ثبت رایگان کسب و کار

معرفی انواع فرش های قدیمی و آنتیک پارسی در شهرهای کوچک

شما اینجا هستید

نویسنده: 
Mina.Vahedi

فرش های ایرانی قدیمی و آنتیک، دارای بهترین طرح ها و الگوهای دنیا می باشند. در حال حاضر نیز پیشرو در صنعت نقشه و طرح های فرش و قالیچه در سطح جهان می باشد. در این مقاله و مطالبی که در مورد این محصولات آمده اند، می توانید اطلاعاتی خوب در مورد این صنعت پیشرو در کشورمان کسب نمائید. در مقاله" فرش ها و قالیچه های آنتیک پارسی در سنت شهرهای کوچک" مطالبی در مورد قالیچه ها در شهرهای کوچک بیان شدند. در این مقاله چند مورد دیگر را بررسی می کنیم.

معرفی انواع فرش های قدیمی و آنتیک پارسی در شهرهای کوچک

بیشتر بدانید: مدل قالیچه های شیک برای اتاق نشیمن

معرفی انواع فرش های قدیمی و آنتیک پارسی در شهرهای کوچک

فرش های "محل" یک زیر گروه از فرش های منطقه سلطان آباد بود. آنها بخاطر طرح های همه جانبه، بسیار مورد تقاضا بودند. فرش های محل معمولا بافت شکل با دسته سست و فنداسیون نخی داشتند. اگرچه اغلب آنها در قرن 19، در مقایسه با سایر فرش های سلطان آباد، کیفیت متوسط داشتند، با این وجود این فرش ها هم یک خط مبنای کیفی داشته و از رنگ های طبیعی و پشم نرم استفاده می کردند. همچنین امکان استفاده از آنها در خانه وجود داشت، بویژه در فضاهای شلوغ تر داخلی. مدل "محل" با زیبایی و هنر الهام گرفته شده نیز تولید می شدند که دارای تعادل، رنگ و طرح بودند. این نوع از قالیچه ها معادل هر یک از بهترین مدل های منطقه اراک هستند.

بخوانید: دکوراسیون کف و راهنمای انتخاب فرش

معرفی انواع فرش های قدیمی و آنتیک پارسی در شهرهای کوچک

سنه (Senneh) یکی از معروف ترین مراکز فرش بافی قرن 19 بوده که بخاطر کیفیت بالا در تولید شناخته شده بود. فرش های آن مثال های خوبی از ترکیب هنری و روش های بافت بودند. برخلاف بسیاری از نواحی دیگر که گره زنی فرش یک سنت بود، بافندگان سنه انحصارا از گره ترکی استفاده می کنند تا یکی از ظریف ترین بافت های تک پود مشاهده شده در مدل های آنتیک پارسی را تولید کنند. بافندگان در "سنه" از طیف وسیعی از رنگ های طبیعی استفاده کرده و بر هارمونی رنگ های انتخاب شده برای هر فرش تاکید دارند که در نتیجه آن فرش های باشکوه با ترکیب رنگی ملایم می شود. طرح هراتی و بوته هم در مدل های سنه به چشم می خورد.

حتما بخوانید: 7 اشتباه در انتخاب فرش که هرگز نباید مرتکب آن ها شوید

معرفی انواع فرش های قدیمی و آنتیک پارسی در شهرهای کوچک

ورامین در میان فرش های کمیاب تولید شده در قرن 19 در گروه مدل های شهری بوده و بخاطر بافت لوکس و ظریف مورد ستایش مشتریان است. اگرچه مدل های روستیک در این ناحیه برای مدت طولانی تری بافته می شد، ورامین به یک کارگاه بافندگی مهم در نیمه دوم قرن 19 تبدیل شد. فرش های ورامین بخاطر بادوام بودن و داشتن طرح سرتاسری شناخته شده و فرش های آنتیک ورامین بخاطر طرح مینا خانی و زمینه رنگی گرم که معمولا بکار می برد، معروف است.

مطالعه کنید: چگونه یک فرش مناسب برای کف خانه خود انتخاب کنیم؟

معرفی انواع فرش های قدیمی و آنتیک پارسی در شهرهای کوچک

فرش های آنتیک جوشقان ( Joshegan carpets) در میان اولین مدل های قرن 19 بود که شناسایی شد، چرا که طرح هایی قابل تمایز داشت. تمام فرش های آن الگویی هندسی جامع دارند که با شکل های الماس، درون همدیگر آرایش یافته است. این الگوی خاص حداقل 250 سال تولید شد و با رنگ های کاملا اشباع شده ایندیگو رنگ می شد. این سبک نیمه رسمی از مدل های شهری دسته محکم داشته که به دوام آن می افزاید.

بیشتر بخوانید: فرش و قالیچه های قدیمی و آنتیک در سبک سنتی

معرفی انواع فرش های قدیمی و آنتیک پارسی در شهرهای کوچک

فرش های قرن 19 سرابند (Seraband) به ندرت یافت شده و در دوره آنتیک به تعداد محدودی بافته شده اند. این مدل های بسیار کوچک با الگوی متراکم، زمینه قرمز با بوته های تکراری دارد. حاشیه ها معمولا طرح سنتی درخت انگور و گل با طرح خاص بوته که در میان انگورها قرار دارد. این بخش ها معمولا مبتنی بر زمینه زرد ملایم هستند.

مطالعه نمایید: کف اتاق خود را شیک کنید: دکوراسیون با فرش

معرفی انواع فرش های قدیمی و آنتیک پارسی در شهرهای کوچک

سمرقند یک فرش شهری است که فاصله میان سنت های  بافندگی آسیای مرکزی از جمله ترکمن و سنت های چین را می پوشاند. سمرقند طرحی رنگی تر و جدید تر از مدل های پارسی و زمینه هایی باز با رنگ و اشباع شدید دارد. رنگ قرمز چینی و زرد طلایی اغلب در این فرش ها موجود بوده که نشانگر اثرات ترکی و چینی هستند. طرح های درخت سدر بعنوان طرح های نمادین این آنها به چشم می خورند. انواع سمرقند بخاطر ریشه اضافی با بافتی زبر تا نیمه ظریف شناخته شده اند. مثال های قرن 19 در ابعاد اتاقی و محوطه ای موجود هستند.

مطلب پیشنهادی: فرش ها و قالیچه های آنتیک در سنت شهرهای بزرگ

لطفا در قسمت دیدگاه ها، نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمائید.

 

منبع: claremontrug | تحریریه گروه طراحی دکوراسیون دکوملک

ابزار و طراحی دکوراسیونفرش، موکت و قالیچه
فضاهای داخلیکف
برچسب ها: 
آنتیک
فرش
قالی
قالیچه

درباره نویسنده

نويسنده:Mina.Vahedi
عضو و نویسنده گروه تحریریه دکوملک

افزودن دیدگاه جدید