ثبت رایگان کسب و کار

مزیت های میز غذاخوری بیضی و مستطیل شکل

شما اینجا هستید

نویسنده: 
آربروسک

میز غذاخوری از آن دسته تجهیزات منزل است که هم کارایی کیفی دارد و هم بصری. زمان انتخاب تم دکوراسیون منزل باید میز عذا خوری و صندلی ها را هم دخیل کرد تا بهترین چیدمان منزل و طراحی را به دست آورد.

معمولی ترین شکل برای میز غذا خوری مستطیل است که در بیشتر خانه ها یافت می شود. اگر منزلتان مناسب چنین شکلی از میز است چطور است کمی متفاوت تر ظاهر شوید و میز کم عرض تری انتخاب کنید. جتی یک میز با عرض ۷۰ سانتی متر هم جای کافی برای دو طرفه نشستن دارد.

میز غذاخوری مستطیل شکل

صرف نظر از اینکه افراد بسیاری می توانند روی این میزها غذا بخورند. میز هایی که طول زیادی دارند به نوعی بر جذابیت منزل می افزایند.

اگر خانواده ی شلوغی هستید یا همیشه مهمان دارید و به میز ناهارخوری بزرگ نیاز دارید، با انتخاب صندلی های غیر رسمی و راحت تر کاری کنید که فضا کمتر مانند اتاق هیئت مدیره به نظر برسد. ضمنا می توانید میزهای گسترش پذیری انتخاب کنید که برای مصارف روزانه قابل جمع و کوچک شدن هستند. زیرا خوردن غذا با صندلی های خالی اصلا خوشایند نیست.

اگر فضای خانه کوچک است چرا به جای صندلی از نیمکت استفاده نمی کنید؟ این روش که به کافه ای معروف است شیوه مناسب برای بهینه سازی فضا است.

میتوانید با قرار دادن میز غذاخوری در یک مکان پر نور یا یک گوشه آفتابگیر از منزل می شود از میز غذاخوری برای مطالعه هم استفاده کرد. کار کردن با لپ تاپ روی چنین میزهایی هم لذت بخش خواهد بود در حالی که یک فنجان چایی یا قهوه نوش جان می کنید.

از آنجایی که بیشتر فضاهای داخلی منزل به صورت مستطیل شکل جدا می شوند استفاده از میز های مستطیلی در آشپزخانه جلوه انگیز تر است.

زمان انتخاب میز غذا خوری به پایه های میز بسیار دقت کنید که قوی و مستحکم باشند. از آنجایی که میز غذا خوری باید وزن زیادی را تحمل کنید داشتن پایه های قوی یکی از نیازهای اصلی است.

اگر نگران خوردن پاها هنگام نشستن دور میز به پایه ها هستید می شود طرحی را انتخاب کنید که پایه مرکزی دارند یا به اصطلاح بی پایه اند. اگر میز ار مخصوص فضایی هاص می خواهید که فقط یک طرف آن بنشینید بهتر است نمونه ای سفارش دهید که پایه ها سمت دیوار باشند تا مزاحمت ایجاد نکنند.

اگر میز تان مستطیل است و خطوط صاف و گوشه های تیز زیادی در فضا دارید، آن جا را با حضور گیاهان از خشکی خارج و نرم و متعادل کنید.

میز غذاخوری بیضی شکل

میزهای بیضی شکل جذابیت بالایی دارند و به نوعی چون به میزهای مستطیل عادت کرده ایم این میزهای غیر معمول جذابتر به نظر می رسند. اینگونه میزها هم مزیت های مختص به خود را دارند.

میز های بیضی و دایره ای راحت تر می توانند تعادل خود را با یک پایه مرکزی حفظ کنند. اینگونه طراحی میز از برخورد پاها به پایه های میز جلوگیری می کند.

میزهای بیضی چون گوشه های تیز ندارند که محدودیت ایجاد می کنند، به راحتی می توانند با اضافه کردن صندلی، افراد بیشتری را حول خود جای دهند.

یکی دیگر از مزیت های میز بیضوی نداشتن گوشه تیز است. در این شرایط موقع رد شدن لباس کسی به آن گیر نمی کند و خیلی ملایم برخوردها را از خود رد می کنند.

انتخاب صندلی ها و میز هم رنگ به فضا ظاهر یکپارچه تری می بخشد و اگر صندلی ها مانند میز منحنی باشند، می توانید در جاهای دیگر از گوشه های تیز استفاده کنید مانند یک اثر هنری یا میز پا دیواری.

به خاطر داشته باشید میزهایی که از چوب یا دیگر مصالح توپر ساخته شده اند، فضای زیادی را از نظر بصری اشغال می کنند. به جای کوچک کردن میز، از یک سطح شیشه ای برای آن استفاده کنید. این کار باعث می شود فضا بازتر و بزرگ تر به نظر برسد.

برچسب ها: 
میز غذاخوری، میز نهارخوری،

درباره نویسنده

نويسنده:آربروسک

افزودن دیدگاه جدید