه استفاده کرد.

خلال کن صنعتی
بعد از پوست کندن سیب زمینی برای خلال کردن میتوان از دستگاه خلال کن صنعتی استفاده کرد. خلال کن در فست فودها هم کاربرد دارد.

چرخ گوشت صنعتی
وجود یک چرخ گوشت صنعتی از الزامات هر آشپزخانه صنعتی است. گوشت را نمی شود با دست چرخ کرد بنابراین چرخ گوشت از ملزومات است.

میز کار استیل
هر غذایی برای آماده شدن گذرش به میز کار می افتد و زیر نظر سرآشپز قرار می گیرد. یک میز کار استیل گزینه خوبی برای هر آشپزخانه بزرگ و صنعتی است.

برچسب ها: 
آشپزخانه
رستوران
کترینگ

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید